Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείτονες


Mina2017

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια και το ανεφερες, ποτε ηταν η τελευταια φορα που ειδες φιμωτρο σε σκυλο? εγω μια και μοναδικη πριν καμια δεκαρια χρονια

 

 

εγω μιλαω για τα παιδια, τα αλλα που λετε με βρισκουν συμφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το 'χουμε βρει, παιδιά είναι, όλα επιτρέπονται.

 

Δεν εχουμε βρει τιποτα.

Μιλατε εδω για τα παιδια λες και ειναι τιποτα κατοικιδια και σας ενοχλουν, ευτυχως ο νομος εχει ορισει μεχρι που ειναι η ελευθερια του καθενα μας, τα υπολοιπα ειναι σαν το γνωστο ρητο

 

 "Οι γνώμες είναι σαν τις κωλοτρυπίδες, όλοι έχουν από μία."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βαλουμε φιμωτρο στα παιδια για να μην ενοχλουμε εσενα... ρε κατι απαιτησεις που εχουν καποιοι

Yπαρχουν χωροι για να παιζουν τα παιδια. Περα απο αυτο, εννοειται οτι μπορουν να παιζουν και στο σπιτι τους τις ωρες μη κοινης ησυχιας χωρις ομως να κανουν σαν υστερικα. Αλλο το παιχνιδι, αλλο το ασταματητο ουρλιαχτο, τσιριδα κλπ.

Τελος, ωρα μη κοινης ησυχιας δε σημαινει οτι κανεις οση φασαρια τραβαει η ορεξη σου. Περα απο τον σεβασμο στο γειτονα που θα επρεπε να ειναι αυτονοητος σε μια χωρα που θελει να αυτοαποκαλειται πολιτισμενη, υπαρχει και ο νομος που επισης θετει οριο θορυβου ακομα και στις ωρες αυτες.

 

Αυτο γιατι βλεπω πολλους που εχουν παρεξηγησει την ωρα μη κοινης ησυχιας και την ερμηνευουν ως "κανω οτι γουσταρω".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουμε βρει τιποτα.

Μιλατε εδω για τα παιδια λες και ειναι τιποτα κατοικιδια και σας ενοχλουν, ευτυχως ο νομος εχει ορισει μεχρι που ειναι η ελευθερια του καθενα μας, τα υπολοιπα ειναι σαν το γνωστο ρητο

 

"Οι γνώμες είναι σαν τις κωλοτρυπίδες, όλοι έχουν από μία."

τα παιδιά δικαιολογούνται μονο οταν είναι βρεφη κ μεχρι το πολυ 3 χρονών. Απο κει κ πέρα οι γονείς τους πρέπει να τα μάθουν να σέβονται.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχουν χωροι για να παιζουν τα παιδια. Περα απο αυτο, εννοειται οτι μπορουν να παιζουν και στο σπιτι τους τις ωρες μη κοινης ησυχιας χωρις ομως να κανουν σαν υστερικα. Αλλο το παιχνιδι, αλλο το ασταματητο ουρλιαχτο, τσιριδα κλπ.

Τελος, ωρα μη κοινης ησυχιας δε σημαινει οτι κανεις οση φασαρια τραβαει η ορεξη σου. Περα απο τον σεβασμο στο γειτονα που θα επρεπε να ειναι αυτονοητος σε μια χωρα που θελει να αυτοαποκαλειται πολιτισμενη, υπαρχει και ο νομος που επισης θετει οριο θορυβου ακομα και στις ωρες αυτες.

 

Αυτο γιατι βλεπω πολλους που εχουν παρεξηγησει την ωρα μη κοινης ησυχιας και την ερμηνευουν ως "κανω οτι γουσταρω".

 

 

Υπαρχει παιδι που τσιριζει συνεχομενα και περναει τα ντεσιμπελ που οριζει ο νομος?

τεσπα τα ιδια λεμε και εγω σαν γονεας οταν βλεπω να φωναζουν επεμβαινω.

