Προς το περιεχόμενο

Η Panasonic λανσάρισε τα Eluga A3 και Eluga A3 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύο νέες συσκευές Android ανακοίνωσε η Panasonic, οι οποίες σχεδιάστηκαν ειδικά για την Ινδική αγορά (άγνωστο αν θα κυκλοφορήσουν και σε άλλες αγορές) και έχουν τις ονομασίες Eluga A3 και Eluga A3 Pro.

Οι δύο συσκευές έχουν πολλά κοινά χαρακτηριστικά. Για παράδειγμα διαθέτουν την ίδια οθόνη 5,2 ιντσών ανάλυσης 720p, η οποία προστατεύεται από ανθεκτικό γυαλί Asahi Dragontrail. Επίσης και οι δύο συσκευές προσφέρουν λειτουργικότητα dual SIM και διαθέτουν 3GB RAM. Επίσης έχουν εμπρόσθια κάμερα 8,0 Megapixels, κύρια κάμερα 13 Megapixels με phase detection autofocus και διπλό LED flash καθώς και μπαταρία χωρητικότητας 4000mAh.

 

Οι βασικές διαφορές, εντοπίζονται στο κεντρικό chipset και στη χωρητικότητα του αποθηκευτικού χώρου, με το Eluga A3 να βασίζεται στο MediaTek MT6737 με τετραπύρηνο επεξεργαστή 1,25GHz και να διαθέτει 16GB storage και το Eluga A3 Pro να βασίζεται στο MediaTek MT6753 με οκταπύρηνο επεξεργαστή 1,3GHz και 32GB storage.

 

Οι δύο συσκευές βασίζονται στο Android 7.0 Nougat και έρχονται με τον ψηφιακό βοηθό της Panasonic, ARBO. Το Eluga A3 στοιχίζει στην αγορά της Ινδίας περίπου $176 ενώ το Eluga A3 Pro στοιχίζει $199.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όνομα Panasonic, για εμένα, είναι συνυφασμένο με κορυφαία απόδοση, αντοχή και ποιότητα.
Οι συσκευές Panasonic που πέρασαν από τα χέρια μου ποτέ δεν χάλασαν ή χρειάστηκαν σέρβις. Απλά ξεπεράστηκαν τεχνολογικά και μπήκαν στο συρτάρι.

Μιλάμε για κλιματιστικό, ασύρματο τηλέφωνο DECT, σταθερό τηλέφωνο-τηλεφωνητής, στερεοφωνικό βίντεο VHS, κινητό τηλέφωνο, βιντεοκάμερα Hi8.

 

Μακάρι να συνεχιστεί αυτή η παράδοση και στα κινητά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση είναι άλλη γιατί κάνουμε παρουσίαση ενός κινητού που δεν θα κυκλοφορήσει Ελλάδα....;
Και να πω ότι είναι κάτι μοναδικό τεχνολογικά άντε πάει κ έρχεται...
Αφού είναι ένα απλό κινητό σαν όλα τα αλλά αντροιντ που κυκλοφορούν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 200 ευρώ που ζητάνε για αυτά τα σκουπίδια πάω και παίρνω ένα ξαομι και είμαι άρχοντας Σιγά μη δώσω 200 ευρώ για να πάρω κινητό επεξεργαστές που έχουν πριν 3 χρόνια οτι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 200 ευρώ που ζητάνε για αυτά τα σκουπίδια πάω και παίρνω ένα ξαομι και είμαι άρχοντας Σιγά μη δώσω 200 ευρώ για να πάρω κινητό επεξεργαστές που έχουν πριν 3 χρόνια οτι να ναι

 

ινδος εισαι?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συσκευές Panasonic που πέρασαν από τα χέρια μου ποτέ δεν χάλασαν ή χρειάστηκαν σέρβις. Απλά ξεπεράστηκαν τεχνολογικά και μπήκαν στο συρτάρι.

Μιλάμε για κλιματιστικό, ασύρματο τηλέφωνο DECT, σταθερό τηλέφωνο-τηλεφωνητής, στερεοφωνικό βίντεο VHS, κινητό τηλέφωνο, βιντεοκάμερα Hi8.

 

Συγγνώμη, όλα αυτά χωρέσανε σε ένα συρτάρι; :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ΜΤΚ?

Γιατι τα κανουν αυτα στους εαυτους τους???

1000 φορες καλυτερα να φορουσαν τον κατωτερο 4χχ της SD. Ιδια τιμη θα ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...