Προς το περιεχόμενο

OnePlus 5, με Snapdragon 835, 6GB RAM, 64GB ROM, 2 κάμερες και τιμή €390


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γελας με το ποσο αργά αλλαζει τις εφαρμογες το iphone σε σχεση με το one+.....

μαλιστα....

 

οοοοοk!!!!

 

Ναι. Δεν είπα ότι είναι αργό το 7, αυτό μας έλειπε, με τούμπανο επεξεργαστή, βελτιστοποιημένο λειτουργικό και οθόνη HD. Απλά τα animations του ios είναι απαράδεκτα αργά, σχεδόν ίδια με όταν είχα το 4, πρίν από 6 χρόνια.

 

Το bottom line όμως είναι ότι παρόλο που το android είναι προγραμματιστικά βαρύτερο από το ios και με περισσότερες λειτουργίες, το OP5 καταφέρνει να είναι το ίδιο smooth, κάτι που διαχρονικά είναι το καμάρι των iphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που περάσει τελωνείο για ποσά χρήματα επιπλέον υπολογίζουμε. Υπάρχει τρόπος να αποφευχθεί γιατί στο site γράφουν κάτι για "prepaid tariff channel" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδια προσφορα και σπο gearbest https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_656559.html

 

OnePlus 5 (Snapdragon 835 Octa Core 2.45GHz / 6GB RAM / 64GB ROM)

Κουπόνι : ON21KB

€389.34 (Αποθήκη Κίνας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωσε μας όταν έρθει πόσο έδωσες στο τελωνείο να δούμε τι παίζει με τις αλλαγές τελευταία.

Μέχρι στιγμής είμαι σε αναμονή, έχω πληρώσει για priority shipping από τις 18/08 και έχει φύγει από τις εγκαταστάσεις τους μόλις χθες. Η πληρωμή έγινε μέσω Paypal και το τελικό ποσό βγήκε κάτω από τα 403 Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής είμαι σε αναμονή, έχω πληρώσει για priority shipping από τις 18/08 και έχει φύγει από τις εγκαταστάσεις τους μόλις χθες. Η πληρωμή έγινε μέσω Paypal και το τελικό ποσό βγήκε κάτω από τα 403 Ευρώ.

 

 

Το θέλω και εγώ αλλά φοβάμαι τελωνείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσοχή με το tomtop, σε παιδιά από Ελλάδα έτυχε σε αγορές με priority line ("we pay tariffs, blah blah") να στείλουν κατά λάθος( ; ) με DHL και τα προϊόντα μπήκαν για εκτελωνισμό. Το χειρότερο ήταν ότι το tomtop αποποιήθηκε των ευθυνών του. Το ακόμα χειρότερο είναι ότι αυτό έχει υποπέσει στην αντίληψή μου κι άλλες φορές! Πληρωμές μόνο μέσω Paypal και να τους έχετε από κοντά μέχρι να δείτε πώς το έστειλαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε τοτε μην το παιρνεις με αποστολη απλο registered, πάρτο με priority line.

Καλή μας ημέρα,

Παρακαλώ πολύ να γράφουμε πράγματα για τα οποία είμαστε απολύτως βέβαιοι και σίγουροι ότι συμβαίνουν ή τέλος πάντων έχουμε αποδείξεις που μπορούν να τεκμηριώσουν τα λεγόμενά μας.

Εγώ πάντως μέχρι και σήμερα δεν έχω λάβει επιβεβαίωση από UPS ότι έχουν παραλάβει το δέμα από την συγκεκριμένη εταιρία. Το tracking number έχει εκδοθεί στις 23/08/2017 για παραγγελία που έγινε μέσο Paypal στις 18/08/2017.

Χωρίς να έχω κάποια αρνητική άποψη ή εικόνα για την εν λόγω εταιρία θα εφιστούσα την προσοχή σε όλες και όλους όσους επιθυμούν να αγοράσουν κάτι, τουλάχιστον μέχρι να έχουμε νεότερα και ως προς τους χρόνους παράδοσης και τα τυχόν επιπλέον εκτελωνιστικά κόστη.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή μας ημέρα και πάλι,

Μετά από αρκετό ψάξιμο βρήκα το παρακάτω κείμενο που πιστεύω βοηθάει.

