Προς το περιεχόμενο

Age of Empires 4


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φτιάξτε ρε το 4 αποκλειστικά στη Μεσαιωνική περίοδο να γουστάρουμε όπως και στο 2.  B)

 

+1 Και η αρχαιότητα εμένα προσωπικά δεν θα με χάλαγε καθόλου. Αναγέννηση και κυρίως διαφωτισμός και μετά με χαλάει..

: /

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

+1 Και η αρχαιότητα εμένα προσωπικά δεν θα με χάλαγε καθόλου. Αναγέννηση και κυρίως διαφωτισμός και μετά με χαλάει..

: /

 

Δε διαφωνώ αλλά άλλο ο πόλεμος στην αρχαιότητα και άλλο στο Μεσαίωνα με ιππότες, πανοπλίες και κάστρα. Άλλη φάση ;)

 

Και εμένα με χαλάνε λίγο αυτές οι περίοδοι. Εξάλλου, έχουν ήδη καλυφθεί από το AoE 3. Το AoE έχει γίνει remastered. Άρα... τι μένει να δούμε με καλά γραφικά? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως απο το τρειλερ θεωρώ πως θα φτιάξουν κάτι μεταγενέστερο του 3. ίσως α κ β ππ??

Στο τρέιλερ λέει στο τέλος "Now A new Age is upon us".

 

Ελπίζω όχι...  :eek:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.
Μακράν απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια και είναι όλα αγορασμένα.Retail εκδόσεις εννοείται (και collectors) όπως επίσης αγορασμένο και το AoE2 HD edition απο το steam με όλα τα expansions :D

Προσωπική μου άποψη, θεωρώ το 2 το πιο καλό και ισορροπημένο παιχνίδι.
Το 3 δυστηχώς κέρδισε λίγους.Λίγο το 3d(σαν αλλαγή) λίγο το καινούργιο σύστημα με τις κάρτες; Δε ξέρω..Καλό,δε λέω αλλά σαν το 2ο δεν είναι όχι.
Επίσης είναι κάτι που φαίνεται αυτό απο τους χρήστες που παίζουν online αυτή την στιγμή.Το 2ο έχει περισσότερο κόσμο.

Όσον αφορά το AoE IV είχε πάρει το μάτι μου μια φωτογραφία (την βρήκα) που νομίζω είναι απο το Manual του 3 collectors edition και έδειχνε όλη την σειρά του AoE.Τι εποχή αφορά το κάθε παιχνίδι.

 

http://imgur.com/WbvWJCN
 

Το βλέπω φάση company of heroes εποχή.

Δε ξέρω αν ακολουθήσουν αυτό το σκεπτικό, η τα συνδιάσουν αλλιώς.Πάντως προτιμώ μάχες σώμα με σώμα και παλιάς εποχής!! Να πάει ο άλλος με το ρόπαλο ρε παιδί μου η να σπρώχνει τον καταπέλτη του.
Αεροπλάνα, λειζερ αλα red alert δε θελω.Χαχα.

post-94407-0-39792600-1503662160_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.

Μακράν απο τα αγαπημένα μου παιχνίδια και είναι όλα αγορασμένα.Retail εκδόσεις εννοείται (και collectors) όπως επίσης αγορασμένο και το AoE2 HD edition απο το steam με όλα τα expansions :D

Προσωπική μου άποψη, θεωρώ το 2 το πιο καλό και ισορροπημένο παιχνίδι.

Το 3 δυστηχώς κέρδισε λίγους.Λίγο το 3d(σαν αλλαγή) λίγο το καινούργιο σύστημα με τις κάρτες; Δε ξέρω..Καλό,δε λέω αλλά σαν το 2ο δεν είναι όχι.

Επίσης είναι κάτι που φαίνεται αυτό απο τους χρήστες που παίζουν online αυτή την στιγμή.Το 2ο έχει περισσότερο κόσμο.

 

Όσον αφορά το AoE IV είχε πάρει το μάτι μου μια φωτογραφία (την βρήκα) που νομίζω είναι απο το Manual του 3 collectors edition και έδειχνε όλη την σειρά του AoE.Τι εποχή αφορά το κάθε παιχνίδι.

 

http://imgur.com/WbvWJCN

 

Το βλέπω φάση company of heroes εποχή.

Δε ξέρω αν ακολουθήσουν αυτό το σκεπτικό, η τα συνδιάσουν αλλιώς.Πάντως προτιμώ μάχες σώμα με σώμα και παλιάς εποχής!! Να πάει ο άλλος με το ρόπαλο ρε παιδί μου η να σπρώχνει τον καταπέλτη του.

Αεροπλάνα, λειζερ αλα red alert δε θελω.Χαχα.

 

 

 

Α εμένα θα μου άρεσε C&C φάση. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι Α' ΠΠ ?

Το Battlefield που πήγε σε αυτό το μονοπάτι, δεν πήγε κι άσχημα και θα είναι και λογική συνέχεια.

 

Δεν λέω ότι θα πάει άσχημα ή ότι δεν θα είναι καλό. Απλά εγώ ενδέχεται να μην το αγγίξω καθόλου. Δεν μου αρέσει το σύγχρονο setting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαίνετε ότι αν το παιχνίδι πάει σε C&C ή coh δεν θα πρέπει να λέγεται AGE of EMPIRES ..

όπως είπατε υπάρχουν αυτά τα παιχνίδια για το διάφορο setting που τοποθετείται το καθένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι θα είναι μεγάλη ξενέρα.

 

Αλλά όλα τα remaster που κάνει στα προηγούμενα ίσως είναι ένδειξη ότι δεν έχει πρόθεση να επενδύσει σε καινούργιο παιχνίδι της ίδιας εποχής. Δεν είναι καθόλου απίθανο να σκοπεύει να κάνει κάτι στην σύγχρονη εποχή, αν και πραγματικά ελπίζω όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για ιστορικούς σκοπούς :D

 

ας αφήσουμε αυτό εδώ να το βλέπουμε (ίσως βοηθήσει στους προβληματισμούς σας)

 

https://youtu.be/N4AfZqb9pxY

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μαζευόμαστε σιγα σιγά οι πορωμένοι... Μετά το απογοητευτικό 3 του 2005, και το Definitive Edition που ήταν ένα ανούσιο remake του 2, πλησιάζει η συνέχεια του απόλυτου βασιλιά των stategy games που όρισε το είδος. Τα πρώτα δείγματα είναι ενθαρρυντικά και οι προσδοκίες μεγάλες. Ελπίζω να μην διαψευσθούμε

 

 

 

Επεξ/σία από fragma
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...