Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η μαζική παραγωγή των νέων iPhone 8, iPhone 7s και 7s Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λες για το γυαλί που με μια πτώση έσπαγε για πλάκα και ήθελες ένα 200αρι το λιγότερο για επισκευη? Η για την οθονιτσα των 3.5" που αξιώθηκε 5 χρόνια μετά από όλους τους άλλους να τη μεγαλώσει? Πλαστικό και άγιος ο θεός όσες φορές και να πέσει δεν παθαίνει τίποτα. Όχι θα λέω ότι έχω κινητό με γυαλι και θα το έχω σε θήκη.

Δεν δουλευουν ολοι σε οικοδομη ουτε ειναι ολοι ατσουμπαλοι ...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δουλευουν ολοι σε οικοδομη ουτε ειναι ολοι ατσουμπαλοι ...

Μα οι ατσουμπαλοι είναι αυτοί που βάζουν θήκες και χαίρονται που έχουν κινητό με γυαλί. Ποτέ δεν έχω βάλει θήκη σε κανενα κινητό μου και ποτέ δεν έκανα γρατζουνιά πέρα από τις φυσικές φθορές. Χωράφια έχω μεγάλε πια οικοδομή. Περισσότερα κινητά χαλάνε σε κάτι άτσαλους γραφιαδες που δεν κάνουν για τίποτα και σε γκόμενες που πάνω από 2 3 μήνες δύσκολα να κρατήσουν κινητό χωρίς θήκη.

Αναμενουμε εξελιξεις λοιπον για τα νεα χαρακτηριστικα του κινητου.. Εμφανησιακα τιποτα εξωπραγματικο, διολου ομως ασχημο!

Το iphone 8 το είδες και σου άρεσε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οι ατσουμπαλοι είναι αυτοί που βάζουν θήκες και χαίρονται που έχουν κινητό με γυαλί. Ποτέ δεν έχω βάλει θήκη σε κανενα κινητό μου και ποτέ δεν έκανα γρατζουνιά πέρα από τις φυσικές φθορές. Χωράφια έχω μεγάλε πια οικοδομή. Περισσότερα κινητά χαλάνε σε κάτι άτσαλους γραφιαδες που δεν κάνουν για τίποτα και σε γκόμενες που πάνω από 2 3 μήνες δύσκολα να κρατήσουν κινητό χωρίς θήκη.

 

Το iphone 8 το είδες και σου άρεσε?

Εγώ δηλαδή που ποτέ δεν έβαζα τα iPhone μου σε θήκες, γιατί δεν έσπασαν; και το 4S μου είχε πέσει αρκετές φορές κάτω. Το ότι εσύ αγοράζεις για κάποιον άγνωστο λόγο ακόμα πλαστικά τηλέφωνα δεν πάει να πει ότι είναι καλύτερα από αυτά με το γυαλί ή το μέταλλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δηλαδή που ποτέ δεν έβαζα τα iPhone μου σε θήκες, γιατί δεν έσπασαν; και το 4S μου είχε πέσει αρκετές φορές κάτω. Το ότι εσύ αγοράζεις για κάποιον άγνωστο λόγο ακόμα πλαστικά τηλέφωνα δεν πάει να πει ότι είναι καλύτερα από αυτά με το γυαλί ή το μέταλλο

Γιατί είναι καλύτερο ένα κινητό με γυαλί? Τεκμηρίωσε το μου. Μιλάς για κινητό με ένα στρέμμα bezels και οθονουλα. Σου μιλάω για 5.7 κινητό με ελάχιστα bezels. Μου έχει πέσει σε τσιμέντο 2 φορές από 1.5 μέτρο και δεν έχει πάθει τίποτα. Το γυαλί είναι για αυτούς που πουλάνε μόστρα και νομίζουν ότι έχουν καλό κινητό. Το ίδιο ισχύει για όλους όχι μόνο για την Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι καλύτερο ένα κινητό με γυαλί? Τεκμηρίωσε το μου. Μιλάς για κινητό με ένα στρέμμα bezels και οθονουλα. Σου μιλάω για 5.7 κινητό με ελάχιστα bezels. Μου έχει πέσει σε τσιμέντο 2 φορές από 1.5 μέτρο και δεν έχει πάθει τίποτα. Το γυαλί είναι για αυτούς που πουλάνε μόστρα και νομίζουν ότι έχουν καλό κινητό. Το ίδιο ισχύει για όλους όχι μόνο για την Apple.

o_O Ok..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης Neg είπε:

Έχετε παιδικά τραύματα με τα τραπέζια ή σας έχουν μάθει ότι όλος ο κόσμος θέλει να επιδεικνύεται σε ένα τραπέζι; Τι μανία είναι αυτή με τα τραπέζια που έχετε και μετά σου λέει ότι ο Έλληνας δεν έχει κόμπλεξ.