 

Εισαγωγές 

Τα Ταχυδρομικά Αντικείμενα κατά την εισαγωγή τους από τρίτες (εκτός Ε.Ε.) χώρες στο τελωνειακό έδαφος της Ε.Ε και .ανεξάρτητα από το είδος του περιεχομένου τους ( δώρο, εμπορικό δείγμα κλπ), υπόκεινται σε τελωνειακή διαδικασία όπως προβλέπεται από την τελωνειακή νομοθεσία

Διαχωρίζονται από τελωνειακό υπάλληλο σε υποκείμενα σε δασμούς και φόρους και σε τελωνειακώς ελεύθερα, δηλαδή δεν υπόκεινται σε δασμό και φόρο και δεν εμπίπτουν σε απαγορεύσεις ή περιορισμό.

Συγκεκριμένα:

  • Απαλλάσσονται από δασμούς και ΦΠΑ οι αποστολές εμπορευμάτων η αξία των οποίων δεν υπερβαίνει τα 22 € ή τα 45 € σε περίπτωση αποστολής μη–εμπορικού χαρακτήρα (από ιδιώτη σε ιδιώτη).
  • Αποστολές εμπορευμάτων αξίας από 22 € / 45 € έως 150 € απαλλάσσονται από εισαγωγικούς δασμούς αλλά υπόκεινται σε ΦΠΑ.
  • Αποστολές εμπορευμάτων αξίας άνω από 150€ υπόκεινται σε ΦΠΑ και δασμούς, ανάλογα με τη στατιστική αξία τους και τη δασμολογική τους κατάταξη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πιστευω αγχώνεστε χωρίς λογο.
Παρείγγειλα το Oneplus 5 απο το TomTop στις 7 Αυγουστου με Priority Shipping απο το China Warehouse (πληρωμη με Paypal) αφήνοντας τους και ενα note να τους "υπενθυμισω" να το στειλουν ετσι και με τροπο ωστε να μην περασει τελωνειο καλου κακου. Το εκαναν dispatch στις 11 Αυγουστου, και μου έδωσαν Tracking number της UPS στις 19 ή 20 Αυγουστου. Έφτασε Ελλάδα στις 23 και το παρέλαβα στις 25 Αυγουστου απευθειας στο σπιτι μου. Η συσκευασια ήταν ελαφρως γρατζουνισμενη και το κουτί δεν ηταν τυλιγμενο σε ζελατινα (ενδεχεται να το ανοιξαν στο καταστημα γιατι στη μεσα πλευρα είχε αυτοκολλητο Quality Control που νομιζω δεν το εχει κανονικα απο την Oneplus). Το μόνο που με "χάλασε" ήταν οτι δεν ειχαν βαλει μεσα ανταπτορα απο Αμερικανικη σε Ευρωπαική πριζα οπως κανουν αλλα Κινεζομάγαζα (gb/bg) αλλα δεν έγινε τιποτα γιατι είναι πολυ φθηνοί και πουλάνε παντού.

Το όλο concept των αποστολων Priority Shipping, Priority line κλπ, οπως το λεει το καθε καταστημα ειναι να μην πληρωσεις τελωνειο και αυτο το επιτυγχανουν με τριγωνικες αποστολες ωστε να φαινεται οτι ερχεται απο ευρώπη και αποστολές με κούριερ τις περισσότερες φορές. Εχουν γινει στραβες, με προσφατη του Gearbest τέλη Ιουνίου που κινητα απο την αποθηκη HK ήρθαν απο Αυστρία και πέρασαν τελωνείο μόλις μπήκαν Ελλάδα. Αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ αξιοπιστες αυτές οι μεθόδοι.
Και υπαρχει και η δικλέιδα ασφαλείας του Paypal που μπορεί να μπει στη μέση σε περιπτωση που υπάρξει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα με priority line gearbest χωρίς τελωνείο. Απλά από Αγγλία που έγινε η δεύτερη αποστολή ήρθε με φορτηγό και έκανε 3 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...