Προς το περιεχόμενο

αντιμετώπιση γείτονα που μου κλείνει το παρκινκ


stelios_2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτσε ρε φιλε... παίρνεις στην τροχαία και αρνούνται να έρθουν; Αρνούνται να κάνουν την δουλειά τους; Την παλεύουν δλδ; Πάει ο κάθε πίθηκας παρκάρει όπου γουστάρει και η τροχαία που ειναι ΑΡΜΟΔΙΑ για να λύσει το θέμα δεν σηκώνει τα τηλέφωνα; Εγώ θα έπαιρνα και 100 όπως είπε ο φίλος και αν μου λεγαν μου,σου, θα τους εβαζα να καλέσουν τροχαία... Ντάξει δεν γινεται ο κάθε ούγκανος να κανει ο,τι θέλει με την ανοχή αυτού που πρέπει να επιβάλλει την τάξη...

 

Επίσης, βάλε μια καμερα... αν γινει τπτ να τους αλλάξεις τα φώτα... Γενικά βλέπω γύρω μου πολλά κωλοπαιδαρέλια 25-30 χρονών... Δεν ξέρω πως σκατά μας μεγάλωσαν και πολλοί απο την γενιά μας την έχουν δει οι γαμ%αδες της γειτονιάς που κάνουν ό,τι θέλουν, αλλά εχει ξεφύγει το πράγμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κάτι πολύ σημαντικό:

 

Η καθε πολυκατοικία δικαιουται να έχει συγκεκριμένη είσοδο/έξοδο πάρκινγκ. Είναι παράνομο ο χψ κατασκευαστής να έχει χαρακτηρίσει θέσεις πάρκινγκ καθ'ολο το μήκος περιμετρικά της πολυκατοικίας, που δεν εξυπηρετουνται απο κεντρική είσοδο/έξοδο.

 

Δε μπορεί ο καθένας να χαρακτηρίζει οποιαδήποτε θέση στην πυλωτή, θέση πάρκινγκ και να περιμένει να μην παρκάρει ο άλλος απ'έξω.

 

Κάνει δηλαδή μια εσοχή η πυλωτή, βάζεις ενα απαγορευτικό για πάρκινγκ και παρατάς το σαράβαλό σου απαιτώντας απο τον άλλον να μη παρκάρει στο πεζοδρόμιο.. Δε πάει έτσι!  

 

just saying

..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφησε σε διαφορετικες χρονικες στιγμες το αυτοκινητο τους που σου κλεινει το παρκινγκ.

Για αρχη μπορεις να τους κανεις μια Εισαγγελικη Παραγγελια που ειναι και δωρεαν(θα τους καλεσουν για συστασεις στο αστυνομικο τμημα της περιοχης σου)

Αν δεν συμμορφωθουν εξωδικο οπου μπορεις να αναφερεις οτι θα προχωρησεις σε μυνηση αλλα και σε αγωγη(λογο του οτι απο την ολη κατασταση εχει φθαρει σε σημαντικο βαθμο η ψυχικη σου υγεια κτλ),

Μια αλλη λυση ειναι ο ιδιοκτητης να τους στειλει και αυτος εξωδικο αναφεροντας τους οτι του υποβαθμιζουν την ιδιοκτησια,κινδυνευει με απωλεια μισθωματων κτλ. οποτε θα προβει αν δεν συμμορθωθουν σε αγωγη κτλ...

Το καλυτερο ειναι να συμβουλευτεις ενα δικηγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην δική μου περίπτωση μόνο με φωνές λύθηκε το θέμα..

 

Με ευγένεια τόσο καιρό και επιχειρήματα δεν καταλάβαιναν μέχρι που με έβγαλαν εκτός εαυτού.

 

Βέβαια η ίδια οικογένεια που έκλεινε το πάρκινγκ δημιουργεί ανά περιόδους λόγο έλλειψης παιδείας προβληματάκια.

 

Αυτά είναι τα προβλήματα της πολυκατοικίας δυστυχώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε φιλε... παίρνεις στην τροχαία και αρνούνται να έρθουν; Αρνούνται να κάνουν την δουλειά τους; Την παλεύουν δλδ; Πάει ο κάθε πίθηκας παρκάρει όπου γουστάρει και η τροχαία που ειναι ΑΡΜΟΔΙΑ για να λύσει το θέμα δεν σηκώνει τα τηλέφωνα; Εγώ θα έπαιρνα και 100 όπως είπε ο φίλος και αν μου λεγαν μου,σου, θα τους εβαζα να καλέσουν τροχαία... Ντάξει δεν γινεται ο κάθε ούγκανος να κανει ο,τι θέλει με την ανοχή αυτού που πρέπει να επιβάλλει την τάξη.

 

Το ίδιο κάνει και η τροχαία εδώ στην Καβάλα. Μάλλον θα είναι γραμμή από το μεγάλο boss. Χωρια που είναι μία ζωή εξαφανισμένοι. Φτάνει με αυτη την κατάσταση. Απ όλες τις μεριές είμαστε εκτεθειμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πολύ σημαντικό:

 

Η καθε πολυκατοικία δικαιουται να έχει συγκεκριμένη είσοδο/έξοδο πάρκινγκ. Είναι παράνομο ο χψ κατασκευαστής να έχει χαρακτηρίσει θέσεις πάρκινγκ καθ'ολο το μήκος περιμετρικά της πολυκατοικίας, που δεν εξυπηρετουνται απο κεντρική είσοδο/έξοδο.

