Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η μαζική παραγωγή των νέων iPhone 8, iPhone 7s και 7s Plus


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ στο ότι το πλαστικό έχει καλύτερη αντοχή σε πτώσεις από το γυαλί. Αλίμονο... αυτό ισχύει σε όλα τα πράγματα, από κινητά μέχρι ποτήρια.

 

Προσωπικά πάντως προτιμώ το γυαλί γιατί δίνει περισσότερο χαρακτήρα στη συσκευή και έχει ωραία αίσθηση στην αφή. Για όποιον ανυσηχεί ότι θα του πέσει, μπορεί να βάλει μια ωραία θήκη. Δεν το βλέπω απαραίτητα κακό αυτό. Έχεις τα καλύτερα και από τους δυο κόσμους. Πχ την premium αίσθηση όταν θες και την απαραίτητη προστασία όταν την χρειάζεσαι.

Κοίτα από την μία λες ότι θες να έχεις την αίσθηση του γυαλιού και από την άλλη να βάζουμε θήκες. Οπότε πάει η αίσθηση του γυαλιού. Τον χαρακτήρα της συσκευής δεν το δίνει ούτε το γυαλί ούτε το μεταλλο ούτε το πλαστικό. Και κινητά με 150 ευρώ έχουν γυαλί για ποιον χαρακτήρα μιλάμε? Έχω δουλέψει και κινητό με γυαλί και μεταλλο και ότι υλικό υπάρχει. Απλά κανένα δεν μου έδινε τη σιγουριά του καλού πλαστικού. Η αίσθηση είναι το λιγότερο ειδικά αν φοβάσαι να δουλέψεις το κινητό σου σε ότι συνθήκη και αν βρεθείς. Υποκειμενικό είναι το θέμα απλά αντικειμενικά είναι πιο εύθραυστο ένα γυαλί από ένα μεταλλο η πλαστικό και σίγουρα θα έχεις δει πολύ περισσότερα σπασμένα κινητά με γυαλί η edge οθόνες παρα το αντίθετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοίτα από την μία λες ότι θες να έχεις την αίσθηση του γυαλιού και από την άλλη να βάζουμε θήκες. Οπότε πάει η αίσθηση του γυαλιού. Τον χαρακτήρα της συσκευής δεν το δίνει ούτε το γυαλί ούτε το μεταλλο ούτε το πλαστικό. Και κινητά με 150 ευρώ έχουν γυαλί για ποιον χαρακτήρα μιλάμε? Έχω δουλέψει και κινητό με γυαλί και μεταλλο και ότι υλικό υπάρχει. Απλά κανένα δεν μου έδινε τη σιγουριά του καλού πλαστικού. Η αίσθηση είναι το λιγότερο ειδικά αν φοβάσαι να δουλέψεις το κινητό σου σε ότι συνθήκη και αν βρεθείς. Υποκειμενικό είναι το θέμα απλά αντικειμενικά είναι πιο εύθραυστο ένα γυαλί από ένα μεταλλο η πλαστικό και σίγουρα θα έχεις δει πολύ περισσότερα σπασμένα κινητά με γυαλί η edge οθόνες παρα το αντίθετο.

Έχω δει πολλά Samsung από το S3 μέχρι και σήμερα που τότε ήταν πλαστικά δίχως καμπύλες και έσπαγαν για πλάκα. Το δικό μου 6S δεν φοβάμαι όπως λες να το χρησιμοποιήσω δίχως θήκες γιατί, γνωρίζω τα χέρια μου. Όσο για την αντοχή μου έπεσε μια φορά σε πεζοδρόμιο και δεν έπαθε τίποτα η οθόνη και ας είναι 2.5D Curved στις άκρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει πολλά Samsung από το S3 μέχρι και σήμερα που τότε ήταν πλαστικά δίχως καμπύλες και έσπαγαν για πλάκα. Το δικό μου 6S δεν φοβάμαι όπως λες να το χρησιμοποιήσω δίχως θήκες γιατί, γνωρίζω τα χέρια μου. Όσο για την αντοχή μου έπεσε μια φορά σε πεζοδρόμιο και δεν έπαθε τίποτα η οθόνη και ας είναι 2.5D Curved στις άκρες.

