Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη από σήμερα η δωρεάν έκδοση του Kaspersky Antivirus


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω, εγώ έχω avast εδώ και χρόνια και μια χαρά δουλειά μου κάνει. Τελευταία έβαλα και premium. Μετά από όσα έχω ακούσει για τους Ρώσους φοβάμαι να βάλω δικό τους προϊόν, όχι βέβαια ότι οι Αμερικανοί είναι καλύτεροι αλλά είναι κάπως πιο ευθείς, σου το λένε ότι κρατάνε κάποια δεδομένα σου, από την άλλη οι Ρώσοι ίσως να είναι πιο υπουλοι. Προς το παρών θα μείνω στο avast.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρεσει που τσακωνεστε για το ποιος ειναι καλυτερο να σας παρακολουθει.

Αλλος λεει οι ρωσοι.

Αλλος αμερικανοι.

Αλλος κινεζοι.

...

Κανενας δεν παρατηρει οτι μας παρακολουθουν ΟΛΟΙ.

 

Ο οποιοσδηποτε μπορει να φτιαξει ενα προγραμμα και να το διαθεσει δωρεαν.

Ψαχνω να βρω 1 προγραμμα που να μη κανει "Phone Home" και δε μπορω να βρω.

 

Εσεις ξερετε κανενα να μου πειτε?

Και μετα τσακωνεστε για τις σημαιες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συμπερασμα: Μια και Microsoft μας παρακολουθει no matter what και αν κανουμε (O & O Shut up Κλπ), καλυτερα με Defender. Γιατι να μας παρακολουθουν 2 αντι ενας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μ' αρεσει που τσακωνεστε για το ποιος ειναι καλυτερο να σας παρακολουθει.

Αλλος λεει οι ρωσοι.

Αλλος αμερικανοι.

Αλλος κινεζοι.

...

Κανενας δεν παρατηρει οτι μας παρακολουθουν ΟΛΟΙ.

 

Ο οποιοσδηποτε μπορει να φτιαξει ενα προγραμμα και να το διαθεσει δωρεαν.

Ψαχνω να βρω 1 προγραμμα που να μη κανει "Phone Home" και δε μπορω να βρω.

 

Εσεις ξερετε κανενα να μου πειτε?

Και μετα τσακωνεστε για τις σημαιες.

Ε Όχι και όλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ε Όχι και όλοι

 

Ολοι. Μεχρι και οι Τσεχοι (Avast).

 

Αλλα μην ειστε αχαριστοι. Σας παρακολουθουν αλλα κανουν και κοινωφελες εργο.

 

http://foundation.avast.com/index

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν κατοχος του Kaspersky εδω και πολλα χρονια ειναι αλη8εια αυτο οτι σερνόταν οι υπολογιστες ομως εδω παλι εξαρταται απο τι πσ εχεις 8ελω να πιστευω που ειναι το πιο λογικο οτι ενα νεο πσ δεν θα εχει το οποιοδιποτε προβλημα.επειδη εχω χασει επισοδια μπορει καποιος να μου πει τι εγινε με το Kaspersky και τους ρωσους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικη η προσφορα του Ευγενιου..

Ελπιζω να μη μου πολυ-ζοριζει τα XP ομως, γιατι τα εχω μονταρει ειδικα, να ειναι ελαφρια σαν φτερο..

Αντε να δουμε, γιατι ενιωθα εκτεθειμενος τωρα τελευταια..

https://ibb.co/bw0VZk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόραζα τα τελευταία χρόνια. Ή διαφορά από έκδοση σε έκδοση ήταν εμφανής: ο υπολογιστής σερνόταν όλο και περισσότερο. Με αποτέλεσμα, φέτος να ΞΗΛΩΣΩ αυτό το bloatware με ονοματεπώνυμο. Είναι όπως όταν ανάβεις το air condition στο αυτοκίνητο τώρα το καλοκαίρι και αμέσως ζορίζεται στις ανηφορες.

Σε τι antivirus πήγες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι διαβάζω βραδιάτικα !!

Ο ένας δε βάζω το τάδε γιατί είναι ρωσικό ο άλλος δεν βάζω το τάδε γιατί είναι αμερικανικό ο άλλος δεν βάζω το τάδε γιατί είναι αριανο επειδή φοβάται εξωγήινη απειλή κτλπ.

 

Σαν τι μπορούν δηλαδή να δουν σε έναν οικιακό υπολογιστη απ την στιγμή που σήμερα οι περισσότεροι είναι online με τα κινητά τους και δημοσιεύουν την κατάσταση τους στα περισσότερα πράγματα που κάνουν ;

Να μας κλέψουν τον λογαριασμό απ το steam και μετά να παίζουν τα παιχνίδια μας εν ώρα εργασίας τους ;

Ας καθίσουμε πρώτα να αναλογιστούμε το τι κάνουμε εμείς για αυτό και μετά ας προβληματιστούμε για το τι προσπαθούν να κάνουν αυτοί.....

 

Επί του θέματος, προσωπικά δουλεύω το 360 το οποίο μπορεί να γίνει 3 αντιβαιρους μαζί, δεν με ενδιαφέρει για το τι πόρους ζητά σαν πρόγραμμα, δεν έχω σχετικά μικρό pc για να με προβληματίσει, διαφημίσεις να μην έχει κ να μην τρώει τα "αρχεία" απ τα παιχνίδια κ θα είναι μία χαρά αντιβαιρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόραζα τα τελευταία χρόνια. Ή διαφορά από έκδοση σε έκδοση ήταν εμφανής: ο υπολογιστής σερνόταν όλο και περισσότερο. Με αποτέλεσμα, φέτος να ΞΗΛΩΣΩ αυτό το bloatware με ονοματεπώνυμο. Είναι όπως όταν ανάβεις το air condition στο αυτοκίνητο τώρα το καλοκαίρι και αμέσως ζορίζεται στις ανηφορες.

 

???? αντιθετως, απο την 2015 και μετα εχει γινει πολυ ελαφρυτερο αφου ακουσανε τα παραπονα για το συγκεκριμενο προβλημα.

μηπως τρεχεις ολα τα features του ΚΙS? μονο το AV και το FW χρειαζεσαι, τα υπολοιπα ειναι συνηθως περιττα.

για μενα ειναι απο τα καλυτερα security apps στον κοσμο. το χρησιμοποιω χρονια και η μονη φορα που κολησα ιο ηταν επειδη το ειχα κανει disabled προσωρινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Avast free + windows 10 defender + Malwarebytes και είμαστε Κύριοι.

 

Μπα. Comodo κομπλε ολα και ειμαστε Κυριοι. Comodo 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ξέρεις που πατάς στο ίντερνετ το antivirus είναι άχρηστο, αν πάλι δεν ξέρεις που πατάς πάλι άχρηστο είναι.. Εφόσον το τρέξεις το exeδακι αντιιιο δεν σε σώζουν ούτε οι προσευχές του πάτερ Κλεομενη!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...