Προς το περιεχόμενο

Age of Empires 4


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπίζω πάντως, να μην είναι σαν το Empire Earth της Sierra, όπου αν υπήρχε διαφορά δυναμικού στους παίκτες, ο ένας πολεμούσε με ακόντια και σπαθιά, ενώ ο άλλος είχε εξελιχθεί σε αεροπλάνα και πυραύλους... Το λέω, επειδή στο trailer φαίνεται αρκετά μεγάλο εύρος εποχών, από Αρχαία Ελλάδα μέχρι Ναπολεόντιους πολέμους.

εγώ όπως το κατάλαβα είναι οτι θα είναι μετεγενέστερο τεχνολογικά του 3. Δείχνει πολιτισμούς απο τα 3 πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω καταλάβει σε ποια εποχή θα αναφέρεται, γιατί στο βίντεο δείχνει εικόνες από όλες τις εποχές που είχε ασχοληθεί πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην παρεξηγηθώ με αυτά που έγραψα πριν, το παιχνίδι θα το αγοράσω και έχω όλα τα προηγούμενα AOE(στο steam πλέον). 

Ακόμα παίζω καμιά φορά με 2 φίλους multiplayer αλλά πιο πολύ για ροκάνισμα χρόνου και επειδή οι άλλοι 2 δεν ξέρουν και ούτε μπορούν να μάθουν να παίζουν turn based strategy με RTS μάχες, ωστόσο δεν με ενθουσιάζει και τόσο όμως όπως ένα RTW/Medieval ή TWR2/Attila.

Είναι άλλη φάση όμως το κάθε ένα τους.

Φυσικά ήταν το πρώτο μου strategy game όταν είχα έναν 486 με windows 95! Αλλά όταν έπαιξα για πρώτη φορά Rome Total War ήταν άλλη αίσθηση! 

 

Anyway είμαι off-topic και δεν θέλω να το κάνω vs. Με το καλό να βγει λοιπόν με ένα πιο καλό multiplayer γιατί 2017 έχουμε και 200 μονάδες ανά παίχτη και να lagάρει δεν λέει! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, αλλά είναι εντελώς άλλη φάση τα total war. Καμιά φορά θες κάτι σε στυλ aoe και υπάρχει έλλειψη τέτοιων παιχνιδιών.

 

Πάντως αν είναι κάτι σαν Empire Earth ή Rise of Nations, ελπίζω η έμφαση να μην είναι στην τελευταία εποχή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μούφα τα total wars λόγω κάμερας.

Ξέρουμε όλοι οι παλιοί στρατετζαδες ότι η κάμερα πρέπει να είναι σταθερή και να κοιτάζει από ψηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι θυμάμαι, τα προηγούμενα 3 επικεντρώνονταν σε συγκεκριμένες χρονικές περιόδους. Τι φλασιά έφαγαν τώρα και καλύπτουν 2 χιλιετίες? Και την Relic την φοβάμαι μετά από όσα είδα με το έκτρωμα που λέγεται Dawn of War 3.  :eek:

 

Φτιάξτε ρε το 4 αποκλειστικά στη Μεσαιωνική περίοδο να γουστάρουμε όπως και στο 2.  B)

 

ΥΓ. Ασχολίαστη η σύγκριση μερικών ανάμεσα σε Total War/AoE...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μούφα τα total wars λόγω κάμερας.

Ξέρουμε όλοι οι παλιοί στρατετζαδες ότι η κάμερα πρέπει να είναι σταθερή και να κοιτάζει από ψηλά.

Μα να μην έχει το Insomnia σαν το facebook και τα άλλα κουμπάκια με τα γέλια πχ να πατήσω! Μου έφτιαξες την μέρα να'σαι καλά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...