Προς το περιεχόμενο

Το Consumer Reports δε συστήνει πλέον τους υπολογιστές Surface εξαιτίας υψηλού ποσοστού βλαβών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά, όντως μη σου τύχει... Μηχάνημα αξίας 3000€ να κολλάνε τα κουμπιά και να τρίζει το καπάκι, δεν το λες και τέρας αξιοπιστίας!

Δε ξερω σε τι αναφερεσαι μιας και το εχω το συγκεκριμενο και δεν εχω κατι απ τα παραπανω..

Αντιθετα μπορω να σου πω πως αν ψαξεις παλιοτερες αναρτησεις (βαριεμαι να ψαξω για να στο δειξω) στο insomnia θα δεις πως πριν 2 ή 3 χρονια το macbook ηταν ο πιο αξιοπιστος υπολογιστης με windows!!!!! LOL!!!

Επισης το πηρα 2700 δολλαρια και οχι 3000 ευρω.. Υπαρχουν τροποι αν θες να σου υποδειξω αν θες να μην το παρεις απο αλυσιδα και να γλυτωσεις χρηματα..

Βγαζεις και ενα μικρο surface με αυτο το τροπο :-D ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η δική μου εμπειρία

 

Surface Pro, Surface RT, Surface Pro 2, Surface Pro 4 = Κανένα απολύτως πρόβλημα

 

Surface Book: Στους 6 μήνες, δεν έκανε καλή ένωση η οθόνη με τη βάση και αν το κράταγα όρθιος ή σε μη σταθερή θέση, χανόταν η κίνηση του Mouse pointer. Επίσκεψη σε κατάστημα στις Η.Π.Α και μου το αλλάζουν μέσα σε 10 λεπτά και δώρο ένα ετήσιο Office 365.

 

Δεύτερο συμβάν, πριν ένα μήνα κανονικά εδώ Ελλάδα, φούσκωσε η μπαταρία πίσω από την οθόνη. Εκτός εγγύησης, το support ήταν απίστευτο και μου έστειλε καινούριο σε 3 ημέρες και πάλι χωρίς να υπάρχει οποιαδήποτε «κούραση» στην επικοινωνία. Απλά έστειλα τις φωτογραφίες που μου ζήτησαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψαχνετε να βρείτε..  Σε οποιον δε χαλασε,  θα γράφει τα καλύτερα..  Σε οποιον χαλασε και ειναι Ελλάδα θα βριζει,  σε όποιον χαλασε και ηταν εξωτερικό,  ουτε κρυο ουτε ζεστη αφου για ψιλου πηδημα σου δινουν καινούργιο ή και το επόμενο πχ απο 3 σου δινουν το 4 τσάμπα.. 

So what? 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουν να παρω ενα λογω γραφιδας (χρειαζομαι windows με 4 mb και γραφιδα για το one note)

 

Αν αυτο χαλάει τι άλλο προτείνετε;

 

Τα είχα για καλά

Είναι μοναδικά και δεν συγκρίνονται με κανενα. Είναι όντως ακριβά αλλά με παρά εισαγωγή βρίσκεις σε καλύτερες τιμές. Είχα ένα το οποίο χάλασε σε 2 μήνες αλλά η microsoft μου το αντικατέστησε άμεσα δίνοντας μου ένα ολοκαίνουριο. Το τωρινό surface pro 3 είναι εδώ και 2 χρόνια άψογο και λέω ότι πρώτη φορά τα λεφτά μου έπιασαν τόσο τόπο. Είμαι ζωγραφος και το χρησιμοποιω συνέχεια για σχεδίαση ( με το πενάκι από το pro 4 όμως). Επειδή έχω δοκιμάσει τα πάντα ( συμπεριλαμβανομένου και του ipad pro 9.7 με το πενάκι του),κανενα δεν το φτάνει. Μην το σκεφτεστε καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψαχνετε να βρείτε..  Σε οποιον δε χαλασε,  θα γράφει τα καλύτερα..  Σε οποιον χαλασε και ειναι Ελλάδα θα βριζει,  σε όποιον χαλασε και ηταν εξωτερικό,  ουτε κρυο ουτε ζεστη αφου για ψιλου πηδημα σου δινουν καινούργιο ή και το επόμενο πχ απο 3 σου δινουν το 4 τσάμπα.. 

