Προς το περιεχόμενο

AMD Raven Ridge APUs (ZEN APUs)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωραιες προτασεις για apu. απο οτι ειπε ομως ο τυπακος του hwunboxed για τερμα ρολογια γραφικων  και πυρηνα θελει καλυτερη ψυξη . αναρωτιεμαι γιατι δεν εβαλαν μια κανονικη spire και οχι στελθ στον 2400 τουλαχιστον...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 742
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άρα η spire μου από τον 1600 θα πιάσει τόπο αν χωράει στο antec isk110!!! :-) Εγώ επειδή δεν έχω δει reviews ακόμη και είμαι έξω με κινητό, δηλαδή ρε παιδιά ο 2200g σε cpu load only δεν είναι ταχύτερος από τον 1200 και τον 1300x σε στοκ; Λόγω συχνοτήτων και μόνο... Ήλπιζα και τέτοιο για να τον χτυπήσω όταν έρθει σε φυσιολογική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Aten-Ra είπε

Core i3 8100 = 104 Ευρώ

O i3 8100 ποσους πυρηνες και threads εχει που τον συγκρινες με τον 2400g?Ανεφερα τον ryzen 3 1200 σαν φθηνοτερο παραδειγμα σου του i3 8100....

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tazio είπε

Στον 2200g αναφέρεται ο dimoskoutr

Είπε ότι στα ιδία λεφτά με τον 2400G κοστίζει ο R3 1200 + GT1030

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

O i3 8100 ποσους πυρηνες και threads εχει που τον συγκρινες με τον 2400g?Ανεφερα τον ryzen 3 1200 σαν φθηνοτερο παραδειγμα σου του i3 8100....

Σύγκρινα πόσο παραπάνω κοστίζει ο Intel Core i3 8100 + GT1030 σε σχεση με τον 2400G.

Και ακριβότερος είναι και λιγότερα Threads έχει και από γραφικά είναι μια η άλλη με την VEGA 11.

Το ίδιο ισχύει και με τον R3 1200 + GT1030 vs 2400G.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Άρα η spire μου από τον 1600 θα πιάσει τόπο αν χωράει στο antec isk110!!! :-) Εγώ επειδή δεν έχω δει reviews ακόμη και είμαι έξω με κινητό, δηλαδή ρε παιδιά ο 2200g σε cpu load only δεν είναι ταχύτερος από τον 1200 και τον 1300x σε στοκ; Λόγω συχνοτήτων και μόνο... Ήλπιζα και τέτοιο για να τον χτυπήσω όταν έρθει σε φυσιολογική τιμή.

Νομίζω ούτε η stealth χωράει σε αυτό, όχι η Spire. :) 40mm όριο;

Επεξ/σία από mindtrapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Άρα η spire μου από τον 1600 θα πιάσει τόπο αν χωράει στο antec isk110!!! :-)

https://www.amazon.co.uk/dp/B075SG1T3X?smid=A38F5RZ72I2JQ
http://www.funkykit.com/reviews/cooling/noctua-nh-l9a-am4-compact-cpu-cooler-review/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, mindtrapper είπε

Νομίζω ούτε η stealth χωράει σε αυτό, όχι η Spire. :) 40mm όριο;

70mm αν θυμάμαι καλά...η stealth χωράει για πλάκα... Στην τελική χτυπάω μια noctua την φέτα που έχει βγει για am4 και σπέρνει σαν ψυκτρα...

32 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Αυτήν ακριβώς είχα στο μυαλό μου αν χρειαστεί... Υπάρχει μάλιστα και ελληνικό review εξαιρετικό... Την προτείνουν γενικά για am4 σε μικρά κουτιά... Σπέρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 minutes ago, EddieObscurant said:

Αλλάζει το bus (και είναι και rock stable) όταν πέφτει σε sleep, wtf? Και γιατί να μην μπορεί να πιάσει τα ίδια ρολόγια με multiplier? 

Λες να ζήσουμε επικές στιγμές με mobos που να παίρνουν αλλαγή bclk? :D

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή είμαι ακόμη έξω με δεδομένα δεν έχω δει βίντεο καθόλου με reviews δώστε μια γρήγορη απάντηση ρε παίδες, σε σχέση με έναν 1200 και έναν 1300x σε cpu only σενάρια είναι πιο γρήγορος ο 2200g ή όχι; Πως πάει σε σχέση και με έναν 8100 σε cpu σενάρια; Δεν με νοιάζει σύγκριση για παιχνίδια με την 1030 ή με την 550 μιας και δεν χωράει στο κουτί ξεχωριστή gpu... Για htpc θα πάει κάτω από την τηλεόραση.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Αλλάζει το bus (και είναι και rock stable) όταν πέφτει σε sleep, wtf? Και γιατί να μην μπορεί να πιάσει τα ίδια ρολόγια με multiplier? 

Λες να ζήσουμε επικές στιγμές με mobos που να παίρνουν αλλαγή bclk? :D

Oντως είναι λιγο ότι να ναι. Περιμένω να δω αν θα αναφερθεί και απο κάποιον άλλον.

Καλα αν ισχυει το ο/c και δωσουν και την αλλαγη bclk θα γίνει πανικός !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...