Προς το περιεχόμενο

OTE TV Full pack 22 ευρω [TEΛΟΣ]


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Εχθές το πρωί έγινε η εγκατάσταση και ενεργοποίηση από τον τεχνικό αλλά ακόμα δεν μου έχουν σταλεί οι κωδικοί για το go. Τόσο πολύ αργούν;

Εμένα τους έχει στα χαρτιά που στειλανε μαζί με τον δεκτή πάντως.

Άσχετο αλλά ποτέ έκανες αίτηση και παρελαβες τον δεκτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 266
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα! Εχθές το πρωί έγινε η εγκατάσταση και ενεργοποίηση από τον τεχνικό αλλά ακόμα δεν μου έχουν σταλεί οι κωδικοί για το go. Τόσο πολύ αργούν; 

 

Αν φαινεται η συνδεση στο cosmote.gr που θα συνδεθεις με τους κωδικους σου μπορεις και απο εκει να κανεις το go .

 

Αλλοιως τηλ στο 13888 να στους στειλουν με sms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα τους έχει στα χαρτιά που στειλανε μαζί με τον δεκτή πάντως.

Άσχετο αλλά ποτέ έκανες αίτηση και παρελαβες τον δεκτή;

 

 

Η αίτηση έγινε 10/08 και η παραλαβή του αποκωδικοποιητή 16/08 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φαινεται η συνδεση στο cosmote.gr που θα συνδεθεις με τους κωδικους σου μπορεις και απο εκει να κανεις το go .

 

Αλλοιως τηλ στο 13888 να στους στειλουν με sms

 

 

Δεν έχω λογαριασμό για το cosmote.gr. Θα κοιτάξω να κάνω και να συνδέσω το σταθερό για να έχω πρόσβαση στο cosmote tv εάν κατάλαβα καλά.

 

Πήρα για 3η φορά στο 13888 και από ότι μου είπε ο τηλεφωνητής είχε γίνει γραπτό αίτημα και όχι αίτηση για το go γιατί δεν μπορούσε να γίνει αίτηση πάνω στην αίτηση lol. Όπως και να έχει σε ένα τέταρτο είχα τους κωδικούς στο κινητό μου. Από ότι μου είπε εάν θέλω να βλέπω εκτός wifi σπιτιού πρέπει να ξανακαλέσω και να ζητήσω την καταχώρηση του τηλεφωνικού αριθμού που επιθυμώ. Επίσης, θα πρέπει να καλώ κάθε φορά που θα θέλω να αλλάξω συσκευή σε περίπτωση που έχω υπερβεί τις δύο συσκευές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λογαριασμό για το cosmote.gr. Θα κοιτάξω να κάνω και να συνδέσω το σταθερό για να έχω πρόσβαση στο cosmote tv εάν κατάλαβα καλά.

 

Πήρα για 3η φορά στο 13888 και από ότι μου είπε ο τηλεφωνητής είχε γίνει γραπτό αίτημα και όχι αίτηση για το go γιατί δεν μπορούσε να γίνει αίτηση πάνω στην αίτηση lol. Όπως και να έχει σε ένα τέταρτο είχα τους κωδικούς στο κινητό μου. Από ότι μου είπε εάν θέλω να βλέπω εκτός wifi σπιτιού πρέπει να ξανακαλέσω και να ζητήσω την καταχώρηση του τηλεφωνικού αριθμού που επιθυμώ. Επίσης, θα πρέπει να καλώ κάθε φορά που θα θέλω να αλλάξω συσκευή σε περίπτωση που έχω υπερβεί τις δύο συσκευές.

 

Παντελως ασχετοι ...Συσκευη για να αλλαξεις πρεπει να εχουν περασει 30 ημερες και το κανεις μονος σου ..Το 13888 δεν εχει υπαλληλους του ΟΤΕ αλλα "συνεργαζομενης"  εταιρειας .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντελως ασχετοι ...Συσκευη για να αλλαξεις πρεπει να εχουν περασει 30 ημερες και το κανεις μονος σου ..Το 13888 δεν εχει υπαλληλους του ΟΤΕ αλλα "συνεργαζομενης"  εταιρειας .

 

 

Και πως ακριβώς αφαιρώ και προσθέτω συσκευές; Μέσω του mycosmote; Εντωμεταξύ έχει πρόβλημα ο λογαριασμός μου mycosmote που είχα για το κινητό μουκαι δεν φορτώνει με τίποτα. Άλλαξα κωδικό και πάλι τίποτα. Έφτιαξα καινούργιο με το άλλο μου e-mail αλλά τον ίδιο αριθμό και πάλι τίποτα. Δοκίμασα άλλο PC και απλά δεν κάνει login. Θα αρχίσω τα e-mail ή θα καλέσω από αύριο το 13888 αλλά σιγά μην βγάλω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως ακριβώς αφαιρώ και προσθέτω συσκευές; Μέσω του mycosmote; Εντωμεταξύ έχει πρόβλημα ο λογαριασμός μου mycosmote που είχα για το κινητό μουκαι δεν φορτώνει με τίποτα. Άλλαξα κωδικό και πάλι τίποτα. Έφτιαξα καινούργιο με το άλλο μου e-mail αλλά τον ίδιο αριθμό και πάλι τίποτα. Δοκίμασα άλλο PC και απλά δεν κάνει login. Θα αρχίσω τα e-mail ή θα καλέσω από αύριο το 13888 αλλά σιγά μην βγάλω άκρη.