So what? 

 

Από Ελλάδα η δεύτερη αλλαγή, μέσω UPS σε 3 ημέρες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω σε τι αναφερεσαι μιας και το εχω το συγκεκριμενο και δεν εχω κατι απ τα παραπανω..

Αντιθετα μπορω να σου πω πως αν ψαξεις παλιοτερες αναρτησεις (βαριεμαι να ψαξω για να στο δειξω) στο insomnia θα δεις πως πριν 2 ή 3 χρονια το macbook ηταν ο πιο αξιοπιστος υπολογιστης με windows!!!!! LOL!!!

Επισης το πηρα 2700 δολλαρια και οχι 3000 ευρω.. Υπαρχουν τροποι αν θες να σου υποδειξω αν θες να μην το παρεις απο αλυσιδα και να γλυτωσεις χρηματα..

Βγαζεις και ενα μικρο surface με αυτο το τροπο :-D ...

Δεν το πήρα από Ελλάδα. Ευτυχώς, βασικά, δεν το πήρα εγώ αλλά μου το πήραν από τη δουλειά, αλλιώς θα έκλαιγα τα λεφτά μου. Έκανε 3k επειδή είναι η έκδοση με 512GB και λίγο καλύτερη κάρτα γραφικών.

 

Έχεις ένα δίκιο, μέχρι πριν 1-2 χρόνια ήταν πολύ αξιόπιστα. Αυτή η γενιά (late 2016), όμως, είναι η προσωποποίηση της αναξιοπιστίας. Προσπερνώ το θέμα αυτονομία μπαταρίας, που αν το χρησιμοποιήσεις ως Pro μηχάνημα βγάζει το πολύ 2 ώρες, αλλά τα ζητήματα με το πληκτρολόγιο (συμβαίνει όταν ζεστένεται, δηλαδή τώρα το καλοκαίρι όποτε είναι στην πρίζα) και το τρίξιμο στο σασί είναι πολύ συχνά. Έχω την "τύχη" να... απολαμβάνω και τα δύο προβλήματα (το ένα εμφανίστηκε στον 1ο μήνα και το άλλο στον 4ο).

 

Από την άλλη, έχω ένα Surface Pro 4 εδώ και 1,5 χρόνο και είναι εξαιρετικό. Βέβαια, δεν μπορώ να αμφισβητήσω τα στατιστικά του CR και πιθανότατα εγώ να ήμουν τυχερός ενώ πολλοί άλλοι να είχαν προβλήματα. Γενικά, όμως, θεωρώ ότι το SP4 αξίζει πολύ περισσότερο τα λεφτά του σε σχέση με ένα MBP στην τιμή που είναι σήμερα (αν και δεν μπορούν να συγκριθούν άμεσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αυτή την έκδοση έχω και είναι μόνιμα στη πρίζα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι... Όποτε για μένα μια χαρά είναι το late 2016.. Σε όλα τα προϊόντα υπάρχουν ελαττωματικές παρτίδες.. Δε σημαίνει κάτι αυτό. Και γι αυτό δε πήρα ανοιχτά θέση στο θέμα του ποστ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο οργανισμός διαπίστωσε ότι περίπου το ένα τέταρτο των κατόχων υπολογιστή Surface, ανέφερε κάποια βλάβη σε διάστημα δύο ετών από την αγορά του.

Όπως διαβάζουμε εδώ, τo 25% διαπίστωσε πρόβλημα εντός 2 ετών από την αγορά. Προφανώς, το υπόλοιπο 75% θα λέει τα καλύτερα για τις συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, συνήθως δεν απαντώ αλλά τι μου δείχνεις; REVIEW? Στο δικό μου ξεκόλλησε η οθόνη και το ηχείο κάνει βόλτες μέσα μόνο του μετά από 6 μήνες. ΟΛΑ τα προϊόντα είναι ΑΡΙΣΤΑ όταν ανοίγεις για πρώτη φορά το κουτί. Καλά είναι αυτά που λειτουργούν μετά από 6 μήνες. Όσο για το link, για laptop με επεξεργαστή κινητού για σύγκριση;

Δες εδώ https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f/342278_342316_342323_343296_350461_363863_734499/%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-1920x1080-%CE%A4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AC%CF%87%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-8GB-SSD-Notebook-15-6-Intel-Core-i7-Intel.html

Και μενα στο cube που ειχα εσπασε η οθονη καθως πηγα να κανω πατεντα βγαζοντας τη μπαταρια αφου ηταν κολλημενη πανω της.

