Προς το περιεχόμενο

Paypal limited account , απαιτείται διαβατήριο/ταυτότητα και λογαριασμός


shadowlike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έστειλα ένα λογαριασμό vodafone (στα ελληνικά) και δίπλωμα οδήγησης (Στα ελληνικά επίσης). Το δίπλωμα το εστιελα αρχικά με blurred τη photo και μου ειπαν οτι το θέλουν unblurred..και αφού το έστειλα unblurred μου είπαν οτι δε το δεχόμαστε επειδή ειναι στα ελληνικά και πως θέλουν αγγλικά-ελληνικά IDs... :-D  κάτι μου λέει οτι θα φάει πανυγιρικό άκυρο το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λίγες μέρες χρειάστηκε να μου καταθέσει κάποιος ένα σχετικά μεγάλο ποσό στον λογαριασμό paypal.για να γίνει δεκτή η κατάθεση μου ζητήθηκε φωτο διαβατηρίου(δεν δεχόταν ταυτότητα) κ επιβεβαίωση στοιχείων απο κάποιο λογαριασμό στο όνομά μου.της ΔΕΗ δεν έγινε δεκτός γτ ήταν στα ελληνικά .τους έστειλα φώτο από έγγραφο λογαριασμού τράπεζας που αναγράφοταν τα στοιχεία μου κ έγινε δεκτό..όλα μετά δούλεψαν κανονικά κ η κατάθεση έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου τα ειχαν ζητησει οταν ξεπερασα τα 1500 σε αγορες σε καποια φαση. εστειλα σκαναρισμενη σελιδα απο το διαβατηριο και κομπλε. ειχα ηδη συνδεσει λογαριασμο τραπεζας


έστειλα ένα λογαριασμό vodafone (στα ελληνικά) και δίπλωμα οδήγησης (Στα ελληνικά επίσης). Το δίπλωμα το εστιελα αρχικά με blurred τη photo και μου ειπαν οτι το θέλουν unblurred..και αφού το έστειλα unblurred μου είπαν οτι δε το δεχόμαστε επειδή ειναι στα ελληνικά και πως θέλουν αγγλικά-ελληνικά IDs... :-D  κάτι μου λέει οτι θα φάει πανυγιρικό άκυρο το paypal.

προφανως και δε φταιει το paypal αν εχεις παλαιου τυπου ταυτοτητα και διπλωμα οδηγησης. ουτε εξωτερικο μπορεις να πας με αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε φταίει αλλά οι ίδιοι δέχτηκαν τον λογαριασμό που ήταν στα Ελληνικά. Επίσης δεν αναφέρουν ότι τα έγγραφα πρέπει να είναι στα Αγγλικά. Όπως και να έχει τους έκραξα χωρίς να τους στείλω τίποτα επιπλέον και μου το κάνανε re-activate το account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις φάει γερό κόλλημα και δεν θέλεις να δώσεις κάποιο δημόσιο έγγραφο/ταυτότητα με Blured πικάντικες πληροφορίες. Όπως σου είπαμε αυτοί θέλουν να δουν μόνο όνομα, διεύθυνση (μπορεί και όχι) και ημ γέννησης. Όλα τα άλλα (Αριθμός ταυτότητας, ποιος είναι ο πατέρας σου κλπ είναι πολύ προσωπικά και δεν τα ζητάνε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα ειχα δυο λογαριασμους paypal και paypal balance οταν ηταν τα capital control τωρα μου ζηταν verification με τατυτοτητες και λογαριασμο δεκο και  στους δυο . Απο οτι καταλαβαινω τον εναν λογαριασμο θα τον χασω σιγουρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...