Προς το περιεχόμενο

Νέο Lenovo K8 Note με διπλή κύρια κάμερα και οθόνη 5,5 ιντσών Full HD


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία νέα συσκευή ανακοίνωσε η Lenovo στην αγορά της Ινδίας, που θα διατεθεί αποκλειστικά από το Amazon India από τις 18 Αυγούστου και έχει την ονομασία K8 Note.

Το νέο K8 Note διαθέτει οθόνη LCD IPS με διαγώνιο 5,5 ιντσών και υποστηρίζει ανάλυση 1080 x 1920 pixels που προστατεύεται από ανθεκτικό γυαλί που σχηματίζει καμπύλες στις άκρες (2.5D). Στο εσωτερικό της συσκευής βρίσκεται το Helio X23 SoC της MediaTek που ενσωματώνει δεκαπύρηνο επεξεργαστή και συνοδεύεται από 3GB RAM και 32GB αποθηκευτικού χώρου ή από 4GB RAM και 64GB αποθηκευτικού χώρου (και στις δύο εκδόσεις, ο αποθηκευτικός χώρος είναι επεκτάσιμος).

 

Στη “πλάτη” του K8 Note βρίσκονται δύο κάμερες, με τη κύρια να βασίζεται σε αισθητήρα 13 Megapixels και τη δεύτερη, που λειτουργεί ως αισθητήρας βάθους (για τύπου bokeh εφέ) βασίζεται σε αισθητήρα 5,0 Megapixels. Οι δύο κάμερες συνοδεύονται από dual LED flash. Κάτω από τη διάταξη με τις δύο κάμερες βρίσκεται ένας αισθητήρας ανάγνωσης δαχτυλικών αποτυπωμάτων επίσης. Να αναφέρουμε ότι η εμπρόσθια κάμερα βασίζεται σε αισθητήρα 13 Megapixels.

 

Όπως συμβαίνει και με το K6 Note, έτσι και το K8 Note διαθέτει μπαταρία 4000mAh αλλά επιπλέον υποστηρίζει και fast charging. Η συσκευή βασίζεται στο Android 7.1.1 Nougat. Η έκδοση 3GB/32GB της συσκευής στοιχίζει περίπου $203 ενώ η έκδοση 4GB/ 64GB στοιχίζει περίπου $219. Θα κυκλοφορήσει σε Venom Black και σε Fine Gold.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ note της Lenovo.Καλο soc!

Και το A7010 vibe K4 note.. Ειδικά το 2,32 σκύλος αποδείχθηκε..

 

Καλό τηλέφωνο ωραίο specs.καλη τιμή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο X23 είναι παλαιός επεξεργαστής. Η οθόνη LCD ips δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Οι εκδόσεις 3/32 και 4/64 απλά επαρκής. Η κάμερα μπορεί να είναι διπλή αλλά τι σενσορα έχει? Θετικά το fast charging και το nougat. ......

 

Αλλά για μισό λεπτό!!! Αυτό είναι ΙΔΙΟ με το cool 1 της coolpad που έχει τον snap 652 και κάνει 130€ (τυχαίνει να το έχω αυτή την στιγμή στα χέρια μου).... Και η μπαταρία του είναι 4060!!!!!

 

Φασον τα βγάζει το εργοστάσιο??? Άρα και η τιμή του δεν είναι τσιμπιμενη??? Δηλαδή το δικό μου αν του κολλήσω αυτοκόλλητο λενοβο θα το πουλήσω 200€???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριότερο είναι ότι δεν γράφει Lenovo στην πρόσοψη πάνω πάνω όπως παλιά. Απαίσιο λογότυπο.

και έλεγα πως γίνεται lenovo και να είναι τόσο όμορφο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά αλλά είναι μόνο για την αγορά της Ινδίας.

Οπότε δεν καταλαβαίνω τον λόγο ύπαρξης του άρθρου!

Σούπερ χαρακτηριστικά, σούπερ τιμή αλλά δεν θα το δει κανένας εκτός συνόρων της Ινδίας!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά αλλά είναι μόνο για την αγορά της Ινδίας.

Οπότε δεν καταλαβαίνω τον λόγο ύπαρξης του άρθρου!

 

My thoughts exactly. Τοσα νεα εχει, αυτο βρηκατε να ανεβασετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θα περίμενα να έχει ακόμα περισσότερα πράγματα πάνω . Έχω το Κ6 note πουειναι από τα καλύτερα για την τιμή του . Τώρα το Κ8 δεν διαφέρει και πολύ. Αλλά όταν βγεί σε κυκλοφορία από τους πρώτους θα είμαι . Ένα να ξέρετε έχουν απίστευτες δυνατότητες. Και την τιμή να την περιμένετε πάνω από 350 64gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...