Η cube φταει...

Που ειδες να κανω συγκριση κινητου-ταμπλετ με λαπτοπ; 

Ειπα 2-3 εταιριες που προτιμω για αυτα τα προιοντα αδελφε. Αν παρω σημερα laptop θα ειναι dell αν παρω tablet θα ειναι απο αυτα που ανεφερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά βλέποντας το πίνακα με τα στατιστικά παρατηρώ ένα οξύμωρο και αντιφατικό συμβάν.

Πως γίνεται να βάζουμε την Apple και την Samsung στην ίδια κατηγορία με όλους τους άλλους όταν οι δυο τους το ποσοστό των tablet τους με mobile OS είναι κατά πολύ μεγαλύτερο σε αριθμό πωλήσεων από ότι τα αντίστοιχα pc που πουλάνε σε αντίθεση με τους υπόλοιπους OEM που συντριπτικό ποσοστό πουλάνε μόνο pc με Windows.

 

Είναι δυνατόν να βάζουμε στην ίδια ζυγαριά ένα απόλυτα κλειστό λειτουργικό πχ το iOS με ένα μερικως όπως το Android η που εκ των πραγμάτων λόγο του κλειστού χαρακτήρα τους και του απόλυτου έλεγχο σε software και πολύ συγκεκριμένο hardware με ένα άλλο όπως τα Windows με την πληθώρα και σε πολλαπλάσιο βαθμό και τεράστια ποικιλία components από δεκάδες προμηθευτές.

 

Εγώ το βλέπω λογικό σε ένα μηχάνημα όπως τα Windows όπου επιτελεί x10 περισσότερα πράγματα και εμπλέκονται χιλιάδες προμηθευτές hardware υλικού με τα αντίστοιχα drivers υποστήριξης να έχουν πιο αυξημένο ποσοστό αστάθειας η πιθανότητα να αναπτύξουν hardware η software failure η και ταυτόχρονα και τα 2 μαζί.

 

Από την άλλη βέβαια αυτό που βγάζω συμπέρασμα είναι ότι η MS υπολείπεται από τους όλους τους υπόλοιπους Windows OEM σε εμπειρία σε κατασκευή hardware και στο σωστό πάντρεμα software με hardware πράγμα λογικό μιας και η πρώτη έχει μια 4ετια άντε 5 βαριά βαριά ενώ όλοι οι άλλοι έχουν δεκαετίες στο χώρο αυτό άρα μεγαλύτερη εξειδίκευση και know how.

 

ΣΤο ίδιο βαθμό η MS υπολείπεται και έναντι της Apple σε επίπεδο full OS συσκευών μιας και η δεύτερη έχει παραπανω εμπειρία και από το γεγονός ότι είναι και η μια μοναδική που παράγει ένα μοναδικό λειτουργικό για την ίδια 100% άρα πιο εύκολο να επιτύχει το σωστό και πιο αποδοτικό δέσιμο hardware που με software.

 

Παρ όλα αυτά όμως δεν βλέπω και μεγάλη διαφορά στο χώρο των Windows μεταξύ OEM και MS.

Ένα 3-5% διαφορά μεταξύ τους είναι μικρό ποσοστό στο επίπεδο αστοχίας και αξιοπιστίας σε βάθος χρόνου.

 

Αυτό βέβαια σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί εφησυχασμός για την MS που θα πρέπει να αυξήσει τον ποιοτικό έλεγχο των προϊόντων της και της καλύτερης και αποδοτικότερης συνεργασίας hardware και software ειδικά τους πρώτους μηνες κυκλοφορίας ενός surface όπου έχουμε αυξημένα κρούσματα αστάθειας κυρίως στο λογισμικού που ταλαιπωρούν σεβαστή μερίδα κόσμου και χαλάνε την εμπειρία χρήσης.

