Προς το περιεχόμενο

Splatoon 2 [Switch]


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ranked mode δεν παιζει ρολο ποια ομαδα θα βαψει την πιστα πιο πολυ.απλα.ειναι καλο να εχει χρωματα δικα σου κατω για να μπορεις να κινησε ανετα και να μην κινητε ο εχθρος.εχει 3 modeπου αλλαζουν καθε 2 ωρες.το ενα ειναι ο πυργος tower.οποια ομαδα ειναι πανω στον πυργο που βρισκεται στην μεση της πιστας αυτος κινειται και παει προς την αντιπαλη βαση.αν τον φερουν στην βαση σου χανεται.αν τον παρεται στην βαση τους χανουν.αν τελειωσει ο χρονος κερδιζει οποια ομαδα τον εχει βαρει πιο κοντα στην αντιπαλη βαση.το ιδιο γινεται και στο mode με το special οπλο.αν το παρεις σε ενα χωνι που εχει στην βαση τους χανουν.αυτο λεγεται rain maker νομιζω.εσυ τους εμποδιζεις να το φερουν και αυτοι το ιδιο.και το αλλο mode το splat zones ειναι ποιος θα καταβαλει καποια βαση που εχει στο κεντρο.την χρωματιζεις και δεν πρεπει να τους αφησεις να μπουν μεσα να την βαψουν. Με λιγα λογιαβσε κανενα mode δεν θελει να τρεχεις να βαφεις την πιστα απο εδω και απο εκει παρα να τους σκοτωνεις να μην κανουν αυτα τα πραγματα.ειναι πολυ εθιστικο.το tower mode μου θυμιζει το overwatch :)

Αν παιξεις ranked mode θα κολησεις ασχημα..ξεχνας το βαψιμο της πιστας και ειναι καθαρα ξυλο με χρωματα. Θελεις διαφορετικα οπλα απο το normal mode.Θα καταλαβεις οτι ολοι παιζουν εκει με το ακαριαιο matchmaking που εχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

*Προς δική σας διευκόλυνση το πρόγραμμα του Salmon Run έχει ενσωματωθεί στην εφαρμογή της Ν για τα κινητά και πλέον δεν χρειάζεται να βλέπετε αν είναι διαθέσιμο μέσα από το παιχνίδι.

 

το ranked mode δεν το έχω καταλάβει ακόμα :P αλλά  παίζω συνέχεια στο απλό mod και salmon run όποτε ανοίγει. Πάντως θέλουμε asap amilbo Marina με pearl 

 

Το Regular Battle είναι εισαγωγικό mode και νικάει η ομάδα που στο τέλος του χρόνου έχει βάψει το μεγαλύτερο μέρος της πίστας. Απλά για να περνάει η ώρα ευχάριστα. Ακόμα και αν χάσεις θα κερδίσεις πόντους για να ανεβάσεις το level, βέβαια κερδίζοντας κερδίζεις περισσότερους πόντους. Το level με την νέα αναβάθμιση θα φτάσει στο 99 από 50 που είναι τώρα και ουσιαστικά πρόκειται για μια ένδειξη του πόσο έχεις ασχοληθεί με το παιχνίδι αλλά δεν αποτελεί ένδειξη των δυνατοτήτων σου (επιδεξιότητας). Δηλαδή ακόμα και υψηλό επίπεδο να έχει κάποιος δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι πολύ καλός παίκτης όσο ότι έχει ασχοληθεί εργατοώρες.

 

Το κομμάτι της επιδεξιότητας το έχει αναλάβει το ranked mode το οποίο εξηγήθηκε παραπάνω από τον chrisgewrgi. Ακόμα περισσότερα δες εδώ. Τρία διαφορετικά modes τα οποία έχουν βαθμολογίες με βάση την επίδοση του παίκτη. Ξεκινάει με τα C-,C, C+ αντίστοιχα συνεχίζουν με τα Β, Α για να καταλήξουν στα S. Εκεί οι ήττες έχουν επιπτώσεις, οι συνεχείς ή πολλαπλές ήττες μπορούν να ρίξουν την βαθμονόμηση σου. Αντίστοιχα οι πολλαπλές νίκες ανεβάζουν τον βαθμό σου. Στο Rank Mode o παίκτης σου κινείται γρηγορότερα σε σχέση με το Regular Battle και γενικώς απαιτεί διαφορετικές στρατηγικές και καλύτερα αντανακλαστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx guys γιατί πάντα ήμουν σαν χαμένος εκεί αν και να πω την αλήθεια πάντα προτιμούσα αυτό ποιος θα βάψει περισσότερο τη πίστα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή δεν βλέπω κανένα θέμα για το καινούργιο splatoon ανοίγω ενα οσοι το έχετε το παιχνίδι να μας πούν εντυπώσεις και να δώσουμε friend codes για το switch η για το wii u οπου το έχετε για να παίξουμε κανενα παιχνιδάκι σε οποιοδήποτε mode

 

Βγήκε και το παρακάτω update σήμερα http://nintendoeverything.com/splatoon-2-update-out-now-version-1-1-2/

 

Switch Friend code : 2208-9402-2815

 

 

Εχοντας προσπερασει το 1ο για το wiiu.μεγαλο λαθος,ειπα να του δωσω μια ευκαιρια για το switch.Ποτε δεν ημουν fan των online games αλλα το splatoon 2 το εχω αγαπησει πραγματικα.

Εχει και ωραιο single player αλλα πραγματικα το multiplayer του ειναι πολυ ωραιο.

Αυτο με το οποιο πορωθηκα πραγματικα ειναι το salmon run.Πολυ εθιστικο και διασκεδαστικο.Ισως το καλυτερο mode του multi.

 

Oποιος θελει ας με προσθεσει.

Chris  sw-0815-4357-6794

 

 

ελα προσθεστε με ω ρε παλικαρια

 

sw-4148-1211-8240

 

Τσίμπησα κι εγω Splatoon 2 και σας έκανα add με το ίδιο nick με εδω, μήπως παίξουμε κανα ματσάκι κάποια στιγμή...

Προς το παρόν το εχω ρίξει στο single player κομμάτι για να μπω στο κλίμα μιας και είμαι νεος στη σειρά.

 

Αν θέλει και κάποιος άλλος να δώσει friend code να μαζευόμαστε, ευχαρίστως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...