 το θεαθήναι του ελληνα εινα παγκόσμια πρωτοτυπια ,τυχαια βγηκε το "ξερεις ποιος ειμαι εγω ? "

 

Οπα κάποιος θίχτηκε εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τωρα δεν θα ποινικοποιησουμε την καθε εταιρεια που θελει να δωσει ενα αερα glamour στην συσκευη της......

Αλίμονο. Το κάθε υλικό έχει τα καλά έχει και τα κακά του. Ο καθένας κάτι προτιμάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπα κάποιος θίχτηκε εδώ

 

 

Γιατί είναι καλύτερο ένα κινητό με γυαλί? Τεκμηρίωσε το μου. Μιλάς για κινητό με ένα στρέμμα bezels και οθονουλα. Σου μιλάω για 5.7 κινητό με ελάχιστα bezels. Μου έχει πέσει σε τσιμέντο 2 φορές από 1.5 μέτρο και δεν έχει πάθει τίποτα. Το γυαλί είναι για αυτούς που πουλάνε μόστρα και νομίζουν ότι έχουν καλό κινητό. Το ίδιο ισχύει για όλους όχι μόνο για την Apple.

 

giphy.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι καλύτερο ένα κινητό με γυαλί? Τεκμηρίωσε το μου. Μιλάς για κινητό με ένα στρέμμα bezels και οθονουλα

 

Τι σχέση έχει το πίσω γυαλί με τα μπροστινά bezels του iPhone???

 

Αλλά βέβαια πρέπει να προστεθεί και λίγο επιπλέον δράμα στα αρνητικά του iPhone έτσι για μεγαλύτερη έμφαση...  :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει το πίσω γυαλί με τα μπροστινά bezels του iPhone???

 

Αλλά βέβαια πρέπει να προστεθεί και λίγο επιπλέον δράμα στα αρνητικά του iPhone έτσι για μεγαλύτερη έμφαση... :-)

Μίλησε για θέμα σε πτώσεις. Ένα κινητό με μεγάλα bezels αν πέσει στα πλάγια η γωνία δεν θα έχει θέμα. Αν πέσει με το πίσω μέρος το γυαλί έχει σπάσει για πλάκα ενώ το πλαστικό θα κρατήσει. Έχω πιάσει 100 σπασμένα iphone στο πίσω γυαλί. Τόσο ανθεκτικά είναι. Τα ίδια λέω και για τα samsung που σπάνε για πλάκα ειδικά με τις edge οθόνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω έχει ξεφύγει η κατάσταση εδώ πέρα, καλά είστε σοβαροί ρε παιδιά? Το γυαλί "είναι για αυτούς που πουλάνε μούρη"? Wtf? Όχι xiaomi, όχι πλαστικό φορεβερ.

Από την στιγμή που δεν σας αρέσει τότε τι μπαίνετε και σχολιάζετε? Πλάκα μου κάνετε? Αν θέλω να πάρω iPhone θα πάρω iPhone, δεν με νοιάζει πόσους πυρήνες και πόσο ανθεκτικό είναι το κινέζικο και αν είναι value for money και αν σας έβγαλε 68 χρόνια χωρίς να πάθει τίποτα. Τα έχουμε χάσει όλοι εδώ μέσα.

 

Για να πω και γω την χαζομάρα μου : what the fox can't reach, it makes it pendant

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησε για θέμα σε πτώσεις. Ένα κινητό με μεγάλα bezels αν πέσει στα πλάγια η γωνία δεν θα έχει θέμα. Αν πέσει με το πίσω μέρος το γυαλί έχει σπάσει για πλάκα ενώ το πλαστικό θα κρατήσει. Έχω πιάσει 100 σπασμένα iphone στο πίσω γυαλί. Τόσο ανθεκτικά είναι. Τα ίδια λέω και για τα samsung που σπάνε για πλάκα ειδικά με τις edge οθόνες.

 

Συμφωνώ στο ότι το πλαστικό έχει καλύτερη αντοχή σε πτώσεις από το γυαλί. Αλίμονο... αυτό ισχύει σε όλα τα πράγματα, από κινητά μέχρι ποτήρια.

 

Προσωπικά πάντως προτιμώ το γυαλί γιατί δίνει περισσότερο χαρακτήρα στη συσκευή και έχει ωραία αίσθηση στην αφή. Για όποιον ανυσηχεί ότι θα του πέσει, μπορεί να βάλει μια ωραία θήκη. Δεν το βλέπω απαραίτητα κακό αυτό. Έχεις τα καλύτερα και από τους δυο κόσμους. Πχ την premium αίσθηση όταν θες και την απαραίτητη προστασία όταν την χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...