 

Πχ απαράδεκτο να περιμένουμε 3-5 μηνες έως λυθούν τίποτα θέματα με battery drain σε sleep mode η απόσυνδέσεων και freezing σε πληκτρολόγιο η μη απόκριση γραφίδα η οτιδήποτε άλλο που θα μπορούσε να είχε αποφεχθει.

 

Αυτά ως μια παρατήρηση σε σχέση με τις μετρήσεις του συγκεκριμένου οργανισμού.

 

Τώρα ως προς την εμπειρία μου με surface τα τελευταία 4 έτη.

Το Pro 2 το ειχα κανα εξάμηνο και ήταν άψογο όλο το διάστημα έως το δώσω σε αλλον κάτοχο.

Το Pro 3 το ειχα 15 μηνες άψογο όλο το διάστημα έως το δώσω σε άλλον κάτοχο.

Το Pro 4 το ειχα επι 7 μηνες που όμως μου εμφάνισε πρόβλημα με την μπαταρία,ξύπνησα μια ημέρα το άνοιξα και παρατήρησα ότι είχε απωλέσει σχεδόν το 1/3 της συνολικής χωρητικότητας του και ειχα ξαφνικά 35% battery wear ενώ όλο το διαμέτρημα ήταν στο 5%.

Έκανα ένα καλιμπραρίσμα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Το έστειλα στην MS όπου ήρθε η UPS και το παρέλαβε και τους το παρέδωσε.

Μέσα σε 4 ημέρες παρέλαβα καινούργιο σε αντικατάσταση και όλα άψογα έως το δώσω μετά κανα μήνα ,διότι ήθελα μετά 3 έτη συνεχή με Pro 2/3/4 να δοκιμάσω κάτι καινούργιο.

 

Έτσι φτάνουμε στο Surface Book που το έχω τώρα ένα εξάμηνο όπου όλα βαίνουν καλως έως τώρα.

 

Επίσης πέρασε ένα Surface 3 το μικρό από τα χέρια μου ένα εξάμηνο άψογο έως το δώσω(ο επόμενος κάτοχος του με ενημέρωσε βέβαια ότι ένα δίμηνο προτού λήξη η 2ετης εγγύηση του εμφάνισε ένα κίτρινο σημάδι στην οθόνη και όπου με την προτροπή μου και αφού επικοινώνησε με MS το έστειλε σε αυτούς όπου και εδώ του έδωσαν καινούργια ίδια συσκευή προς αντικατάσταση και όλα βαίνουν κάλώς όπως πρόσφατα μιλήσαμε)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να κάνει ενημέρωση όταν δεν του φτάνει η μπαταρία;

 

Άντε να κάνουμε ιδαίτερα τώρα. Όταν κάνει ενημέρωση έχει μια επιλογή που λέει: "εγκάτασταση τώρα ή κάποια άλλη ώρα που δεν θα χρησιμοποιείται τον υπολογιστή σας". Δηλαδή, διάλεξε ούφο (όχι εσύ προφανώς, αλλά αυτός που χειρίζεται τον υπολογιστή), πότε θες για να την κάνω. Αλλά όταν ο άλλος πατάει ενημέρωση και τερματισμός λειτουργίας, ενώ βλέπει πως δεν έχει μπαταρία, φταίει το λειτουργικό? Δουλεύω σε σέρβις εταιρείας, και το 80% δεν ξέρει να κάνει μια ενημέρωση. Σύμφωνοι θα μπορούσε να είναι λίγο πιο ορθόδοξο το σύστημα στα Windows (όχι ότι στα Mac είναι καλύτερο) αλλά ο ανθρώπινος παράγοντας είναι ο No.1 για όλες τις βλάβες. Ούτε τα βασικά δεν γνωρίζουν. Περιμένουν να γίνουν όλα με μαγικό ραβδί ή με την σκέψη. 

