Προς το περιεχόμενο

Sony MDR-EX650AP - Ψείρες Handsfree - 39.90€ e-shop [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


drade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , μου έκναν αντιπρόταση από το χρυσό στο γκρίζο χρώμα και φυσικά δέχθηκα ! Τα περιμένω αύριο για εντυπώσεις και συγκρίσεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάτι gaming ακουστικά και είναι κανα 10ρικο πιο ακριβά. Είναι δυνατόν 40 ευρώ για ακουστικά;

 

Έχω δώσει 250 για B&W P5 Wireless, και τα έχω κατευχαριστηθεί.

Επίσης έχω δώσει για Senνheiser CX5.00g ψύρες κάπου 60 ευρώ και μετά από 2 χρόνια χρήσης σε ταξίδια οι εντυπώσεις μου είναι μέτριες (μηδαμινές πλέον από όταν ήρθαν τα B&W).

 

Αντιθέτως η γυναίκα έχει καταστρέψει 3 ζευγάρια ψύρρες (κομμένα καλώδια σε Samsung και απλές ψύρρες) κι έχει κάψει 3 φορές το ένα ακουστικό σε Razer ψύρρες.

Πλέον πήραμε από Amazon κάτι UiiSii αλουμινένια με καλώδιο ωραίο, 10 ευρουλάκια, εδώ κι ένα χρόνο τα έχει κατευχαριστηθεί κι ακόμα ζουν. O ήχος σίγουρα όχι ακριβώς όπως των Sennheiser ή των Sony της προσφοράς, αλλά πολύ τίμια και με αντοχή.

 

Αν με ρώταγες, το σίγουρο είναι πως ακριβά λεφτά για ψύρες δε θα έδινα μετά τα παραπάνω.

Την αγορά των Senheisser ακόμα τη μετανιώνω, την αγορά των P5 Wireless όχι.

 

Πάντως η Sony γενικά έχει καλές κατασκευές σε ακουστικά (κυρίως τα ακριβά μοντέλα), οπότε αν το συγκεκριμένο είχε σταθερά πολύ πιο ανεβασμένη τιμή, τότε ναι, είναι προσφορά (ιδίως όταν τα σάπια Apple και Samsung παίζουνε στο 30άρι).

Καλησπέρα , μου έκναν αντιπρόταση από το χρυσό στο γκρίζο χρώμα και φυσικά δέχθηκα ! Τα περιμένω αύριο για εντυπώσεις και συγκρίσεις ...

Ακόμα καλύτερα :)

 

 

Μια διευκρίνση.

 

Να υποθέσω δεν είναι noise cancelling και το καλώδιο δεν είναι tange free σωστά?

 

Γιατί καλό είναι να κοιτάμε και αυτά όταν ανεβαίνουμε σε ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να υποθέσω δεν είναι noise cancelling και το καλώδιο δεν είναι tange free σωστά?

 

Γιατί καλό είναι να κοιτάμε και αυτά όταν ανεβαίνουμε σε ποσό.

Το καλώδιο είναι γερή κατασκευή και δεν μπερδεύεται εύκολα. Όχι δεν είναι noise canceling. Άμα μπορείς θα ήθελα να μου προτείνεις ψειρες που έχουν τόσο καλή απόδοση ήχου, να είναι "tange free" και "noise canceling" στα 40€.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδιο είναι γερή κατασκευή και δεν μπερδεύεται εύκολα. Όχι δεν είναι noise canceling. Άμα μπορείς θα ήθελα να μου προτείνεις ψειρες που έχουν τόσο καλή απόδοση ήχου, να είναι "tange free" και "noise canceling" στα 40€.

Δες αυτά: https://audiobudget.com/product/KZ/ED9

https://www.head-fi.org/showcase/kz-ed9-tunning-nozzles-in-ear-headphones.20807/

 

Πάντως αγόρασα τα sony και ο ήχος τους είναι απίστευτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πήρα. Ευχαριστώ τον TS για την άλλη μια φορά μειωση του τραπεζικού μου αποθέματος.

 

Για την ώρα καλές εντυπώσεις αλλά όχι άριστες. Θεωρώ πως έχει μικρό soundstage αλλά είναι ξεκούραστα και έχουν ισορροπημένο ήχο. Θέλω να πιστεύω ότι θα "ανοίξουν" μετά από κάποιες ώρες λειτουργίας.

Επίσης μακρύ καλώδιο που όμως στο σημείο που φτάνει στο ακουστικό θα χαλάσει γρήγορα.

 

Tangle-free, handsfree. Δεν καταλαβαίνω τι στοιχίζει (ΣΕ ¨ΟΛΟΥΣ) να βάλουν +/- για τον ήχο.

 

Τέλος, όμορφη εμφάνιση(όχι ότι παίζει κανένα ρόλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Μήπως έχει κάποιος και τα mh1 να μας πει πώς ακούγονται συγκριτικά;

Έχουν καιρό που χάλασαν τα mh1 μου (2ο ζευγάρι που χάλασε) αλλά πάντα προτιμούσα τα mdr μου. Για μένα δεν υπάρχει σύγκριση αλλά δεν είναι και στην ίδια κατηγορία τιμής τα εν λόγω ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν καιρό που χάλασαν τα mh1 μου (2ο ζευγάρι που χάλασε) αλλά πάντα προτιμούσα τα mdr μου. Για μένα δεν υπάρχει σύγκριση αλλά δεν είναι και στην ίδια κατηγορία τιμής τα εν λόγω ακουστικά.

Το κουμπί που έχουν τα MH1 στην μέση είναι για απάντηση κλήσης;Εψαχνα για handsfree για ομιλία

φθηνά με mute αλλά δεν βρήκα.Τελικά πήρα αυτά για το PS4 και για το κινητό που είναι earbud και έχουν καθαρό ήχο με καλό μικρόφωνο.Αν κρατήσω πατημένο το μεσαίο κουμπί γίνεται mute αλλά πιέζεται δύσκολα.

 

http://www.skroutz.gr/s/4768598/Sony-STH30.html

 

Για μουσική είναι καλύτερα τα in ear γιατί δεν χάνουν το μπάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...