Προς το περιεχόμενο

Η Nikon θα γιορτάσει την 100ή επέτειο της με την ανακοίνωση της ασυμβίβαστης dSLR D850


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36.3 Megapixel όταν απο το 2012 έχω στο κινητό μου (Nokia 808) 41 Μegapixel;

Γιατί να δώσω τόσα χιλιάρικα ενώ με το κινητό μου έχω ήδη καλύτερες και καθαρότερες φωτογραφίες; (41>36.3)

Κάτι τέτοια κάνει η Nikon και πάει για κλείσιμο...

ρε παιδιά ο φίλος μας εδώ δεν ξέρει την διαφορά των Mp ανάμεσα σε DSLR και κινητό. Ας του εξηγήσει κάποιος ότι είναι μέρα με την νύχτα... γιατί βλέπω έχει άγρια μεσάνυχτα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά ο φίλος μας εδώ δεν ξέρει την διαφορά των Mp ανάμεσα σε DSLR και κινητό. Ας του εξηγήσει κάποιος ότι είναι μέρα με την νύχτα... γιατί βλέπω έχει άγρια μεσάνυχτα !!!

Τρολαρει λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36.3 Megapixel όταν απο το 2012 έχω στο κινητό μου (Nokia 808) 41 Μegapixel;

Γιατί να δώσω τόσα χιλιάρικα ενώ με το κινητό μου έχω ήδη καλύτερες και καθαρότερες φωτογραφίες; (41>36.3)

Κάτι τέτοια κάνει η Nikon και πάει για κλείσιμο...

βάλτη στην ζωγραφική που θα καταργήσουν απο τα windows και άνοιξε της τα mp , κάνε upscale :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δε λέω οι full frame μηχανές της Nikon είναι ό,τι καλύτερο για φωτογραφία αλλά όλες μα όλες έχουν απαρχαιομένο σύστημα εστίασης ιδίως για βίντεο συγκριτικά με την τεχνολογία Dual Pixel AF που προσφέρει η Canon ακόμα και σε semi pro σώματα. Έχω μια entry Nikon d3300 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά επειδή με ενδιαφέρει πολύ και το βιντεο αναμένω να βγάλει μια δυνατή σειρά mirrorless με 4k και ταχύτατο σύστημα εστίασης αλλιώς μόνο με DSLR δε το βλέπω να επιβιώνει αφού σύμφωνα με τις πωλήσεις γενικά υπάρχει μεγαλύτερη τάση για αγορά Mirrorless παρά για DSLR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα την ανακαλέσει στον 1 μήνα. Πλέον η Νίκον έχει χάσει την αξιοπιστία της κατ'εμέ. Μόνο η 3200 δε μου έβγαλε πρόλημα. Μετά το φιάσκο με την 610 που ακόμα τρέχω να βρω το δίκιο μου, η κάνον είναι μονόδρομος για high-end μοντέλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...