Προς το περιεχόμενο

Splatoon 2 [Switch]


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή δεν βλέπω κανένα θέμα για το καινούργιο splatoon ανοίγω ενα οσοι το έχετε το παιχνίδι να μας πούν εντυπώσεις και να δώσουμε friend codes για το switch η για το wii u οπου το έχετε για να παίξουμε κανενα παιχνιδάκι σε οποιοδήποτε mode

 

Βγήκε και το παρακάτω update σήμερα http://nintendoeverything.com/splatoon-2-update-out-now-version-1-1-2/

 

Switch Friend code : 2208-9402-2815

 

https://www.youtube.com/watch?v=ylBYfndq8fU

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχοντας προσπερασει το 1ο για το wiiu.μεγαλο λαθος,ειπα να του δωσω μια ευκαιρια για το switch.Ποτε δεν ημουν fan των online games αλλα το splatoon 2 το εχω αγαπησει πραγματικα.

Εχει και ωραιο single player αλλα πραγματικα το multiplayer του ειναι πολυ ωραιο.

Αυτο με το οποιο πορωθηκα πραγματικα ειναι το salmon run.Πολυ εθιστικο και διασκεδαστικο.Ισως το καλυτερο mode του multi.

 

Oποιος θελει ας με προσθεσει.

Chris  sw-0815-4357-6794

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεται το splatoon λίγο που είδα .

Μπορεί κάποιος να μου περιγράψει λίγο τα mode που έχει σε singleplayer και multiplayer ;

Ψήνω να πάρω switch τα Χριστούγεννα και ψάχνω για παιχνίδια . :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν βλέπω κανένα θέμα για το καινούργιο splatoon ανοίγω ενα οσοι το έχετε το παιχνίδι να μας πούν εντυπώσεις και να δώσουμε friend codes για το switch η για το wii u οπου το έχετε για να παίξουμε κανενα παιχνιδάκι σε οποιοδήποτε mode

 

Βγήκε και το παρακάτω update σήμερα http://nintendoeverything.com/splatoon-2-update-out-now-version-1-1-2/

 

Switch Friend code : 2208-9402-2815

πληροφοριακά στο προηγούμενο wii u δεν υπήρχε κανένα ξεχωριστό θεμα παιχνιδιού(άρα και του splatoon 1)λόγω πολύ χαμηλού ενδιαφεροντος)/συμμετοχής. Νομίζω μόνο εγώ και άλλα 2 ατομα όλα κιόλας γραφαμε γιαυτό στο κεντρικό θέμα του wii u.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Breaking news from the Squid Research Lab! The Splatoon 2 game will soon be receiving three new updates. Manta Maria joins the lineup of Turf War* and Ranked Battle stages this weekend, while the Bubble Blower special weapon will become available in a set with the Forge Splattershot Pro starting Sept. 1. Finally, the Lost Outpost stage joins the roster of Salmon Run stages later today after players apply a software update. Please note that release timings noted in the subtitles are based on European time zones.

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας κάπου στις 80 ώρες ενασχόλησης με το παιχνίδι θα γράψω μια πρώτη εικόνα σε σύγκριση με το πρώτο παιχνίδι στο WiiU.

 

Οι περισσότερες ώρες "καταναλώθηκαν" στο Salmon Run που κατέληξε εθιστικότατο, τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση. 

Ακολουθεί το story mode (Octo Canyo) το οποίο μου φάνηκε βαρετό μέχρι προς τα τέλη του τρίτου κόσμου παρά τις νέες ιδέες, το υπόλοιπό κομμάτι ήταν περισσότερο διασκεδαστικό. Τα boss τα βρήκα δυσκολότερα από το πρώτο αλλά το τελευταίο ήταν λιγότερο συγκριτικά εντυπωσιακό. Ενδιαφέρον είναι πως έχουν προσθέσει πολλά πράγματα για να ξεκλειδώσεις όπως για παράδειγμα αν παίξεις όλες τις πίστες με ένα από τα όπλα που έχει στην διάθεση του ο χαρακτήρας τότε ξεκλειδώνεται η hero έκδοση του. Περισσότερα σχετικά μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

Τέλος με τις λιγότερες ώρες ενασχόλησης το onlime mode (Lobby) όπου είμαι μόλις επίπεδο 14.

 

Αυτήν την στιγμή δεν θα διαφωνούσα με την άποψη πως το παιχνίδι είναι ένα Splatoon 1,5 αφού με εξαίρεση το Salmon Run τα υπόλοιπα είναι εξέλιξη του S1. Παρόλα αυτά πιστεύω πως με τα updates που θα ακολουθήσουν θα προστεθεί αρκετό νέο υλικό  (όπως αντίστοιχα έγινε και με το πρώτο παιχνίδι όπου η κυκλοφορία του δεν είχε καμία σχέση με το πως κατέληξε). Επίσης το S2 κυκλοφόρησε μόλις δύο χρόνια μετά από το S1 επομένως ο χρόνος ήταν αρκετά περιορισμένος.

 

 

 

Τα παρακάτω δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία για εμάς ως καταναλωτές για αυτό τα παραθέτω σε spoiler. 
Πιστεύω πως η Ν κυκλοφόρησε γρήγορα το S2 για τους εξής λόγους:
-Για να μην σπάσει η δυναμική αν το παιχνίδι κυκλοφορούσε μετά από 2-3 χρόνια.
-Για να εξασφαλίσει την μετάβαση του κοινού της σειράς από το ένα σύστημα στο άλλο.
-Γιατί η πολιτική της Ν στα τελευταία της συστήματα είναι να κυκλοφορεί τους περισσότερους εμπορικούς της τίτλους στα πρώτα δύο χρόνια κυκλοφορίας ενός νέου συστήματος.

 

 

Γενικώς θεωρώ πως με το Splatoon θα ασχοληθώ άνετα πάνω από 200ώρες άνετα και με βάση αυτό το θεωρώ must have παιχνίδι για το NSW μιας και το παιχνίδι με "τραβάει" ακόμα. Όσοι μάλιστα δεν είχατε παίξει το πρώτο στο WiiU πρέπει να το αγοράσετε με κλειστά τα μάτια μιας και πρόκειται για ένα φρέσκο παιχνίδι στο σύνολο του γεμάτο με νέες ιδέες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...