Προς το περιεχόμενο

Antivirus για καινούργιο Dekstop


SainT87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά, αγόρασα ενα dekstop και θα ήθελα να μου πείτε ποιο antivirus να χρησιμοποιήσω. Το ιδανικό να ειναι δωρεάν αλλιώς οχι πολυ ακριβό. Επισης χρειάζομαι κατι αλλο εκτός απο antivyrus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχεις ενημερωμένα windows 10 δεν χρειάζεσαι αντιβιοτικό

αν μπαίνεις σε "περίεργα" websites να βάλεις το δωρεαν antimalware και να κάνεις εβδομαδιαίο καθάρισμα και είσαι εντάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν προσεχεις και το ενσωματωμενο των windows αρκει. Αλλιως το avast ειναι αρκετα καλο και δωρεαν. Με ελαχιστη προσοχη δεν θα εχεις θεματα.

+1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα οχι περίεργα sites απλώς στο live stream που θα βλέπω αγωνες τα link πολλες φορες σε πετάνε σε κωλοσελιδες και θέλω να ειμαι καλυμμένος!

Οποτε θα κάνω συνέχεια update στα Windows βαζω και το avast και ειμαι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτησε το defender του λειτουργικού εφόσον δεν είχες πρόβλημα στο παρελθόν με τη χρήση που κάνεις στον υπολογιστή σου βάση της εμπειρίας σου ειδάλλως το avast μια πρόταση. 

Και μια φορά το μήνα μια σάρωση με το malwarebytes αρκούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μπα οχι περίεργα sites απλώς στο live stream που θα βλέπω αγωνες τα link πολλες φορες σε πετάνε σε κωλοσελιδες και θέλω να ειμαι καλυμμένος!

Οποτε θα κάνω συνέχεια update στα Windows βαζω και το avast και ειμαι οκ;

Aν φοβασαι για τετοια βαλε το sandboxie και τρεχε τις σελιδες απο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα χρονια εχω αγορασμενο το eset nod32 χωρις πρόβλημα .

 

Θα το βρεις καπου στα 30-35 ευρω με αδεια χρησης για 3 υπολογιστες αλλα μπορεις να κανεις χρηση μιας αδειας κάθε χρονο οποτε είναι για 3 χρονια .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά Kaspersky και Bitdefender πρέπει να είναι τα καλύτερα. Προσωπικά προτείνω ή το kaspersky free, ή το bitdefender free ή το Avira , το οποίο σε εμένα βέβαια είχε κάτι θεματάκια και το άλλαξα με Kaspersky. Επίσης βάζεις και ένα malwarebytes free, σκανάρεις μια ή δύο φορές το μήνα και είσαι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...