Προς το περιεχόμενο

Σύστημα με 700-750 ευρώ


teo13g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε :700-750 (παρακαλώ αν γίνεται οι προτάσεις να μην ξεπερνάνε αυτό το ποσό)

 

Χρήση υπολογιστή :Gaming

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:οχι

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη:Δεν χρειάζομαι τουλάχιστον για την ώρα

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?:oχι

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος):Θεσσαλονίκη

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?:Ανάλογα τι συμφέρει περισσότερο

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?:Απο εμένα

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο :Έχω άδεια windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πρόταση. Βέβαια σκέφτομαι μήπως να μην έβαζα ssd αρχικά και να πήγαινα στον ryzen 1400.Νομιζω κάπως μπορώ να τα ζορίσω ειδικά άμα δω τιμές και από άλλα μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν ιδιαίτερες διαφορές οι τιμές από άλλα μαγαζιά στα συγκεκριμένα κομμάτια, και ότι έχουνε σε 1-2 μόνο (ελάχιστη διαφορά και πάλι), το χάνεις αν πληρώσεις τα μεταφορικά. Ενώ στο visionstudio μπορείς να παραλάβεις και ο ίδιος. Συνεπώς, δεν κερδίζεις στην περίπτωσή σου αν αγοράσεις από άλλα καταστήματα του skroutz. Επίσης, κατά την άποψή μου είναι λάθος να μην μπει εξ αρχής ο ssd, αφού σε αυτόν θα περαστεί το λειτουργικό-προγράμματα και ίσως 1 βασικό παιχνίδι. Άν τον αγοράσεις αργότερα θα πρέπει να ξανακάνεις φορμάτ κτλ.

Η μόνη λύση είναι ή να πας στην πρόταση όπως είναι παραπάνω με τον 1200 / ή να δώσεις 43€ περισσότερα για να πας στον 1400.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...