Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη από σήμερα η δωρεάν έκδοση του Kaspersky Antivirus


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) signature based antivirus. Από την άλλη όμως υπάρχουν υπόνοιες για το πως κατάφερε να είναι το καλύτερο... Και φυσικά από θέμα ασφάλειας τα Signature Based Antivirus πεθαίνουν εδώ και χρόνια... Εδώ ακόμα και το Sandboxing έχει φθείνει βαρέως αφού οι δημιουργοί των malware / ransomware etc έχουν βρεί τρόπους να μην ενεργοποιείται το malware / ransomare / virus σε sandboxing περιβάλλον... Το καλύτερο είναι η ενημέρωση και η εκπαίδευση του χρήστη για το τι θα πρέπει να αποφεύγει... Υπάρχουν patterns και δεν είναι και τόσο δύσκολο για τον μέσο χρήστη να εκπαιδευτεί στο πως θα τα αναγνωρίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) signature based antivirus. Από την άλλη όμως υπάρχουν υπόνοιες για το πως κατάφερε να είναι το καλύτερο... Και φυσικά από θέμα ασφάλειας τα Signature Based Antivirus πεθαίνουν εδώ και χρόνια... Εδώ ακόμα και το Sandboxing έχει φθείνει βαρέως αφού οι δημιουργοί των malware / ransomware etc έχουν βρεί τρόπους να μην ενεργοποιείται το malware / ransomare / virus σε sandboxing περιβάλλον... Το καλύτερο είναι η ενημέρωση και η εκπαίδευση του χρήστη για το τι θα πρέπει να αποφεύγει... Υπάρχουν patterns και δεν είναι και τόσο δύσκολο για τον μέσο χρήστη να εκπαιδευτεί στο πως θα τα αναγνωρίζει...

δεν τρέχεις exe :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σε pc γνωστών και φίλων μέχρι πρότεινος πρότεινα να βάλουν BitDefender, δεν το κατάλαβα αυτό που είπες. Μετά από κάποιο διάστημα θα ζητήσει αγορά και αν ναι πιο είναι αυτό; Ευχαριστώ για τον χρόνο σου προκαταβολικά.

το Bitdefender free ληγει ?

Μετα απο χρονια στο avast εβαλα αυτο και μου φαινεται το πιο ελαφρυ ειδικα σε παλια pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι antivirus πήγες; 

Στο ενσωματωμένο των Windows (όπως και αν το λένε, defender, security essentials ή ένας θεός ξέρει τι όνομα θα αποφασίσουν να του δώσουν τελικά). Είναι μια χαρά. Σημείωση, είμαι προσεκτικός online. Στο kaspersky μου άρεσε αρκετά το Safe Money για τις online συναλλαγές. Αλλά από την στιγμή που σταμάτησα να χρησιμοποιώ τον υπολογιστή γι' αυτές δεν υπήρχε κανένας λόγος να βλέπω τον υπολογιστή να σέρνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα. Comodo κομπλε ολα και ειμαστε Κυριοι. Comodo 10.

 

 

Χρονια ομως τωρα και δεν εχε ιαπτησει κωνοπς!!! μαζι με avira αντε και μεσα στο μηνα κανα τρεξιμο spybot αφου εχεις κανει white pages πρωτα με λιγο rogue killer /spyhunter σε Self executable ΜΟΡΦΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσοι απο εσας εδω μεσα εχετε βαλει windows 10 και δεν εχετε ιδεα για το καταπληκτικο πακετο με τιτλο "Destroy Win10 Spying".... Γελαω με τα Comment σας περι παρακολουθησης της MS... Η Λυση ειναι μια ... NO ANTIVIRUS ! Γυμνος στο κυμα ρε γατααακιαα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Я использую его с 2006 года до сих пор, и я абсолютно efcharistimenos, я тоже в пользу россиян 

 

(το χρησιμοποιώ από το 2006 έως τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, επίσης είμαι υπέρ των Ρώσων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω στοίχημα ότι οι περισσότεροι που αναφέρονται αρνητικά στο Kaspersky έχουν Windows 10 όπου ηθελημένα ή άθελά τους στέλνουν ένα σωρό πληροφορίες στη μαμά MS. Για να μην πιάσω και την Google με τον Chrome. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...