Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείτονες


Mina2017

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσείς που λέτε πως είναι άπορος, ταλαίπωρος κλπ, αυτό δικαιολογεί και το ότι  βάζει τη μουσική τέρμα το βράδυ χωρίς να υπολογίζει κανέναν?

 

Το κάνει για να του φύγει ο πόνος της ημέρας?

 

Προφανώς είναι τρωκτικό που έχει μάθει να ζει σε βάρος των άλλων και χωρίς να τον απασχολεί κανείς παρά μόνο ο εαυτός του

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν και γείτονες που τους φταίνε ολα.Η μουσική,τηλεοραση,γατες,σκυλιά,παρεες κτλ.Μπορουνε να αγοράσουνε ωτοασπίδες η να περιμένουνε να τελειωσει το καλοκαιρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και γείτονες που τους φταίνε ολα.Η μουσική,τηλεοραση,γατες,σκυλιά,παρεες κτλ.Μπορουνε να αγοράσουνε ωτοασπίδες η να περιμένουνε να τελειωσει το καλοκαιρι.

 

Προφανώς και είσαι ένας από αυτούς που ενοχλούν τους υπόλοιπους με τη φασαρία.Δεν εξηγείτε αλλιώς τόση μεροληψία με τους θορυβώδεις. Δηλαδή εσένα σου φαίνεται νορμάλ ας πούμε μια γειτονιά να μην ησυχάζει ποτέ το καλοκαίρι; 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενοχλεί η οποιαδήποτε πηγή θορύβου σε ώρες κοινής ησυχίας και αυτός είναι ένας απ' τους (πολλούς) λόγους που δε γουστάρω το καλοκαίρι, όπου κάθε γίδι βελάζει ό,τι ώρα του 'ρθει επειδή «καλοκαιράκι είναι μωρέ, είμαστε πιο χαλαροί».

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ερχονται παρέες τους ενοχλούν τα αυτοκίνητα,αλλα καπου πρεπει να παρκάρουν.Τρωμε,ψήνουμε,πινουμε,ακούμε μουσική κτλ μεχρι το πρωί.Πρεπει δηλαδη να τους πω να μην φωναζουν η να τους φέρω απο τα χαράματα.2 μηνες ειναι το καλοκαιρι.υπομονη θελει.Αλλα το θεμα δεν ειμαι εγω,γιατι εχουν προσαρμοστεί πλεον οι γείτονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην τα βάζουμε όλα σε ένα σακί.

Εντάξει μπορεί να είναι άκρως προκλητικός να το κάνει επίτηδες.Εκεί δεν λέω ας του γίνει καταγγελία.

Αλλά το να τα βάλουμε με κάποιον που 1 ή 2 φορές έβαλε δυνατή μουσική και πέρασε 11 και πήγε 11.30 που είναι

ώρα κοινής ησυχίας να τον κρεμάσουμε;;;;

 

Παλιά είχαμε τα λεφτά πηγαίναμε στο κέντρο και δεν ενοχλούσαμε κανένα.

Τώρα μία στις τόσες μπορεί να μαζευτούν 5 φίλοι να φέρει ένας 2 κιλά μπριζόλες ο άλλος 1 τελάρο μπύρες ο άλλος

10 κόκακόλες ο άλλος ένα κουτί γλυκά να κάνουμε ρεφενέ και να περάσουμε ωραία.

Άντε και πέρασε ένα μισάωρο ή μία ώρα από την ώρα κοινής ησυχίας να τους κρεμάσουμε;;; Να φέρουμε το 100;;;

 

Αύριο μπορεί να τύχει σε μας.Ας πολεμήσουμε την κρίση με διαφορετικό τρόπο.Ας μην την αφήσουμε να μας 

τρελλάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ερχονται παρέες τους ενοχλούν τα αυτοκίνητα,αλλα καπου πρεπει να παρκάρουν.Τρωμε,ψήνουμε,πινουμε,ακούμε μουσική κτλ μεχρι το πρωί.Πρεπει δηλαδη να τους πω να μην φωναζουν η να τους φέρω απο τα χαράματα.2 μηνες ειναι το καλοκαιρι.υπομονη θελει.Αλλα το θεμα δεν ειμαι εγω,γιατι εχουν προσαρμοστεί πλεον οι γείτονες.

 

Πως ακριβώς προσαρμόστηκαν? Τους βρίζεις/απειλείς σαν τον άλλον?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ερχονται παρέες τους ενοχλούν τα αυτοκίνητα,αλλα καπου πρεπει να παρκάρουν.Τρωμε,ψήνουμε,πινουμε,ακούμε μουσική κτλ μεχρι το πρωί.Πρεπει δηλαδη να τους πω να μην φωναζουν η να τους φέρω απο τα χαράματα.2 μηνες ειναι το καλοκαιρι.υπομονη θελει.Αλλα το θεμα δεν ειμαι εγω,γιατι εχουν προσαρμοστεί πλεον οι γείτονες.

 

Κοίτα να δεις, έχει διαφορά το μάζεψα μια φορά το μήνα κόσμο και το πήγαμε μέχρι το πρωί με το μαζευόμαστε κάθε βράδυ και στα @@@ μας τι λέει ο κόσμος γύρω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάω για ακραίες και προκλητικές καταστασεις.Αλλα εαν δεν εχεις καλούς γείτονες ειναι δύσκολα το πρώτο διάστημα.Μπορει να θελανε απόλυτη ησυχία και οτιδήποτε αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε τους μαλάκες που θέλουν απόλυτη ησυχία της ώρες κοινής ησυχίας ειδικά τη νύχτα... Τι περίεργος κόσμος ρε γμτ...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι γραφετε εδω μεσα,τα εχετε χασει?

Τι λεει ο αλλος ρε,μας λεει ξεκαθαρα οτι ενοχλει μεχρι το πρωι  και προσπαθει και να το δικαιολογησει?

Α σορρυ ξεχασα,ειναι καλοκαιρακι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ο άλλος ένα εκατομμύριο προβλήματα και το μόνο που του μένει είναι να κοιμηθεί ήσυχος το βράδυ και βγαίνουν κάποιοι και ισχυρίζονται ότι είναι και παράλογο!!!

 

Ε ρε δεν θα κάνετε παιδιά, θα γεράσετε, θα έχετε ανάγκη απο ξεκούραση και θα είναι κάποιος που θα σας γ@μ@ει τη ζωή? Να δω τότε φιλοσοφία ζωής και καλοπέρασης που θα έχετε.

 

Όσοι δεν σέβονται τους γύρω τους θεωρούν πως όλοι είναι πιτσιρικάδες με τις ίδιες υποχρεώσεις και φυσικές αντοχές με αυτούς...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να καταλήξω οτι χρειάζεται υπομονη και ψυχραιμία το καλοκαιρι σε μικρές πόλεις που μαζεύετε αρκετός κοσμος και αυτοκίνητα.Τωρα λιγο θόρυβος παραπανω,εαν ενα αυτοκίνητο μπήκε σε λαθος Πάρκιν-πυλωτή ειναι το τελευταίο που μας απασχολεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...