Προς το περιεχόμενο

Ozark


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελείωσα το 2ο χθες, πάω στο 3ο. Να πω την αλήθεια, τώρα που τελείωσα πάνω-κάτω με το backlog, είναι από τις λίγες σειρές που είναι ongoing και παρακολουθώ. Έτσι πως είναι το "τοπίο" των σειρών και των ταινιών, πρέπει να ψάξεις αρκετά να βρεις κάτι αξιόλογο. Τέλος πάντων, δυνατή επιστροφή, δεν έχασε την ορμή του από πέρυσι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, McNerd είπε

@najinblue3γενικά σε εμπιστεύομαι. Η περιγραφή "σαπίλας και ομίχλης" ήταν καθοριστική. Το βάζω στα προσεχώς.

Ξεκινα αφοβα, η σειρα ειναι τοπ σε ολα της. Απλα μην πας να την δεις με το μυαλο στο breaking bad, κ απορω γτ ολοι τα συγκρινουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Ξεκινα αφοβα, η σειρα ειναι τοπ σε ολα της. Απλα μην πας να την δεις με το μυαλο στο breaking bad, κ απορω γτ ολοι τα συγκρινουν.

Διότι για το γενικό πληθυσμό, το BB είναι "νούμερο ένα", οπότε οτιδήποτε συγκρίνεται με αυτό. Βασικά, είναι το όλο θέμα "οικογενειάρχης μπλέκεται με παράνομους" αλλά δεν έχουν και πολλά κοινά πέραν αυτού. Τι να πω, αν μου έβαζες το όπλο στο κεφάλι, θα σου έλεγα ότι περισσότερο μου θυμίζει Sopranos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Techno_Knight είπε

Διότι για το γενικό πληθυσμό, το BB είναι "νούμερο ένα", οπότε οτιδήποτε συγκρίνεται με αυτό. Βασικά, είναι το όλο θέμα "οικογενειάρχης μπλέκεται με παράνομους" αλλά δεν έχουν και πολλά κοινά πέραν αυτού. Τι να πω, αν μου έβαζες το όπλο στο κεφάλι, θα σου έλεγα ότι περισσότερο μου θυμίζει Sopranos.

Με αυτη τη λογικη οκ, το καταλαβαινω, αν και για το γενικο πληθυσμο νομιζω το The Wire ειναι νουμερο οπως και για μενα, αλλα δε καθομαι να συγκρινω και γενικα δεν μου αρεσει να συγκρινω σειρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Με αυτη τη λογικη οκ, το καταλαβαινω, αν και για το γενικο πληθυσμο νομιζω το The Wire ειναι νουμερο οπως και για μενα, αλλα δε καθομαι να συγκρινω και γενικα δεν μου αρεσει να συγκρινω σειρες. 

>The Wire

Ε, πέρασε η μπογιά του για τον μέσο τηλεθεατή. Τώρα είμαστε Post-BB & Post-GoT. Δεν είμαι και ιδιαίτερος φαν των δύο σειρών, αλλά είναι όλα θέμα της κοινής γνώμης. Η σύγκριση σειρών/ταινιών/παιχνιδιών/βιβλίων/κόμικ συνήθως γίνεται για να προτείνεις σε κάποιον κάτι παρόμοιο. ΠΧ αν σου αρέσει το Supernatural, διάβασε Hellblazer. Τουλάχιστον έτσι το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το 5ο και μετα παιρνει φωτια η σειρα, μεχρι τοτε ειναι παρα πολυ αργη, και χτιζει αλλα παρα πολυ αργη. Το 5ο και το 6ο ειναι φωτια και ειναι μακραν τα καλυτερα επεισοδια της σειρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ολοκληρωσα κι εγω,

προσωπικα θα ελεγα πως δεν παιρνει καμια φωτια,

στο ιδιο αργο μοτιβο τσουλαει απ το 1ο επεισοδιο μεχρι και το τελευταιο,

τα εχουμε πει, την σειρα την διακατεχει μια... κουλτουριλα τυπου better call saul,

λιγο μετα την μεση του 9 λες ωπα κατι παει να γινει εδω,

το οποιο συνεχιζει και στην αρχη του 10,

αλλα τζιφος, η φωτια σβηνει σε δυο σκηνες 5 (και πολλα μπορει να λεω) δευτερολεπτων ή

δεν αναβει καν..

με λιγα λογια καλη καλοκαιρινη σειρα (αν και περσυ ηταν καλοκαιρινη, φετος το αργησαν),

αλλα νταξει μωρε, χαλαρα, οχι για πολλα-πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία επεισόδια. Απ ότι αναφέρεται "ίσως" κυκλοφορήσει άλλη μία season.

Πάντως έχει μείνει σε εκκρεμότητα και αν το κόψουν θα είναι κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφιζω ανετα να το κοψουν, νταξει, φτανει, οτι ειδαμε, ειδαμε,

εξαλλου εμειναν εκει, οποτε; τι αλλο να δουμε;

τα ιδια και τα ιδια; οχι, ευχαριστω!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patrickdrd είπε

ψηφιζω ανετα να το κοψουν, νταξει, φτανει, οτι ειδαμε, ειδαμε,

εξαλλου εμειναν εκει, οποτε; τι αλλο να δουμε;

τα ιδια και τα ιδια; οχι, ευχαριστω!

Εισαι υπερβολικος. Το καταλαβαινω, ειναι αργη και βαρια σειρα, αλλα οχι και φτανει. Οι πρωταγωνιστες δινουν ρεσιταλ, ειδικα ο Μαρτυ, και θελω να δω κ αλλο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κοψουν ρε ειστε σοβαροι μερικοι? Μακαρι να παει ακομα 2 3 σεζον εφοσον κρατησει το ιδιο επιπεδο. Η σειρα ειναι οτι καλυτερο εχω δει τα τελευταια χρονια και πιστεψτε με βλεπω πανω απο 30 σειρες αυτη τη στιγμη και εχω δει πανω απο 200 τα τελευταια 10 χρονια που ξεκινησα να βλεπω. Ξερω τι σημαινει ποιοτητα τι σημαινει ηθοποιια και τα συναισθηματα που σου προσφερουν οι ταινιες/σειρες. Μερικοι απορω τι σειρες σας αρεσουν.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη θεωρώ κι εγώ απ'τις κορυφαίες των τελευταίων χρόνων. Παρόλο που έχει μια πλοκή πάνω κάτω παιγμένη ξανά από άλλες κορυφαίες σειρές, είναι μια πάρα πολύ ποιοτική σειρά με τέλεια εικόνα, ατμόσφαιρα και τις ίσως άψογες ερμηνείες. Η 1η σεζόν ήταν ευχάριστη έκπληξη όταν βγήκε, η 2η (έχω φτάσει στο 8ο) συνεχίζει στο ίδιο υψηλό επίπεδο. Αλλά σίγουρα δεν είναι για κάποιον που ψάχνει δράση σε μια σειρά.

Υ.Γ. Επιτέλους σε τέτοιου είδους σειρά η σύζυγος δε σπάει @@!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...