Τα χέρια μας τα εμπιστευομαστε αλλά όταν έχεις ένα κινητό 4 5 χρόνια και το δουλεύεις 5 6 ώρες τη μέρα όπως και να έχει 2 3 φορές θα σου πέσει. Μια φορά έχει κάνα 5μηνο είχα γλιστρήσει και έφυγε από την τσέπη κάνα 2 3 μέτρα. Εκεί απόκτησε μετά από 3 χρόνια και 2 3 γρατζουνιές στις γωνίες. Το 6S το δουλεύεις συνέχεια χωρίς θήκη? Εφόσον σου έπεσε σε τσιμέντο σημάδι θα έκανε απλά οι οθόνες είναι αρκετά καλές ειδικά μετά το gorilla glass 3. Το γυαλί δεν εμπιστεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χέρια μας τα εμπιστευομαστε αλλά όταν έχεις ένα κινητό 4 5 χρόνια και το δουλεύεις 5 6 ώρες τη μέρα όπως και να έχει 2 3 φορές θα σου πέσει. Μια φορά έχει κάνα 5μηνο είχα γλιστρήσει και έφυγε από την τσέπη κάνα 2 3 μέτρα. Εκεί απόκτησε μετά από 3 χρόνια και 2 3 γρατζουνιές στις γωνίες. Το 6S το δουλεύεις συνέχεια χωρίς θήκη? Εφόσον σου έπεσε σε τσιμέντο σημάδι θα έκανε απλά οι οθόνες είναι αρκετά καλές ειδικά μετά το gorilla glass 3. Το γυαλί δεν εμπιστεύομαι.

Σημάδι έκανε ένα μικρό στο πάνω μέρος του αλουμινίου, όπως σημάδι είχα και στο παρελθόν σε Android κινητό με πλαστικό περίβλημα. Το 4S παρόλο που ήταν γυαλί, με πτώση είχε φαγωθεί ελάχιστα η γωνία από το γυαλί αλλά δεν έσπασε. Δεν ξέρω τι πτώσεις έχουν κάνει τα κινητά από άλλους χρήστες αλλά τα δικά μου παρόλο που μου έπεσαν 2-3 φορές, σπάσιμο δεν είχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να αλλλαξω το 6s plus , εκτος και αν κανει το μεγαλο αλμα να εχει κατι το μοναδικο . ΠΧ με το 5s. .Οσο για την τιμη μετα απο 6 μηνες θα εχει κανα 700 .Για το λογισμικο και μονο τα αξιζει, τα χρηματα το μηλο.(ειδα το s8 μοναδικο απιστευτω οθονη κτλ ,,αλλα με το λογισμικο  δεν πας ποθυενα ειναι και 530 euro πλεον.)

 

 

το iPhone 4 - 4s ειναι το πιο στηβαρο κινητο ολων τον εποχων δεν επαθε ποτε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες για το γυαλί που με μια πτώση έσπαγε για πλάκα και ήθελες ένα 200αρι το λιγότερο για επισκευη? Η για την οθονιτσα των 3.5" που αξιώθηκε 5 χρόνια μετά από όλους τους άλλους να τη μεγαλώσει? Πλαστικό και άγιος ο θεός όσες φορές και να πέσει δεν παθαίνει τίποτα. Όχι θα λέω ότι έχω κινητό με γυαλι και θα το έχω σε θήκη.

ενω το s6 edge αν σου πεσει θα μεινει αθικτο ε? ειδικα το πισω μερος..α ναι και η οθονη του s6 να σπασει με ενα 20ρικο την φτιαχνεισ ανετα ...

