Προς το περιεχόμενο

Εκπτώσεις κοσμοτε σε κινητά


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες παρηγγειλα χθες απο το cosmote.gr το mate 9, πληρωσα με πιστωτικη... εγραψε και στην σελιδα την επιβεβαιωση αλλα η παραγγελια δεν φαινεται πουθενα, ουτε στο site ουτε να ερθει καποιο email...

 

Παραπιτωντος μετα την παραγγελια εδειχνε ακομα διαθεσιμο οποτε δεν νομιζω να ειναι θεμα stock. Στην επιβεβαιωση στο site εγραφε κιολας οτι θα λαβω και τηλεφωνο απο υπευθυνο για να με ενημερωσουν αλλα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερμανός κατάστημα Βρυωνη στον Πειραιά παρέλαβα σήμερα το alcatel στα 59€.. Μετά από ερώτησή μου, είπαν ότι υπάρχουν ακόμη δύο διαθέσιμα..

Πάντως αν κάποιος μάθει για διαθεσιμότητα στην Θεσσαλονίκη ας μας πει,στην Αγιου Δημητριού που ρώτησα δεν υπήρχε κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμενετε πανω απο τη σελιδα της cosmote....επισης δεν εχει καμια αποκλειστικοτητα ο Γερμανος στα φυσικα μαγαζια.

Χτες πηγα στην cosmote Αγιας Παρασκευης και αφενος μου ειπε οτι υπαρχει κομματι στην Χολαργο , αφετερου μπορουσε να μου φερει με παραγγελια εκει.

Για το Mate 9 παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Asus απορώ πώς δεν προτιμάται από κανέναν. Λόγω brand ίσως; Αν έψαχνα τώρα για συσκευή θα ήταν στα φαβορί.

 

Με 329€:

Super amoled 5.7", Gorilla 4

SD 820, 6 gb ram

23mp camera me laser και OIS

USB Type C

Μπαταρία μόνο που έχει μικρή, έχει βέβαια fast charging αλλά είναι φάουλ.

Αλλά φαίνεται εξαιρετικό πακέτο.

Επεξ/σία από kosmasdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κακές κριτικές στην κάμερα παρόλα τα specs που έχει η ιδια η κάμερα. 

Και το σκιν της asus αρκετά βαρύ και άβολο... Ισως για αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα περιμένω κανα huawei lite σε προσφορά. Πρόπερσι το p8 lite, πέρσι το p9 lite, φέτος τίποτα...

HUAWEI P9 Lite Μαύρο + Smartband 178,99 €

https://www.germanos.gr/product/huawei-p9-lite-smartband/20339016/

 

Huawei P9 Lite 2017 199,90

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Huawei-P9-Lite-2017

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατασταση ειναι για τα πανηγηρια. Έκανα παραγγελία την Τετάρτη το Mate 9 το οποίο το έβλεπα διαθέσιμο και κατά την διάρκεια και μετά την αγορά, μέσω πιστωτικής κάρτας. Η χρέωση στην κάρτα φαίνεται κανονικά αλλά από την ημέρα εκείνη ούτε φωνή ούτε ακρόαση, δεν ήρθε καν e-mail επιβεβαίωσης. Πήρα σήμερα τηλέφωνο και βλέπουν κανονικά την χρέωση αλλά καμία παραγγελία. Μου είπαν ότι θα επιστραφούν τα λεφτά και ρωτάω γιατί, αφού θέλω να το αγοράσω το κινητό τους λέω.... και μου απαντάνε ότι πρέπει να ξανακάνω την παραγγελία.... σε ερώτηση μου αν είναι διαθέσιμο μου λένε όχι αυτή την στιγμή! Και τους λέω να κρατήσουν κομμάτι και λένε δεν γίνεται γιατί είναι θέμα αποθήκης κτλ.

Δηλαδή εγώ πρέπει να στηθώ πάλι στην σελίδα μήπως γίνει ποτέ ξανά διαθέσιμο και ξαναχρεώσω την κάρτα μου με ένα ποσό 400ε για μια παραγγελία που μπορεί η μπορεί να μην γίνει ανάλογα με τα κέφια του e-shop.

Το θεϊκο που άκουσα από τον υπάλληλο που μιλήσαμε, είναι ότι αν έρθει δέμα μην το παραλάβω...!!! WTF!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

HUAWEI P9 Lite Μαύρο + Smartband 178,99 €

https://www.germanos.gr/product/huawei-p9-lite-smartband/20339016/

 

Huawei P9 Lite 2017 199,90

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Huawei-P9-Lite-2017

Του Γερμανού είναι με 2GB ram

https://www.skroutz.gr/s/9043554/Huawei-P9-Lite-Dual-2GB-16GB.html

Καμία προσφορά από Γερμανό

Επεξ/σία από shamrock1404
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατασταση ειναι για τα πανηγηρια. Έκανα παραγγελία την Τετάρτη το Mate 9 το οποίο το έβλεπα διαθέσιμο και κατά την διάρκεια και μετά την αγορά, μέσω πιστωτικής κάρτας. Η χρέωση στην κάρτα φαίνεται κανονικά αλλά από την ημέρα εκείνη ούτε φωνή ούτε ακρόαση, δεν ήρθε καν e-mail επιβεβαίωσης. Πήρα σήμερα τηλέφωνο και βλέπουν κανονικά την χρέωση αλλά καμία παραγγελία. Μου είπαν ότι θα επιστραφούν τα λεφτά και ρωτάω γιατί, αφού θέλω να το αγοράσω το κινητό τους λέω.... και μου απαντάνε ότι πρέπει να ξανακάνω την παραγγελία.... σε ερώτηση μου αν είναι διαθέσιμο μου λένε όχι αυτή την στιγμή! Και τους λέω να κρατήσουν κομμάτι και λένε δεν γίνεται γιατί είναι θέμα αποθήκης κτλ.