 

Στο θέμα τώρα, οι μπαταρίες έχουν τεράστιο πρόβλημα, όπως και οι μετασχηματιστές. οι απαιτήσεις έχουν αλλάξει, οι υπολογιστές είναι πιο ισχυροί και καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια. Σε λαπτοπ, το νο.1 πρόβλημα είναι η μπαταρία και μετά ο μετασχηματιστής, όσον αφορά το HW. Σε SW, το νο.1 είναι η άγνοια του χειριστή. μου έχουν φέρει υπολογιστή από άλλη πόλη, για να πατήσω ένα κουμπί επειδή φοβόταν ο άλλος ότι αν το πατήσει θα ανατιναχθεί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μόνο που τρέχουν windows 10 είναι πρόβλημα. Είναι το  λειτουργικό που με κάθε update λύνει ένα πρόβλημα της προηγούμενης έκδοσης και προσθέτει 3-4 καινούργια για να έχεις να ασχολείσαι μέχρι να βγει το επόμενο update. Μακριαααααααά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά βλέποντας το πίνακα με τα στατιστικά παρατηρώ ένα οξύμωρο και αντιφατικό συμβάν.

Πως γίνεται να βάζουμε την Apple και την Samsung στην ίδια κατηγορία με όλους τους άλλους όταν οι δυο τους το ποσοστό των tablet τους με mobile OS είναι κατά πολύ μεγαλύτερο σε αριθμό πωλήσεων από ότι τα αντίστοιχα pc που πουλάνε σε αντίθεση με τους υπόλοιπους OEM που συντριπτικό ποσοστό πουλάνε μόνο pc με Windows.

Είναι δυνατόν να βάζουμε στην ίδια ζυγαριά ένα απόλυτα κλειστό λειτουργικό πχ το iOS με ένα μερικως όπως το Android η που εκ των πραγμάτων λόγο του κλειστού χαρακτήρα τους και του απόλυτου έλεγχο σε software και πολύ συγκεκριμένο hardware με ένα άλλο όπως τα Windows με την πληθώρα και σε πολλαπλάσιο βαθμό και τεράστια ποικιλία components από δεκάδες προμηθευτές.

Εγώ το βλέπω λογικό σε ένα μηχάνημα όπως τα Windows όπου επιτελεί x10 περισσότερα πράγματα και εμπλέκονται χιλιάδες προμηθευτές hardware υλικού με τα αντίστοιχα drivers υποστήριξης να έχουν πιο αυξημένο ποσοστό αστάθειας η πιθανότητα να αναπτύξουν hardware η software failure η και ταυτόχρονα και τα 2 μαζί.

Από την άλλη βέβαια αυτό που βγάζω συμπέρασμα είναι ότι η MS υπολείπεται από τους όλους τους υπόλοιπους Windows OEM σε εμπειρία σε κατασκευή hardware και στο σωστό πάντρεμα software με hardware πράγμα λογικό μιας και η πρώτη έχει μια 4ετια άντε 5 βαριά βαριά ενώ όλοι οι άλλοι έχουν δεκαετίες στο χώρο αυτό άρα μεγαλύτερη εξειδίκευση και know how.

ΣΤο ίδιο βαθμό η MS υπολείπεται και έναντι της Apple σε επίπεδο full OS συσκευών μιας και η δεύτερη έχει παραπανω εμπειρία και από το γεγονός ότι είναι και η μια μοναδική που παράγει ένα μοναδικό λειτουργικό για την ίδια 100% άρα πιο εύκολο να επιτύχει το σωστό και πιο αποδοτικό δέσιμο hardware που με software.

Παρ όλα αυτά όμως δεν βλέπω και μεγάλη διαφορά στο χώρο των Windows μεταξύ OEM και MS.

Ένα 3-5% διαφορά μεταξύ τους είναι μικρό ποσοστό στο επίπεδο αστοχίας και αξιοπιστίας σε βάθος χρόνου.

Αυτό βέβαια σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί εφησυχασμός για την MS που θα πρέπει να αυξήσει τον ποιοτικό έλεγχο των προϊόντων της και της καλύτερης και αποδοτικότερης συνεργασίας hardware και software ειδικά τους πρώτους μηνες κυκλοφορίας ενός surface όπου έχουμε αυξημένα κρούσματα αστάθειας κυρίως στο λογισμικού που ταλαιπωρούν σεβαστή μερίδα κόσμου και χαλάνε την εμπειρία χρήσης.

