Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείτονες


Mina2017

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ω ρε φιλε... Αυτο παλι που νομιζουν οτι οταν δεν ειναι ωρα κοινης ησυχιας σημαινει οτι εχουν το δικαιωμα να γκαριζουν και να ξεσηκώνουν ολο το τετραγωνο που το πας; Ο σεβασμος και η παιδεια ειναι δύσκολο πραμα τελικα, εχουμε φτασει να λεμε τα αυτονοητα.

Και η αλλη η μαλακια που κανουν μερικοι γειτονες: μπαινουν μεσα στην πολυκατοικία με αναμμενο τσιγαρο ανα χείρας και μετα μπαινουν και στο ασανσερ. Ντουμανι και στον διαδρομο κ στο ασανσερ φυσικα, και σταχτες κατω. Γιατι θα τους πεσει ο κωλος να περιμενουν 1' να το αναψουν στο σπιτι τους.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Ελλάδα που ζούσε εις βάρος των άλλων ασφαλώς και υπήρχε, γιαυτό φτάσαμε στο 2015. Κάπου εκεί το νομιμοποιησαμε.

Μια χαρά "νόμιμο" ήταν και πριν. Αλλά αν ψάχνεις να βρεις άλλοθι ή/και να στρουθοκαμηλίσεις, δικαίωμά σου, ποιός είμαι εγώ που θα σου διαλύσω τις ψευδαισθήσεις. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά "νόμιμο" ήταν και πριν. Αλλά αν ψάχνεις να βρεις άλλοθι ή/και να στρουθοκαμηλίσεις, δικαίωμά σου, ποιός είμαι εγώ που θα σου διαλύσω τις ψευδαισθήσεις. :-)

Το 2015 έγινε νόμιμο και mainstream, ξεκίνησε απο τον 19ο αιώνα, επεκτάθηκε ραγδαία απο το '81. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων και ψευδαισθησεων.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε φιλε... Αυτο παλι που νομιζουν οτι οταν δεν ειναι ωρα κοινης ησυχιας σημαινει οτι εχουν το δικαιωμα να γκαριζουν και να ξεσηκώνουν ολο το τετραγωνο που το πας; Ο σεβασμος και η παιδεια ειναι δύσκολο πραμα τελικα, εχουμε φτασει να λεμε τα αυτονοητα.

Και η αλλη η μαλακια που κανουν μερικοι γειτονες: μπαινουν μεσα στην πολυκατοικία με αναμμενο τσιγαρο ανα χείρας και μετα μπαινουν και στο ασανσερ. Ντουμανι και στον διαδρομο κ στο ασανσερ φυσικα, και σταχτες κατω. Γιατι θα τους πεσει ο κωλος να περιμενουν 1' να το αναψουν στο σπιτι τους.

 

 

Ποια παιδεία και πράσσειν άλογα ... Ο θεριακλής έχει δικαίωμά του να ντουμανιάζει τον τόπο! Ποια είσαι ΄συ που θα του πεις να μην ανάβει τσιγάρο; Φασίστρια, υγιεινίστρια ε μήπως είσαι και φεμινίστρια με τα ουράνια τόξα; ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ αν δε συμπεριφέρεσαι σαν πίθηκος, μια ζωή ζορίζεσαι. Ευχαριστώ το dna μου που κάνει εύκολη τη μετάβαση σε χιμπατζή, ειδικά όταν είμαι σε αστικά κέντρα.

Ρε συ nenya δε το ήξερες ότι ώρα ΜΗ κοινής ησυχίας σημαίνει φωνάζω όσο πιο δυνατά μπορώ, γκαζώνω το χρέπι το μηχανάκι για να φτιάξει μόνο του (πρέπει να "ξεμπουκώσει"), βάζω Παντελίδη, Slayer ή Γιώτα Γρίβα ΤΕΡΜΑ να τρίζουν τα ηχεία, ή πολύ απλά αφήνω αχαλίνωτα τα μούλικα να βγάζουν σατανικές τσιρίδες στα μπαλκόνια, γιατί μη ξεχνάμε, παιδιά είναι μωρέ κ καλοκαίρι όλα επιτρέπονται! 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον topic starter: Οι δικηγόροι εχουν ενα λογο ύπαρξης. Απευθυνσου σε εναν να λάβεις και τις πιο ορθες απαντησεις, ετσι όπως τα περιγραφεις θα χρειαστεις έναν. Μην κάνεις κάτι σαν εκδίκηση κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια παιδεία και πράσσειν άλογα ... Ο θεριακλής έχει δικαίωμά του να ντουμανιάζει τον τόπο! Ποια είσαι ΄συ που θα του πεις να μην ανάβει τσιγάρο; Φασίστρια, υγιεινίστρια ε μήπως είσαι και φεμινίστρια με τα ουράνια τόξα; ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ αν δε συμπεριφέρεσαι σαν πίθηκος, μια ζωή ζορίζεσαι. Ευχαριστώ το dna μου που κάνει εύκολη τη μετάβαση σε χιμπατζή, ειδικά όταν είμαι σε αστικά κέντρα.