προσωπικα μου ειχε πεσει πολλες φορες το iphone 4 και δεν επαθε τιποτα (χωρις θηκη) 

 

οτι και να πειτε μια ζωη θα κραζετε την Apple μονο και μονο για να κραζετε, χωρις λογο και αιτια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μια φορα μου επεσε το πιατο με το παστιτσιο την ωρα που πηγαινα στο τραπεζι.... Ολο για κινητα λεμε αλλα ο πονος αυτος δε περιγραφεται!!!  :cry:

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική άποψη:

Άσχετως πλαστικού ή γυαλιού, όλα τα κινητά γλιστράνε και αν γλιστρήσουν μπορεί να σπάσουν. Η θήκη τα προστατεύει γενικως όποτε νομίζω ότι είναι μια σοφή επιλογή...

 

οπότε, βάλτε τώρα θήκη, thank me later (όχι, δεν έχω μαγαζι με θήκες)

 

Όσο για την ουσία του άρθρου: "Στις δύο φωτογραφίες παραπάνω, μπορείτε να δείτε την πίσω όψη των συσκευών –πρόκειται για μη λειτουργικά δείγματα." Όποτε μιλαμε ακόμα για φήμες ή μπορούμε να πουμε επίσημα ότι αυτη είναι η πίσω όψη των νέων μοντέλων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική άποψη:

Άσχετως πλαστικού ή γυαλιού, όλα τα κινητά γλιστράνε και αν γλιστρήσουν μπορεί να σπάσουν. Η θήκη τα προστατεύει γενικως όποτε νομίζω ότι είναι μια σοφή επιλογή...

 

οπότε, βάλτε τώρα θήκη, thank me later (όχι, δεν έχω μαγαζι με θήκες)

 

Όσο για την ουσία του άρθρου: "Στις δύο φωτογραφίες παραπάνω, μπορείτε να δείτε την πίσω όψη των συσκευών –πρόκειται για μη λειτουργικά δείγματα." Όποτε μιλαμε ακόμα για φήμες ή μπορούμε να πουμε επίσημα ότι αυτη είναι η πίσω όψη των νέων μοντέλων;

Δεν γλιστράνε όλα το ίδιο. Και ποτέ θήκες σε κινητό χαλάει όλη την ομορφιά του να πιάνεις το κινητό όπως είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι, αν καποιος αγοράζει κινητό με προτεραιότητα το να μην γλιστράει πολύ, ή με βάση την αίσθηση που τους αφήνει όταν το χαϊδεύουν, πάω πάσο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γλιστράνε όλα το ίδιο. Και ποτέ θήκες σε κινητό χαλάει όλη την ομορφιά του να πιάνεις το κινητό όπως είναι.

Ενώ αν το πάρεις με την μία πλαστικό δεν θα έχεις θέματα με την ομορφιά και θα αντέξει στον χρόνο σε σχέση με το μέταλλο 

 

samsung-galaxy-note-5-vs-galaxy-note-3-t

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αν το πάρεις με την μία πλαστικό δεν θα έχεις θέματα με την ομορφιά και θα αντέξει στον χρόνο σε σχέση με το μέταλλο

 

samsung-galaxy-note-5-vs-galaxy-note-3-t

Απρίλιο του 2014 αγορά. Το κάνω 1 2 φορές τη βδομάδα με οινοπνευμα παντού έχει πέσει 3 4 φορές σε τσιμέντο ποτέ θήκη και το δουλεύω πάρα πολύ όλα με αυτό τα κάνω. Μην ψαρώνετε με ότι φωτογραφία ανεβάζει ο καθένας.

 

 

IMG_20170811_160219.jpg

IMG_20170811_160227.jpg

IMG_20170811_160331.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορώ γιατί βγάζει η Apple 2 μαζί κινητά ποιος θα πάρει το 7 όταν κυκλοφορεί και το 8

Τα specs του iPho 5 αρκουν για να καλυψουν τις αναγκες του 90% των iPοκεμον εκει εξω. Συνελθετε λιγο ομως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολύ κόσμο να αγχώνεται με της επιλογές της apple και για το ποιος θα πάρει τι έχει κανένας μετοχές και φοβάστε μην πέσει έξω ????????????????

εκλαψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...