Προς το περιεχόμενο

OTE TV Full pack 22 ευρω [TEΛΟΣ]


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισχύ πρέπει να είναι 70%+ και ποιότητα 95%+ σε όλες τις συχνότητες

Σε κάθε περίπτωση σε πολύ έντονη κακοκαιρία είναι αποδεκτό να υπάρξει ολιγόλεπτη απώλεια σήματος. Δεν είναι θέμα ΟΤΕ η εγκατάστασης αλλά τα δορυφορικά επηρεάζονται από πολύ έντονα καιρικά φαινόμενα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύ πρέπει να είναι 70%+ και ποιότητα 95%+ σε όλες τις συχνότητες

Σε κάθε περίπτωση σε πολύ έντονη κακοκαιρία είναι αποδεκτό να υπάρξει ολιγόλεπτη απώλεια σήματος. Δεν είναι θέμα ΟΤΕ η εγκατάστασης αλλά τα δορυφορικά επηρεάζονται από πολύ έντονα καιρικά φαινόμενα.  

ισχύ απο τι βλέπω σε κάποια έιναι και 73 σε κάποια ενώ στα περισσότερο απο 81 - 88% με ποιότητα στο 100%

 

τώρα σε ποιότητα σήματος όλα στο 100% εκτός απο το Nat geo wild που έχει 73% ισχύ και 75% ποιότητα και παίζει μια χαρά..

 

να φωνάξω να το ξαναδούν; 

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα έγινε η παραλαβή δέκτη και η τοποθέτηση δορυφορικού πιάτου cosmote 60cm με την απαραίτητη φώτο εγκατάστασης.Η δική μου εγκατάσταση tecatel alg 120 125*145cm ενεργοποιήθηκε αφού έφυγε ο εγκαταστάτης τεχνικός ,διότι το σήμα από το 60cm  cosmote πιάτο είναι υποδεέστερο. Το σήμα που έχω είναι, ισχύς 92%, ποιότητα 100%!!

Επεξ/σία από adsl2+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την εγκατάσταση. Πόσο περίπου πρέπει κανονικά να μου στοιχίσει εάν ζητήσω από τον τεχνικό να τοποθετήσει multi switch και να περάσει έξτρα καλώδιο για να μπορώ να μεταφέρω και σε άλλη τηλεόραση τον αποκωδικοποιητή εάν θέλω; Επίσης, θα ήθελα να μπορώ να δω απλή τηλεόραση εάν αφαιρεθεί αποκωδικοποιητής. Ρωτάω για να μην με κοροϊδέψει ο τεχνικός και μου ζητήσει κανένα τρελό ποσό.

 

 

Επιτέλους αύριο έρχεται ο τεχνικός για την εγκατάσταση και σκοπεύω να του πω να φτιάξει κι αυτά που γράφω στο προηγούμενο μου μήνυμα. Πόσο περίπου να υπολογίζω το κόστος ώστε να ξέρω εάν είναι λογική τιμή ή να βρω άλλο τεχνικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχει έρθει ακόμη να γίνει η εγκατάσταση γιατί από την προσφορά του τελείωσαν τα πιάτα και περιμένει παραλαβή.

Αλλά με 60αρι πιάτο τα % τα δικά σου είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχει έρθει ακόμη να γίνει η εγκατάσταση γιατί από την προσφορά του τελείωσαν τα πιάτα και περιμένει παραλαβή.

Αλλά με 60αρι πιάτο τα % τα δικά σου είναι μια χαρά.

ωραία μια χαρά . Ελπίζω να πάει καλά και η δική σου εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν δεν σου ήρθε μύνημα από το τεχνικό πάρε τηλ στις πληροφορίες να σου πουν ποιος τεχνικός καλύπτει την περιοχή σου ώστε να τον πάρεις τηλ.

Ίσως να έχει έλλειψη από πιάτα κτλ όπως ο δικός μου και δεν σε έχει πάρει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...