Ρε συ nenya δε το ήξερες ότι ώρα ΜΗ κοινής ησυχίας σημαίνει φωνάζω όσο πιο δυνατά μπορώ, γκαζώνω το χρέπι το μηχανάκι για να φτιάξει μόνο του (πρέπει να "ξεμπουκώσει"), βάζω Παντελίδη, Slayer ή Γιώτα Γρίβα ΤΕΡΜΑ να τρίζουν τα ηχεία, ή πολύ απλά αφήνω αχαλίνωτα τα μούλικα να βγάζουν σατανικές τσιρίδες στα μπαλκόνια, γιατί μη ξεχνάμε, παιδιά είναι μωρέ κ καλοκαίρι όλα επιτρέπονται! 

Ηρεμησε και παμε για κανα μπανιο,μη σπαζεσαι αλλο εδω.

Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες παντως.

Αναρωτιεμαι ποσο θα μας ενοχλουν αυτα οταν ( και αν ) γερασουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2015 έγινε νόμιμο και mainstream, ξεκίνησε απο τον 19ο αιώνα, επεκτάθηκε ραγδαία απο το '81. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων και ψευδαισθησεων.

ρε τι διαβάζουμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμησε και παμε για κανα μπανιο,μη σπαζεσαι αλλο εδω.

Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες παντως.

Αναρωτιεμαι ποσο θα μας ενοχλουν αυτα οταν ( και αν ) γερασουμε..

Μπα δε με ενοχλούν ιδιαίτερα απλά τα σχολιάζω. Ας είναι καλά οι ωτασπιδες κ το κλιματιστικό! Απλά αυτά πάνε για όσους λένε για πολιτισμένη κ ανεπτυγμένη χώρα. Όταν δε σέβεσαι τον διπλα σου δεν απέχεις πολύ από Γκάνα, Μποτσουάνα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ μαν αλλα πρεπει να δεχθουν οι ελληνες οτι ειμαστε πραγματικα τριτοκοσμικη χωρα.

Χωρις παιδεια,εντελως ανευθυνοι και αναισθητοι,ζουμε στο μικροκοσμο μας,στα περασμενα μεγαλεια και στους ηρωικους προγονους.

Κυκλοφορει εδω και χρονια ενα κειμενακι που  αναφερει 30 λογους που γουσταρουμε που ειμαστε ελληνες.

Αν το διαβασεις,μεσες ακρες ολοι οι λογοι ειναι αυτοι που μας εφεραν εδω που ειμαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάζω Παντελίδη, Slayer ή Γιώτα Γρίβα ΤΕΡΜΑ

 

Για τα άλλα δύο εντάξει, αλλά...

 

...υπάρχει άλλη θέση τού volume control για τους Slayer, εκτός από την «ΤΕΡΜΑ» ;...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει πρόβλημα με αυτοκίνητο χιμπατζή που του κλείνει την πόρτα της αυλής και δεν το βγάζει, μια είναι η λύση.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα άλλα δύο εντάξει, αλλά...

 

...υπάρχει άλλη θέση τού volume control για τους Slayer, εκτός από την «ΤΕΡΜΑ» ;...

 

Εδώ σε έχω...

 

https://youtu.be/4xgx4k83zzc

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια παιδεία και πράσσειν άλογα ... Ο θεριακλής έχει δικαίωμά του να ντουμανιάζει τον τόπο! Ποια είσαι ΄συ που θα του πεις να μην ανάβει τσιγάρο; Φασίστρια, υγιεινίστρια ε μήπως είσαι και φεμινίστρια με τα ουράνια τόξα; ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ αν δε συμπεριφέρεσαι σαν πίθηκος, μια ζωή ζορίζεσαι. Ευχαριστώ το dna μου που κάνει εύκολη τη μετάβαση σε χιμπατζή, ειδικά όταν είμαι σε αστικά κέντρα.

Ρε συ nenya δε το ήξερες ότι ώρα ΜΗ κοινής ησυχίας σημαίνει φωνάζω όσο πιο δυνατά μπορώ, γκαζώνω το χρέπι το μηχανάκι για να φτιάξει μόνο του (πρέπει να "ξεμπουκώσει"), βάζω Παντελίδη, Slayer ή Γιώτα Γρίβα ΤΕΡΜΑ να τρίζουν τα ηχεία, ή πολύ απλά αφήνω αχαλίνωτα τα μούλικα να βγάζουν σατανικές τσιρίδες στα μπαλκόνια, γιατί μη ξεχνάμε, παιδιά είναι μωρέ κ καλοκαίρι όλα επιτρέπονται! 

 

 

Θα βαλουμε φιμωτρο στα παιδια για να μην ενοχλουμε εσενα... ρε κατι απαιτησεις που εχουν καποιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βαλουμε φιμωτρο στα παιδια για να μην ενοχλουμε εσενα... ρε κατι απαιτησεις που εχουν καποιοι

μια και το ανεφερες, ποτε ηταν η τελευταια φορα που ειδες φιμωτρο σε σκυλο? εγω μια και μοναδικη πριν καμια δεκαρια χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα οταν παρεμβαλλονται απο πολυκατοικιες και επιλεγουν να παιζουν φωναζοντας στα ορια του ουρλιαχτου γιατι πολυ απλα ετσι μαθανε μιας και το ιδιο κανουν και οι γονεις, ε νταξει, σου γυρναει το ματι απογευματιατικα οταν θες να χαλαρωσεις. Στην παιδικη χαρα ας κανουν οτι γουσταρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...