Προς το περιεχόμενο

Κλειδιά αυτοκινήτου - Απορίες

mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Stam53 είπε

Συγνώμη αλλά έχω μια απορία. Χωρίς τηλεκοντρόλ, με το κλειδί μόνο, δεν ανοίγουν- κλειδώνουν τα αυτοκίνητα; Εμένα με σκέτο κλειδί, ανοιγουν ή κλείνουν οι πόρτες και μπαίνει ή βγαίνει και ο συναγερμός.     Μιλάω για αυτοκίνητο 20ετίας (corsa C). 

Όχι βέβαια, έτσι όπως δουλεύει το δικό σου χάνεται το νόημα ύπαρξης του συναγερμού.

Αν κάποιος ξεκλειδώσει την πόρτα σου με picking ή σπάζοντας τον αφαλό, τότε ο συναγερμός θα απενεργοποιηθεί αν όντως δουλεύει με τον τρόπο που περιγράφεις.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 122
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Παιδες για τα αμαξια /μηχανες με ακριβα συστηματα κλειδιου καντε μια ασφαλεια ( επιπλεον ορος στην ασφαλιστικη ) και αμα χαλασει δηλωνεις απωλεια/κλοπη και σου παιρνει καινουργιο . Το εχω κανει για

την 1η φορα, μετα απο 3-4 χρονια. (καποιοι ισχυριζονται οτι αλλαξαν μετα απο 6-8). απο κει και μετα, εξαρταται απο την ποιοτητα. αν παιρνεις φθηνες αλλαζεις συχνα, αν παιρνεις καλυτερες/ακριβοτερ

τωρα την εκανε τη διαφημιση...μεχρι να ξαναμπει, εχει καιρο...   λογικα 80€ εως 150€ εαν τα ειχε χασει ολα τα κλειδια. εαν του εβγαλε νεο με τηλεχειρισμο 80 εως 100. εαν του εβγαλε νεο, απλο 40~6

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, Stam53 είπε

Συγνώμη αλλά έχω μια απορία. Χωρίς τηλεκοντρόλ, με το κλειδί μόνο, δεν ανοίγουν- κλειδώνουν τα αυτοκίνητα; Εμένα με σκέτο κλειδί, ανοιγουν ή κλείνουν οι πόρτες και μπαίνει ή βγαίνει και ο συναγερμός.     Μιλάω για αυτοκίνητο 20ετίας (corsa C). 

Σε ενα αμαξι που ειχα παλιοτερα, ναι, ηταν ετσι, 2 σε 1. Κλειδωνες, κι εμπαινε αυτοματα κι ο συναγερμος. Ενα κλειδι λοιπον.

Σε αυτο που εχω τωρα, ειναι ξεχωριστα. Ενα το κανονικο κλειδι που κλειδωνεις, κι ενα ξεχωριστο κοντρολακι για τον συναγερμο.

Ειναι αναλογα το συναγερμο/την εγκατασταση.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
46 λεπτά πριν, mindreader είπε

Σε ενα αμαξι που ειχα παλιοτερα, ναι, ηταν ετσι, 2 σε 1. Κλειδωνες, κι εμπαινε αυτοματα κι ο συναγερμος. Ενα κλειδι λοιπον.

Σε αυτο που εχω τωρα, ειναι ξεχωριστα. Ενα το κανονικο κλειδι που κλειδωνεις, κι ενα ξεχωριστο κοντρολακι για τον συναγερμο.

Ειναι αναλογα το συναγερμο/την εγκατασταση.

Ετσι ακριβως .Οι εγκατασταστες δεν ξερω γιατι λενε οτι ειναι προτιμοτερο να ειναι χωριστα 

Σε Honda CRV 12 χρονια τωρα τα εχω μαζι χωρις προβλημα

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.