Πχ απαράδεκτο να περιμένουμε 3-5 μηνες έως λυθούν τίποτα θέματα με battery drain σε sleep mode η απόσυνδέσεων και freezing σε πληκτρολόγιο η μη απόκριση γραφίδα η οτιδήποτε άλλο που θα μπορούσε να είχε αποφεχθει.

Αυτά ως μια παρατήρηση σε σχέση με τις μετρήσεις του συγκεκριμένου οργανισμού.

Τώρα ως προς την εμπειρία μου με surface τα τελευταία 4 έτη.

Το Pro 2 το ειχα κανα εξάμηνο και ήταν άψογο όλο το διάστημα έως το δώσω σε αλλον κάτοχο.

Το Pro 3 το ειχα 15 μηνες άψογο όλο το διάστημα έως το δώσω σε άλλον κάτοχο.

Το Pro 4 το ειχα επι 7 μηνες που όμως μου εμφάνισε πρόβλημα με την μπαταρία,ξύπνησα μια ημέρα το άνοιξα και παρατήρησα ότι είχε απωλέσει σχεδόν το 1/3 της συνολικής χωρητικότητας του και ειχα ξαφνικά 35% battery wear ενώ όλο το διαμέτρημα ήταν στο 5%.

Έκανα ένα καλιμπραρίσμα αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Το έστειλα στην MS όπου ήρθε η UPS και το παρέλαβε και τους το παρέδωσε.

Μέσα σε 4 ημέρες παρέλαβα καινούργιο σε αντικατάσταση και όλα άψογα έως το δώσω μετά κανα μήνα ,διότι ήθελα μετά 3 έτη συνεχή με Pro 2/3/4 να δοκιμάσω κάτι καινούργιο.

Έτσι φτάνουμε στο Surface Book που το έχω τώρα ένα εξάμηνο όπου όλα βαίνουν καλως έως τώρα.

Επίσης πέρασε ένα Surface 3 το μικρό από τα χέρια μου ένα εξάμηνο άψογο έως το δώσω(ο επόμενος κάτοχος του με ενημέρωσε βέβαια ότι ένα δίμηνο προτού λήξη η 2ετης εγγύηση του εμφάνισε ένα κίτρινο σημάδι στην οθόνη και όπου με την προτροπή μου και αφού επικοινώνησε με MS το έστειλε σε αυτούς όπου και εδώ του έδωσαν καινούργια ίδια συσκευή προς αντικατάσταση και όλα βαίνουν κάλώς όπως πρόσφατα μιλήσαμε)

Διαβαζοντας αυτα με εντυπωσιάζει η εξυπηρετηση στο service,μαλλον πρεπει να ειναι μοναδικο απ ολες τις εταιρείες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μόνο που τρέχουν windows 10 είναι πρόβλημα. Είναι το  λειτουργικό που με κάθε update λύνει ένα πρόβλημα της προηγούμενης έκδοσης και προσθέτει 3-4 καινούργια για να έχεις να ασχολείσαι μέχρι να βγει το επόμενο update. Μακριαααααααά.

Φιλε μου μην γίνεστε γραφικοι, μην αναπαραγεται οτι ακουτε, δεν ισχυουν αυτα τα πραγματα. ΓΕΝΙΚΑ τα win10 ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η microsoft και εννοείτε οτι θα υπαρχουν bugs, software ειναι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι έρευνες της Consumer Reports είναι διάσημες στην Αμερική. Δεν ρωτάνε ένα μόνο πράγμα πχ μόνο για το surface ενώ πολλοί μπορούν να συμμετέχουν απο μόνοι τους. Επίσης, δεν ρωτάνε για το service αλλά, κυρίως, για την ικανοποίηση του πελάτη απο ένα προιόν. Οπότε, δεν την λες και αντικειμενική. Απο την άλλη τα αποτελέσματα προκύπτουν απο αυτά που αναφέρουν οι καταναλωτές οπότε όπως λέει και ο σοφός λαός " όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά" και οι Αμερικάνοι είναι πολλοί αυστηροί σε τέτοια θέματα - για αυτό άλλωστε είτε πας πίσω apple είτε samsung είτε microsoft συνήθως στο κάνουν αντικατάσταση χωρίς πολλά πολλά. Για να μην τους "αφήσεις" κακή" κριτική.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...