Προς το περιεχόμενο

αντιμετώπιση γείτονα που μου κλείνει το παρκινκ


stelios_2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να σου κανουν τα χαρτακια αυτο εδω θες εσυ θα κανεις κανα 30 λεπτο να το βγαλει μετα 

http://www.aplotaria.gr/wp-content/uploads/2015/02/streetpanthers.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν ειναι νταηδες και δεν χαμπαριαζουν δεν μπορεις να κανεις πολλα πραγματα.δυστυχως εμπλεξες.σε πρωτη φαση υπομονη και ψυχραιμια χρειαζεται.μπορεις να φωναξεις την τροχαια αλλα σε περιπτωση που ερθει υπαρχει ο κινδυνος να υποστεις αντιποινα.εχεις σκεφτει να ξενοικιασεις το παρκινκ για να ησυχασεις οριστικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάστου τα λάστιχα. Θα σου κάνει αντίποινα. Αλλά του τα ξανασκάς και θα του τα σκας μέχρι να σταματήσει. Με την προϋπόθεση ότι έχει αποτύχει ό,τι άλλο έχεις δοκιμάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνε κάθε μέρα τηλέφωνο την τροχαία. Δεν υπάρχει αλλη λύση.

 

Οσο ξεροκέφαλος και κάγκουρας και να είναι μετά από 4-5 φορές που θα φάει κλήση θα καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροχαία τον γράφει κανονικά δλδ; είναι προ ιδιωτικού χώρου από ότι κατάλαβα και δεν μπορεί να γράψει κλήση.

 

Εγώ πάντως μια φορά που είχα κλείσει κάποιο πάρκινγκ αν και μου είχε πει ο ιδιοκτήτης οτι δεν ισχύει η τροχαία με έγραψε και μου πήρε τις πινακίδες ύστερα απο κλήση του ιδιοκτήτη προφανώς του ίδιου που μου είχε πει οτι δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχή βάζεις κάποιο τσαμπέ εμπόδιο πχ καφάσι

Αν το βγάλουν βάζεις αυτές τις μπάρες που τοποθετούν και στα πάρκινγκ καταστημάτων που είναι πτυσσόμενες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα να μην προβεις σε καμια παρανομη ενεργεια οπως πολυ συμβουλευουν για ευνοητους λογους.Ρωτα δικηγορο αν μπορεις να κανεις κατι  με δικαστικη παραγγελια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε ξανά, πήγαινε κάνε μια συζήτηση μαζί τους, εξήγησε τους να καταλάβουν οτι δεν εχεις κάποιο πρόβλημα και θες να λήξει εκεί, αν δεις οτι δεν καταλαβαίνουν δοκίμασε τις πλαστικές μπάρες που βιδωνουν στο εδαφος και μετα τροχαία, δεν εχεις άλλη λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη λυση ειναι να φωναζεις συνεχεια την τροχαια.

Το θεμα ειναι οτι αν ειναι τιποτα αληταραδες μπορει να σου κανουν χειροτερα αντιποινα,αν εχουν ειδικα και το πατρινιο αιμα μεσα τους ειναι αλλα μπλεξιματα.

Τωρα τελευταια διαβαζω ολο και πιο πολλα τετοια σκηνικα εδω μεσα.

Εχουν ξεφυγει οι αληταραδες εντελως  ή σιγα σιγα αρχιζουμε εμεις και ξυπναμε και ζηταμε τα δικια μας?

Θελω να ελπιζω οτι ειναι το δευτερο,μηπως και προλαβουμε την ολικη καταστροφη αυτης της χωρας,αν και πιο ευκολα θα κερδισω το τζακ ποτ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τα ιδια εδω με προκλητικους γειτονες. η σειρα εχει - φιλικη κουβεντα για αρχη για να λυθει (παρολο

που δεν ειναι δικο μου/σου το φταιξιμο) - και μετα εξωδικο κατευθειαν !! και προετοιμασμενος για πολλα.

ασε τους τροχαιους γιατι θα βαρεθουν να σε ακουν.. κανα μαμαλο για να ξεκινησεις νομικα για αρχη.

 

επισης καταλαβετε οταν βγενετε φορα-παρτιδα και τα γραφετε χυμα στο νετς, τα βλεπουν δυνητικα και οι

φταιχτεθ και μπορει να'ναι well-prepared για οτιδηποτε (! αμαν αυτη η αθωοτητα ! φιλους δεν εχετε !? πρεπει 

ολα να τα αμολατε στο νετς? δια πασαν νοσον.....?)

 

επισης αν εισαι διαθετιμενος να ξεκινησεις τσαμπουκα πρεπει να ξερεις με ποιους τα βαζεις (α) και (β) οτι

απο τη στιγμη που δε πατε ηρεμα/πολιτισμενα! δεν ειναι καλη αρχη γενικως. οταν ξεκινας βια/τσαμπουκα

πρεπει να'σαι προετοιμασμενος για τα χειροτερα ! εξυπνος ειναι αυτος που φευγει εγκαιρα/γλυτωνει κακοτοπιες

εν πασα..

 

οντως παντως αν δεν εισαι διαθετιμενος, ξενοικιασε και αστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...