Προς το περιεχόμενο

Η Apple ξεπέρασε τις προσδοκίες το Q3. Έχει πουλήσει πάνω από 1,2 δις συσκευές iPhone σε 10 χρόνια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

iphone4s_1.jpg

Για το 4 μάλλον μιλάμε. Όποιος δώσει 206€ για ένα τέτοιο κινητό τετραετιας μάλλον είναι σε σοβαρότερη κατάσταση από αυτούς που δίνουν 1100€

ή απο αυτους που αγοραζουν απο τον Ζερβουδακη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iphone4s_1.jpg

 

Για το 4 μάλλον μιλάμε. Όποιος δώσει 206€ για ένα τέτοιο κινητό τετραετιας μάλλον είναι σε σοβαρότερη κατάσταση από αυτούς που δίνουν 1100€

ή απο αυτους που αγοραζουν απο τον Ζερβουδακη

Το iphone 4 ειναι κινητο 7ετιας.... Εσυ σε τι κατάσταση βρίσκεσαι που λες για τους αλλους? 

 

ΥΓ. Παντως δεν σε κοβω να έχεις αισθηση του χρονου και της αξιας του....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορυ λαθος

για καλο το λες αυτο ?

Δεν νομιζω οτι εισαι σε θέση να κρινεις τι ειναι καλο και τι κακό, για καποιον. Δεν γραφεις αντικειμενικα και προφανως χωρις γνωσεις του αντικειμενου που σχολιαζεις. Εξαλλου τον αν,αρεσει σε καποιον το iphone 4 και θελει να το εχει ως κειμηλιο ή οτιδηποτε αλλο,δεν ειναι θεμα που αφορα το κοινωνικό συνολο, που υποτιθεται , υπερασπιζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι εισαι σε θέση να κρινεις τι ειναι καλο και τι κακό, για καποιον. Δεν γραφεις αντικειμενικα και προφανως χωρις γνωσεις του αντικειμενου που σχολιαζεις. Εξαλλου τον αν,αρεσει σε καποιον το iphone 4 και θελει να το εχει ως κειμηλιο ή οτιδηποτε αλλο,δεν ειναι θεμα που αφορα το κοινωνικό συνολο, που υποτιθεται , υπερασπιζεσαι...

Εγώ δεν έχω αίσθηση του χρόνου και της αξίας?

Ή όσοι λένε ότι το iPhone είναι πολύ φθηνό και για όλους και δίνουνε σαν παράδειγμα μια μπακατελα επταετίας που κάνει 200€ ή ότι θα το έχουν για κειμηλιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα λιγα σε 10 χρονια;

Τι να πει η google δηλαδη με τα 10δις+.

Ειναι η αποδειξη το ποιος πουλαει περισσοτερο τελικα.

Έχει πουλήσει το Pixel 10δις? Μωρέ μπράβο.

 

Γιατί είναι η μοναδική συσκευή της Google...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω αίσθηση του χρόνου και της αξίας?

Ή όσοι λένε ότι το iPhone είναι πολύ φθηνό και για όλους και δίνουνε σαν παράδειγμα μια μπακατελα επταετίας που κάνει 200€ ή ότι θα το έχουν για κειμηλιο?

Φέρε μου σε παράθεση κάποιον που να έγραψε κάτι τέτοιο και να το εννοούσε σε αυτό το θέμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρε μου σε παράθεση κάποιον που να έγραψε κάτι τέτοιο και να το εννοούσε σε αυτό το θέμα.

Φυσικά και δεν είναι για πλούσιους και εκλεκτούς, αφού οι τιμές τους ξεκινούν από 290€ περίπου.

 

 

Απο 206€ ξεκινανε και οχι απο 290€

 

 

Εξαλλου τον αν,αρεσει σε καποιον το iphone 4 και θελει να το εχει ως κειμηλιο ή οτιδηποτε αλλο,δεν ειναι θεμα που αφορα το κοινωνικό συνολο, που υποτιθεται , υπερασπιζεσαι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πουλήσει το Pixel 10δις? Μωρέ μπράβο.

 

Γιατί είναι η μοναδική συσκευή της Google...

Και η microsoft εχει πουλησει τοσα και παραπανω. Απλα η apple χρεωνει τη πιτα ειτε το παρεις οικολογικο ειτε με καλαμακι ενω η google & ms το γυρο.

Με τη λογικη σου η ms πρεπει να εχει πουλησει 1-2μυρια μονο.

Οποτε μη κανεις focus στο αν πουλαει hardware αλλα στο αν πουλαει γενικα ;)

Και σε 10 χρονια 1δις δεν το και λες γουαου για μια εταιρια με αυτο το ονομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η microsoft εχει πουλησει τοσα και παραπανω. Απλα η apple χρεωνει τη πιτα ειτε το παρεις οικολογικο ειτε με καλαμακι ενω η google & ms το γυρο.

Με τη λογικη σου η ms πρεπει να εχει πουλησει 1-2μυρια μονο.

Οποτε μη κανεις focus στο αν πουλαει hardware αλλα στο αν πουλαει γενικα ;)

Και σε 10 χρονια 1δις δεν το και λες γουαου για μια εταιρια με αυτο το ονομα.

Ελα μου? :P καταλαβαινεις οτι αυτο που λες δεν εχει νοημα ετσι δεν ειναι? Γιατι χρεωνεις στην Google πωλωσεις που κανει η π.χ  η Samsung και η LG?

 

Που ακριβως αναμειχθηκε η Google περα απο το να παρεχει το software? Ουτε το hardware επειρεαζει ουτε τιποτα.

 

Και η ms τι εχει πουλησει ακριβως? 10 δις κινητα? Γιατι εδω μιλαμε για πωλησεις κινητων και οχι για πωλησεις γενικα. Επιπλεον η Google ΔΕΝ πουλαει συσκευες. Η μονη της συσκευη ειναι το pixel στο οποιο ειχε τη δυνατοτητα να διαλεξει η ιδια το hardware (phone by google - made by google, ετσι το διαφημιζει). Γι αυτο αλλωστε εχει και το branding της Google σε αντιθεση με τα nexus που ειχαν το branding της εταιρειας που το εφτιαξε (lg, huaweii κλπ)

 

Και 1.2 δις για μια εταιρεια που βγαζει 2 μοντελα το χρονο (παλαιοτερα 1 μοντελο το χρονο) ειναι μια χαρα οποτε get your facts straight.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μονο που καταλαβαινω αδελφε ειναι αυτο που βλεπω γυρω μου.
Δηλαδη κατι 1000αδες ανθρωπους καθε χρονο που δουλευουν κινητα της google και pc της microsoft.  B)
Γιαυτο και το 1δις μεσα σε 10 χρονια ειναι τιποτα σαν χρηστες σημερα. Δεν εχω δει κανεναν να δουλευει iphone 1 σημερα εξαλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...