Προς το περιεχόμενο

Intel Coffee Lake και Z370 chipset


Whitefanged

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα τα 8threads του 7700κ η τα 12 του 8700 θα κάνανε την διαφορά λέγανε κάποιοι "ειδικοί" :P

Επιστήμονα μου εσύ τι έχεις να μας πεις για την Dunia Engine?

Μήπως η ίδια η εταιρεία προτείνει ακόμη και την απενεργοποίηση του HT για να παίξει σωστά;

Λέω εγώ τώρα ο "έξυπνος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Crysis 3 έδινε 30% το HT :P


Επιστήμονα μου εσύ τι έχεις να μας πεις για την Dunia Engine?
Μήπως η ίδια η εταιρεία προτείνει ακόμη και την απενεργοποίηση του HT για να παίξει σωστά;
Λέω εγώ τώρα ο "έξυπνος".

 

Η συγκεκριμένη μηχανή είναι μόνο για να δεις πως αποδίδει ένας CPU σε single-thread performance. Γι' αυτό τα Ryzen είναι τόσο χαμηλά. Το θέμα είναι ότι και το Far Cry 5 που θα βγει τον Φλεβάρη θα έχει το ίδιο engine..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστήμονα μου εσύ τι έχεις να μας πεις για την Dunia Engine?

Μήπως η ίδια η εταιρεία προτείνει ακόμη και την απενεργοποίηση του HT για να παίξει σωστά;

Λέω εγώ τώρα ο "έξυπνος".

Δεν το έπαιξα ειδικός εγώ ,γιατί και σε προηγούμενα σχόλια πιο πίσω είχα γράψει ότι θέλω να δω διαφορές i5 8600k και 8700 κλειδωμενους.

Σχολιάζω ότι βλέπω στο γράφημα επειδή κάποιοι τους βγάζανε σαπακια λόγω 6threads.

Σχόλιο στα γραφήματα δεν βλέπω να κάνεις όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Crysis 3 έδινε 30% το HT :P

 

 

Η συγκεκριμένη μηχανή είναι μόνο για να δεις πως αποδίδει ένας CPU σε single-thread performance. Γι' αυτό τα Ryzen είναι τόσο χαμηλά. Το θέμα είναι ότι και το Far Cry 5 που θα βγει τον Φλεβάρη θα έχει το ίδιο engine..

Δεν απάντησα σε αυτό που λες.

Απάντησα στην ειρωνική εξυπνάδα του παιχνιδα που τελικά ή είναι άσχετος ή το παίζει άσχετος για να ειρωνεύεται.

Ας αποφασίσει μόνος του τι από τα δύο, προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.

Just staying που λενε και στο χωριό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πείθουν τα νούμερα, στο MetroLL έχει χειρότερα min κι από Ryzen και στα 5.1 είναι πίσω από ( στοκ; ) 7700Κ.

 

Κάτι δεν κολλάει απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

PS τα Ryzen δεν με ενδιαφέρουν εάν το πήρες με αυτό το σκεπτικό.

Ίσως με τα Ryzen 2 κάνω ένα σύστημα για την ώρα όλα είναι μπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον gamer αγαπητέ δεν τον ενδιαφέρει η κάθε μηχανή γραφικών του παιχνιδιού πως τρεχει.

 

Έρευνα αγοράς κάνει βλέποντας στο σύνολο πως τρέχουν τα παιχνίδια στους επεξεργαστες που τον ενδιαφερουν.

 

Επίσης μαρεσει που έγραψες πιο πίσω ότι δεν θα αγοράσεις κάποιον επεξεργαστή και απλά θα πεις την γνώμη σου για αυτούς και το μόνο που κανείς είναι να ειρωνεύεσαι και να δίνεις βάση στα σχόλια των άλλων.

Αυτό είναι το ''σχολιαζω από ενδιαφέρον ''κακου''ηταν υποθέσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πείθουν τα νούμερα, στο MetroLL έχει χειρότερα min κι από Ryzen και στα 5.1 είναι πίσω από ( στοκ; ) 7700Κ.

 

Κάτι δεν κολλάει απλά.

 

Το in-game benchmark του Metro είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πας και ησυχάζεις.

 

https://videocardz.net/mobo/asrock-z370-extreme4/

Περίμενε να κυκλοφορήσει κανένα review για να είσαι σίγουρος. Όταν κοίταζα την αντίστοιχη z170 , είχε μειονεκτήματα σε ρεύματα και σε υψηλούς χρονισμους ράμ. Δεν ξέρω αν βελτιώθηκε αλλά αν στοχευεις να πάρεις το 100% του cpu σου ,ίσως από asus μεριά να σε καλύψει καλύτερα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά δεν με ενδιαφέρει.

 

Αλλά όπως λες και εσύ δεν σε ενδιαφέρει,ασχέτως αν τα 9 στα 10 σχόλια είναι γύρω από το τι γράφω εγώ :).

 

Μαρεσει πάντως που είναι χαζή εξυπνάδα το σχόλιο μου πάνω στα benchmarks,αλλά τα προηγούμενα σχόλια περί αδύναμων i5 λόγω HT πριν βγουν τα benchies ήταν μια χαρά. Τα περί εμπαθειας που έλεγα πιο παλιά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...