Απλα αυτο που ηθελα να πω οτι εχουμε παρξηγησει και την αλλη πλευρα οτι επειδη εμεις θελουμε απολυτη ησυχια για να ηρεμησουμε πρεπει οι αλλοι γειτονες να ειναι νεκροταφειο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρα κοινής ησυχίας ναι, νεκροταφείο.

 

Υπόλοιπες ώρες, χωρίς ακρότητες.

 

τις ακροτητες ποιος τις οριζει, εσυ? ολα βαση νομου και αν σου αρεσει αν οχι ηρεμιστικα ή ξυδακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και το ανεφερες, ποτε ηταν η τελευταια φορα που ειδες φιμωτρο σε σκυλο? εγω μια και μοναδικη πριν καμια δεκαρια χρονια

Δεν ειναι υποχρεωση να φοραει ενας σκυλος φιμωτρο, παρα υπο συγκεκριμενες προυποθεσεις. Συμπεριφορας και μετακινησης με ΜΜΜ μεταξυ αυτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας γείτονας έχει τρια παιδιά, μικρά σε ηλικία, τα οποία μέχρι πρόπερσι τα τσιρίγματα τα είχανε για παιχνίδι. Μιλάω για κανονικό διαγωνισμό πιο θα ακουστεί περισσότερο. Δε με ενοχλούσε η φάση γενικά γιατί είχα/έχω χειρότερες πηγές θορύβου απ'τους υπόλοιπους γείτονες που πιστεύουν πως επειδή είμαστε επαρχία μπορούν να κάνουν ότι τους καβλώσει, αλλά δε θα μπορούσα να φανταστώ να τους έχω γείτονες σε κάποιο διαμέρισμα πολυκατοικίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις ακροτητες ποιος τις οριζει, εσυ? ολα βαση νομου και αν σου αρεσει αν οχι ηρεμιστικα ή ξυδακι...

Φιλε  ηρεμησε λιγο,γιατι οτι γραφεις ειναι καθαρα προκλητικο.

 

Στο θεμα μας τωρα.

Σεβαστειτε τους γυρω σας και τις ωρες κοινης ησυχιας.

Το οτι ειναι παιδια και φωναζουν δε σημαινει οτι μπορουν να κανουν σαν υστερικα.

Και να σας πω και το αλλο?

Οσο αδιαφορειτε επειδη θεωρειτε οτι ειναι << δικαιωμα σας >> , ολα αυτα μαζευονται και καποια στιγμη την πληρωνετε.

Υπαρχουν πολλοι τροποι,να ειστε σιγουροι.

Αυτο μπορει να ειναι χαρακωμα στο αμαξι,μπορει ενα σκασμενο λαστιχο ( η και δυο ) , μια φολα στο σκυλι που ενοχλει,

να σας κλεβουν την αλληλογραφια απο γραμματοκιβωτια ή απο την εισοδο της πολυκατοικιας και αλλα πολλα.

Οταν λεμε οτι το καρμα θα σας τιμωρησει,δεν εννοουμε οτι μια μαγικη δυναμη θα σας κανει να πληρωσετε.

Εννοουμε οτι καποιος χειροτερος μαδαφακα απο εσας θα σας κανει να πληρωσετε οτι χρωστατε.

Μας μιλατε μονιμως για τα δικαιωματα σας εδω μεσα,αλλα τις υποχρεωσεις σας τις γραφετε στα @@ σας.

Και κατι τελευταιο,το οτι δεν ειναι ωρα κοινης ησυχιας δε σημαινει οτι μπορει ο καθενας να βαζει τερμα τη μουσικη.

Για την ηχορυπανση υπαρχουν νομοι,ασχετως που ειμαστε πιθηκια και δεν ασχολουμαστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βαλουμε φιμωτρο στα παιδια για να μην ενοχλουμε εσενα... ρε κατι απαιτησεις που εχουν καποιοι

οχι φιμωτρο, θα τους μαθετε τροπους και να ειναι παιδια, οχι ζωα

 

αν δεν ειστε σε θεση να εκτελεσετε τη θεμελιωδη αυτη σας υποχρεωση, τοτε δεν φταινε τα παιδια

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε  ηρεμησε λιγο,γιατι οτι γραφεις ειναι καθαρα προκλητικο.

