Προς το περιεχόμενο

Πρώτη αγορά από ebay


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, εχθές το βράδυ πραγματοποίησα την πρώτη μου αγορά από ebay και έχω κάποιες απορίες.

 

1) Η χρέωση στην κάρτα έγινε οπότε θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

2) To tracking number πρέπει να το ζητήσω εγώ ή θα το έγραφε κάπου?

3) Πως θα ξέρω εγώ πότε το στείλε? θα γράφει κάπου στην αγγελία ότι το έστειλε την τάδε μέρα?

4) "Estimated delivery Thu, 24 Aug - Mon, 28 Aug". Αυτό αναφέρεται για αποστολή εντός της χώρας του αποστολέα, ή μπορεί να έρθει και εμένα τότε?

 

Ευχαριστώ

post-219161-0-25311700-1503467594_thumb.png

Επεξ/σία από veteranos123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Μπορούμε να γνωρίζουμε πάνω κάτω πόσες μπορεί να κάνει? Νομίζω από Γερμανία θα έρθει

 

Γερμανία είναι παράξενη υπόθεση

 

Τα γερμανικά ταχυδρομεία τα έχει η DHL οπότε θα φανεί σε σένα ότι το στέλνει DHL αλλά θα σου έρθει με ταχυδρομείο. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι γίνεται μεγάλη καθυστέρηση όταν έρθει στην ελλάδα. Να υπολογίζεις περίπου 2 εβδομάδες. Π.χ. αν το στείλει Δευτέρα να το περιμένεις στο τέλος της άλλης εβδομάδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερμανία είναι παράξενη υπόθεση

 

Τα γερμανικά ταχυδρομεία τα έχει η DHL οπότε θα φανεί σε σένα ότι το στέλνει DHL αλλά θα σου έρθει με ταχυδρομείο. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι γίνεται μεγάλη καθυστέρηση όταν έρθει στην ελλάδα. Να υπολογίζεις περίπου 2 εβδομάδες. Π.χ. αν το στείλει Δευτέρα να το περιμένεις στο τέλος της άλλης εβδομάδας.

Axa γιαυτό η αγγελία η αγγελία ανέφερε DHL. Οπότε να το περιμένω αρχές με  μέσα της μεθεπόμενης βδομάδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Axa γιαυτό η αγγελία η αγγελία ανέφερε DHL. Οπότε να το περιμένω αρχές με  μέσα της μεθεπόμενης βδομάδας

 

Ναι μπορείς να το παρακολουθείς, όταν σου στείλει tracking number και από τα ελτά Link.png Site: ΕΔΩ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς δεν μπορείς να γνωρίζεις πότε θα έρθει αλλά από τη στιγμή που το estimated deliver είναι πολύ κοντινό θα έρθει γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γερμανικά ταχυδρομεία τα έχει η DHL οπότε θα φανεί σε σένα ότι το στέλνει DHL αλλά θα σου έρθει με ταχυδρομείο. 

 

Το ανάποδο.

Το γερμανικό ταχυδρομείο έχει αγοράσει τμήμα της DHL, και γιαυτό η ονομασία του είναι Deustche Post DHL.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την αγορά την έκανα Εχθές κατά της 9 περίπου. Το ότι δεν μου έχει απαντήσει σε ένα μήνυμα που του έστειλα και το ότι δεν έχει έρθει κάποιο mail ότι εστάλη πρεπει να με κάνει να ανησυχώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Ήρθε ένα mail που έχει και tracking number. To tracking number που μπορώ να το τσεκάρω για να βλέπω που είναι? Θα πρέπει να πατήσω εκεί που λέει track order?

 

 

post-219161-0-27600100-1503494641_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...