 

 

Αν εχεις δοκιμασει σε πανω απο δυο συσκευες θα πεεριμενεις 60 μερες ...Οταν πας στην μια απο τις δυο αν δεν ειναι η πρωτη σου βγαζει μυνημα οτι θα καταργησει την αλλη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις δοκιμασει σε πανω απο δυο συσκευες θα πεεριμενεις 60 μερες ...Οταν πας στην μια απο τις δυο αν δεν ειναι η πρωτη σου βγαζει μυνημα οτι θα καταργησει την αλλη .

 

 

Κατάφερα και έβγαλα άκρη πάντως και με το mycosmote. Από ότι είδα εκεί μπορώ να καταχωρήσω ένα σταθερό τηλέφωνο με internet για να βλέπω μέσω του wifi και μετά άλλα δύο τηλέφωνα αλλά αυτό από ότι κατάλαβα δεν έχει να κάνει με τις συσκευές. Προς το παρών έβαλα το GO στο κινητό για δοκιμή και φαίνεται μια χαρά και σε wifi και 4G οπότε θα το βάλω αργότερα και σε tablet. Εάν αποφασίσω να το βάλω και σε άλλη συσκευή θα πρέπει να περιμένω 1 μήνα για να καταργήσω μία από τις προηγούμενες..μεγάλο διάστημα και δεν μου είχαν πει κάτι τέτοιο στο 13888 όσες φορές ρώτησα για το Go αλλά το είδα γραμμένο στο site της υπηρεσίας τώρα που έψαχνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , μόλις χτες  ηρθε ο courier και καπάκι με πήρε ο τεχνικός σήμερα και ηρθε το πρωί.

Λοιπόν το θέμα που έχω είναι το εξής .

Η πολυκατοικία

Δεν επιτρέποντα στο μπαλκόνι πιάτα. Και δεν έχουμε ταράτσα αλλά σκεπή, η οποία δεν έχει χώρους για εγκατάσταση άλλους.

Αλλά έχουμε ένα μεγάλο πιάτο, παλιό με 2 lnb που έβλεπε astra/hotbird.

Και ένα πιάτο 45 εκ που είναι της αδερφής μου , που έχει ήδη cosmote .

 

Λύσεις που πρότεινε ο τεχνικός:

1. ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ, λέει ότι μπορεί να γυρίσει το πιάτο ώστε να έχουμε και nova και cosmote . γίνετε αυτό?

Ποιο είναι ένα πιθανό κόστος επαναστόχευσης του πιάτου ?

 

2. Στο ίδιο πιάτο, ή μεγαλύτερο πιάτο (80εκ) που μας είπε να αγοράσουμε και μόνοι, να πάρουμε ένα διπλό lnb για να πιάνουμε και οι δύο cosmote.

 

Τι λέτε ? καμμία ιδέα?

 

Επίσης αν δεν χρησιμοποιήσω το πιάτο που μας δίνει, μπορώ να το κρατήσω για άλλο σπίτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1. Αν ημουν ενοικος δεν θα ηθελα με τιποτα να φυγει το μεγαλο πιατο απο hotbird/astra και να παει hotbird/eutelsat 9B που εννοει ο τεχνικος. Θα εχεις πολλες διαμαρτυριες. Εκτος αν ειναι παροπλισμενο και δεν το δουλευει κανεις.

 

Αν λοιπον δεν ειναι παροπλισμενο το μεγαλο, κανε το 2: στο πιατο της αδερφης σου (ή πιο καλα στην θεση/βαση του βαλε το 60αρι που θα σου φερει αν μπαινει) βαλτε ενα διπλο lnb οπως ειναι, βαζεις στην μια εξοδο του την μια καθοδο, το καλωδιο δηλαδη το υπάρχον της αδερφης σου, και τραβας την δευτερη εξοδο σε σενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άποψή! Έτσι το σκέφτομαι να μην μπλέξω με την πολυκατοικία. Αν και στο μέλλον αν θελήσει και άλλος cosmote δεν ξέρω πως θα το υλοποιήσει.

Από την άλλη ο τεχνικός μου έκανε τον δύσκολο να βάλει στο πιάτο που θα φέρει διπλό, κάτι ότι μπορεί να ελεγχθει από τον ΟΤΕ. Μου πρότεινε δηλαδή να αγοράσω δικό μου και 80 εκ αλλιώς να δοκιμάσω και με το υπάρχον.

 

Κάποια πρόταση για διπλό lnb? Αυτός του ΟΤΕ πρότεινε sharp & televes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με πηραν επιτελους σημερα τηλεφωνο και.. θα ερθουν την Παρασκευη 1/9... 15 εργασιμες μερες μετα την παραλαβη του εξοπλισμου και 18 μετα την αιτηση, μωρε μπραβο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και θεωρητικα δεν γινεται (συμφωνα με το 13888) συνδεθηκα με το go απο TV συνδεδεμενη με HTPC με internet  μεσω HDMI καλωδιο .

 

55αρα smart tv .

 

Μου ειχαν πει οτι με τετοιο καλωδιο δεν γινεται .

 

Εχει βεβαια  λιγοτερα καναλια απο την tv μεσω δορυφορου .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...