 

Στο θεμα μας τωρα.

Σεβαστειτε τους γυρω σας και τις ωρες κοινης ησυχιας.

Το οτι ειναι παιδια και φωναζουν δε σημαινει οτι μπορουν να κανουν σαν υστερικα.

Και να σας πω και το αλλο?

Οσο αδιαφορειτε επειδη θεωρειτε οτι ειναι << δικαιωμα σας >> , ολα αυτα μαζευονται και καποια στιγμη την πληρωνετε.

Υπαρχουν πολλοι τροποι,να ειστε σιγουροι.

Αυτο μπορει να ειναι χαρακωμα στο αμαξι,μπορει ενα σκασμενο λαστιχο ( η και δυο ) , μια φολα στο σκυλι που ενοχλει,

να σας κλεβουν την αλληλογραφια απο γραμματοκιβωτια ή απο την εισοδο της πολυκατοικιας και αλλα πολλα.

Οταν λεμε οτι το καρμα θα σας τιμωρησει,δεν εννοουμε οτι μια μαγικη δυναμη θα σας κανει να πληρωσετε.

Εννοουμε οτι καποιος χειροτερος μαδαφακα απο εσας θα σας κανει να πληρωσετε οτι χρωστατε.

Μας μιλατε μονιμως για τα δικαιωματα σας εδω μεσα,αλλα τις υποχρεωσεις σας τις γραφετε στα @@ σας.

 

ο αλλος λεει μουλικα τα παιδακια και εγω ειμαι προκλητικος,

εσυ μιλας για καρμα και εννοεις εκδικηση και αυτοδικια σαν να ειναι κατι φυσιολογικο και εγω πρεπει αν ηρεμησω.

 

Μακαρι να πιασω καποιον μαδαφακα να ρειχνει φολα και τα αλλα που ειπες!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο αλλος λεει μουλικα τα παιδακια και εγω ειμαι προκλητικος,

εσυ μιλας για καρμα και εννοεις εκδικηση και αυτοδικια σαν να ειναι κατι φυσιολογικο και εγω πρεπει αν ηρεμησω.

 

Μακαρι να πιασω καποιον μαδαφακα να ρειχνει φολα και τα αλλα που ειπες!!!

Όταν συμπεριφέρονται σαν μουλικα πως θα τα πω; Αγγελούδια; Εσύ γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά; Μάλλον επειδή εσύ έχεις αποκτήσει ανοσια στις τσιρίδες θα πρέπει να εκπαιδεύεις και τους γείτονες; Ποιος σου ειπε πως έχουν την όρεξη; Κοινή ησυχία σημαίνει ΗΣΥΧΙΑ αυτή την αγκύλωση που έχετε στον εγκέφαλο ότι τα παιδιά έχουν το ακαταλόγιστο αφήστε την κατά μέρους γιατί υπεύθυνοι για τα παιδιά ΕΙΣΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΣΕΙΣ.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν συμπεριφέρονται σαν μουλικα πως θα τα πω; Αγγελούδια; Εσύ γιατί το παίρνεις τόσο προσωπικά; Μάλλον επειδή εσύ έχεις αποκτήσει ανοσια στις τσιρίδες θα πρέπει να εκπαιδεύεις και τους γείτονες; Ποιος σου ειπε πως έχουν την όρεξη; Κοινή ησυχία σημαίνει ΗΣΥΧΙΑ αυτή την αγκύλωση που έχετε στον εγκέφαλο ότι τα παιδιά έχουν το ακαταλόγιστο αφήστε την κατά μέρους γιατί υπεύθυνοι για τα παιδιά ΕΙΣΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΣΕΙΣ.

 

Η κουβεντα δεν γινεται για τις ωρες κοινης ησυχια, στο κανω λιανα γιατι μαλλον εχεις θεμα με τα νευρα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...