 

Δε μπορεί ο καθένας να χαρακτηρίζει οποιαδήποτε θέση στην πυλωτή, θέση πάρκινγκ και να περιμένει να μην παρκάρει ο άλλος απ'έξω.

 

Κάνει δηλαδή μια εσοχή η πυλωτή, βάζεις ενα απαγορευτικό για πάρκινγκ και παρατάς το σαράβαλό σου απαιτώντας απο τον άλλον να μη παρκάρει στο πεζοδρόμιο.. Δε πάει έτσι!  

 

just saying

..

ισχύει όντως αυτό ; γιατί είναι μια πολυκατοικία εδώ και πάρα πολλά χρόνια (δεκαετία 80) που με τις θέσεις στάθμευσης έχει αχρηστεύσει ένα ολόκληρο οικοδομικό τετράγωνο. πρέπει να έχει ίσα με 30 εισόδους εξόδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει όντως αυτό ; γιατί είναι μια πολυκατοικία εδώ και πάρα πολλά χρόνια (δεκαετία 80) που με τις θέσεις στάθμευσης έχει αχρηστεύσει ένα ολόκληρο οικοδομικό τετράγωνο. πρέπει να έχει ίσα με 30 εισόδους εξόδους.

Έως 40% της πρόσοψης μπορεί να έχει ανοίγματα και μέχρι 2 από όσο θυμάμαι σε πρόσφατη κουβέντα που είχα με συναδελφο στην πολεοδομία. Έκανα καταγγελία και εγώ ένα γείτονα που είχε σε γωνιακό οικόπεδο 6 πάρκινγκ για ένα σπίτι (στην ουσία κάθε ένα μετρο περίφραξης είχε πάρκινγκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πολύ σημαντικό:

 

Η καθε πολυκατοικία δικαιουται να έχει συγκεκριμένη είσοδο/έξοδο πάρκινγκ. Είναι παράνομο ο χψ κατασκευαστής να έχει χαρακτηρίσει θέσεις πάρκινγκ καθ'ολο το μήκος περιμετρικά της πολυκατοικίας, που δεν εξυπηρετουνται απο κεντρική είσοδο/έξοδο.

 

Δε μπορεί ο καθένας να χαρακτηρίζει οποιαδήποτε θέση στην πυλωτή, θέση πάρκινγκ και να περιμένει να μην παρκάρει ο άλλος απ'έξω.

 

Κάνει δηλαδή μια εσοχή η πυλωτή, βάζεις ενα απαγορευτικό για πάρκινγκ και παρατάς το σαράβαλό σου απαιτώντας απο τον άλλον να μη παρκάρει στο πεζοδρόμιο.. Δε πάει έτσι!  

 

just saying

..

Αυτο φανταζομαι αφορα μονο θεσεις παρκινγκ και οχι γκαραζ ετσι?

Τα γκαραζ λογικα εχουν ειδικη αδεια στο οικοδομημα?

Οχι οτι θα κατσει κανεις να ασχοληθει,εδω σκοτωνονται για θεσεις παρκινγκ,ποσο μαλλον για ολοκληρα γκαραζ.

Συνανταω κατι φοβερους τυπαρες που ενω εχουν το προνομιο του γκαραζ σε μεγαλες πολυκατοικιες τα παρκαρουν με τη μουρη στη γκαραζοπορτα και πανω στο πεζοδρομιο,και φυσικα τρωνε τη χειροτερη χλεπα που μπορω να μαζεψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο φανταζομαι αφορα μονο θεσεις παρκινγκ και οχι γκαραζ ετσι?

Τα γκαραζ λογικα εχουν ειδικη αδεια στο οικοδομημα?

Οχι οτι θα κατσει κανεις να ασχοληθει,εδω σκοτωνονται για θεσεις παρκινγκ,ποσο μαλλον για ολοκληρα γκαραζ.

Συνανταω κατι φοβερους τυπαρες που ενω εχουν το προνομιο του γκαραζ σε μεγαλες πολυκατοικιες τα παρκαρουν με τη μουρη στη γκαραζοπορτα και πανω στο πεζοδρομιο,και φυσικα τρωνε τη χειροτερη χλεπα που μπορω να μαζεψω.

Αφορά όλα τα ανοίγματα του οικοπέδου. Ανεξαρτήτως εάν είναι γκαράζ ή πυλωτή ή παράπηγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε φιλε... παίρνεις στην τροχαία και αρνούνται να έρθουν; Αρνούνται να κάνουν την δουλειά τους; Την παλεύουν δλδ; Πάει ο κάθε πίθηκας παρκάρει όπου γουστάρει και η τροχαία που ειναι ΑΡΜΟΔΙΑ για να λύσει το θέμα δεν σηκώνει τα τηλέφωνα; Εγώ θα έπαιρνα και 100 όπως είπε ο φίλος και αν μου λεγαν μου,σου, θα τους εβαζα να καλέσουν τροχαία... Ντάξει δεν γινεται ο κάθε ούγκανος να κανει ο,τι θέλει με την ανοχή αυτού που πρέπει να επιβάλλει την τάξη...

 

δεν μενεις ελλαδα ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω επειδη στη συγκεκριμενη πολυκατοικια εχουν κανα 6ρι θεσεις και φυσικα παρκαρουν σα νταβατζιδες .

Πάρε αύριο μεθαύριο για μια καλημέρα στην πολεοδομία της γειτονιάς σου. Κρα κάνουν να ρίξουν προστιμακια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...