Δηλαδή εγώ πρέπει να στηθώ πάλι στην σελίδα μήπως γίνει ποτέ ξανά διαθέσιμο και ξαναχρεώσω την κάρτα μου με ένα ποσό 400ε για μια παραγγελία που μπορεί η μπορεί να μην γίνει ανάλογα με τα κέφια του e-shop.

Το θεϊκο που άκουσα από τον υπάλληλο που μιλήσαμε, είναι ότι αν έρθει δέμα μην το παραλάβω...!!! WTF!

+1

 

Βεβαίως και είναι για τα πανηγύρια.

Καιρό τώρα 'χάνουν παραγγελίες' ,με τον ίδιο τρόπο

(δεν έρχεται ποτέ mail επιβεβαίωσης αλλά υπάρχει πλήρης η επιβεβαίωση στο δικό τους σύστημα με κανονικό κωδικό παραγγελίας με τον οποίο ενημερώνουν τη στιγμή της παραγγελίας για να κρατούν σε αναμονή τον πελάτη)

από πέρσι τουλάχιστον και επιβεβαιωμένα σε πολλές περιπτώσεις,

και δεν έχουν διορθώσει το σύστημα και δε σέβονται τους πελάτες.

Που σημαίνει ότι δεν είναι αβλεψία ή λάθος.

Γιατί στην καλύτερη γνωρίζουν τα παράπονα και αδιαφορούν

στην χειρότερη για να το πω και διαφορετικά

εξυπηρετούνται έναντι του νόμου με το να 'χειρίζονται' τις παραγγελίες κατά περίπτωση.

 

Την έχω πατήσει από πέρσι στο Black Friday που έχασαν την παραγγελία μου

με κωδικό παραγγελίας κανονικά μεν χωρίς mail επιβεβαίωσης δε.

Διαβεβαίωναν στην αρχή τηλεφωνικά πως δεν είναι πρόβλημα το mail επιβεβαίωσης που δεν ήρθε στις πρώτες λίγες ώρες

και διαβεβαίωναν πως υπάρχει καταχωρημένη η παραγγελία και να μην ανησυχώ.

 

Μόλις πέρασε το σαββατοκύριακο της Black Friday και έχασα κάθε ευκαιρία να ψωνίσω από αλλού

γιατί πίστευα στις τηλεφωνικές διαβεβαιώσεις ότι θα εκτελεστεί η παραγγελία,

αποκαλύφθηκε ότι όχι μόνο έχασαν κάθε ίχνος της παραγγελίας

αλλά και δεν είχαν ούτε διάθεση όχι να απολογηθούν αλλά έστω να ενδιαφερθούν.

Να μην πω ότι μετά από συνεχή τηλεφωνήματα από μεριάς μου, 

λίγο πολύ με έβγαζαν και ψεύτη ότι δεν υπήρξε ποτέ η παραγγελία μου στο σύστημα.

Ήταν και η περίπτωση που δεν είχαν ούτε διαθέσιμες συσκευές για να εξυπηρετήσουν τις παραγγελίες που έπεσαν.

 

Με τις κλωτσιές θέλουν και στο Γερμανό και στην Cosmote.

Τουλάχιστον εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι έδωσες παραγγελία γιατί χρεώθηκε η κάρτα σου,

εγώ ο άτυχος είχα επιλέξει την πληρωμή στο κατάστημα.

 

Για την απαξιωτική συμπεριφορά, την ταλαιπωρία, την ανευθυνότητα και την προσβλητική στάση, τη ζημία στο κάτω κάτω και την υποστήριξη στις καταναλωτικές πρακτικές που θα σέβονται τον πελάτη

για μένα από τότε ούτε ξανά να ακούσω για Cosmote

και αυτό ισχύει και για τις συνδρομητικές μου γραμμές σε σταθερό και κινητό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το κινητό ήρθε, είναι μονόκαρτο. Θα το κρατήσω, έμεινα κατενθουασμένος! Εν τω μεταξύ μου βγήκε 250 ευρώ.. (-100 το G3, -50 ένα 50άρικο "ξεχασμένο") :-) .

δεν ηξερα οτι ισχυει το G back και σε προιον προσφορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασε το σαββατοκύριακο της Black Friday και έχασα κάθε ευκαιρία να ψωνίσω από αλλού

γιατί πίστευα στις τηλεφωνικές διαβεβαιώσεις ότι θα εκτελεστεί η παραγγελία,

αποκαλύφθηκε ότι όχι μόνο έχασαν κάθε ίχνος της παραγγελίας

αλλά και δεν είχαν ούτε διάθεση όχι να απολογηθούν αλλά έστω να ενδιαφερθούν.

Να μην πω ότι μετά από συνεχή τηλεφωνήματα από μεριάς μου, 

λίγο πολύ με έβγαζαν και ψεύτη ότι δεν υπήρξε ποτέ η παραγγελία μου στο σύστημα.

Ήταν και η περίπτωση που δεν είχαν ούτε διαθέσιμες συσκευές για να εξυπηρετήσουν τις παραγγελίες που έπεσαν.

 

Φαίνεται ότι είναι συνηθισμένο πρόβλημα του e-shop ή απλά ένα τέχνασμα για να σημαζεύουν την έλλειψη διαθεσιμότητας, συνεχίζοντας όμως να διαφημίζουν τις ίδιες τιμές. Πουλάνε κοπανιστό αέρα με λίγα λόγια, εκμεταλεύομενοι ανθρώπους που ψάχνουν μια καλή προσφορά εν μέσω των μαύρων εποχών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...