Προς το περιεχόμενο

AMD Raven Ridge APUs (ZEN APUs)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Χρονοβορα και ταλαιπωρια δεν ειναι ,σε 2 μερες το πολυ εχεις τον επεξεργαστη τον κουμπωνεις κανεις update και ερχεται το κουριερ και τον παιρνει ,θα ηταν πιο γρηγορο να στειλεις την μητρικη στο καταστημα που την πηρες μπας και μπορουν να στην φλασαρουν?

Παραδειγμα προς μιμηση ειναι ,θα σου εστελνε η intel cpu ποτε για να φλασαρεις ?απλα θα σε εγραφε στα ...

Για τις 2 μέρες δεν ξέρω που το βρήκες, στην καλύτερη περίπτωση το kit να έρθει σε διάστημα 4 εργάσιμων εντός US μετά την αίτηση. Για τις υπόλοιπες χώρες του κόσμου δεν το σκέφτομαι καν (έχει ζητήσει κάποιος το kit από UK, οπότε ίδωμεν). Τα μεταφορικά της επιστροφής δεν είναι ξεκάθαρο ποιον θα επιβαρύνουν. Πιο λογικό να προμηθευτούν με αυτά τα κιτς οι retailers, να το δανείζεσαι με την αγορά και να το επιστρέφεις την ίδια μέρα αν είναι δυνατόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 742
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, Minitab είπε

Για τις 2 μέρες δεν ξέρω που το βρήκες, στην καλύτερη περίπτωση το kit να έρθει σε διάστημα 4 εργάσιμων εντός US μετά την αίτηση. Για τις υπόλοιπες χώρες του κόσμου δεν το σκέφτομαι καν (έχει ζητήσει κάποιος το kit από UK, οπότε ίδωμεν). Τα μεταφορικά της επιστροφής δεν είναι ξεκάθαρο ποιον θα επιβαρύνουν. Πιο λογικό να προμηθευτούν με αυτά τα κιτς οι retailers, να το δανείζεσαι με την αγορά και να το επιστρέφεις την ίδια μέρα αν είναι δυνατόν.

Ποσες μερες δλδ να παιρνει να σου ερθει ενα cpu απο την ολλανδια ,μιλαμε παντα για Ελλαδα και οχι για Αμερικη. Οσοι εχουμε κανει rma στην amd ξερουμε οτι στελνει cpu σημερα και αυριο το εχεις.

Συμφωνα με αυτα που διαβασα απο ατομο που το εκανε η  διαδικασια ειναι ιδια με την διαδικασια rma. Σου δινουν εναν προπληρωμενο λογαριασμο της ups δεν πληρωνεις τπτ.

our boot kit request has been approved and we are processing this through our standard RMA system.

You should have received the RMA number and confirmation details in a separate email by now.

Please note: Your RMA will be for your boot kit model number and not for your Ryzen APU.
Once you have received the boot kit, please install the boot kit processor onto your motherboard and boot up the system to begin the BIOS update procedure.
The latest BIOS is available for download from the motherboard manufacturer’s website. You may save the BIOS onto a USB flash drive using another PC or download directly onto the current system after the operating system has been successfully installed and configured.
With the latest BIOS file downloaded and saved, please follow the motherboard BIOS update instructions. These instructions are available online from the manufacturer’s website or found in the user manual.
After the BIOS update is complete, please swap out the boot kit processor with your new Ryzen APU and confirm that the system is now booting up successfully.
Once you have confirmed that your Ryzen APU is working on your motherboard, please send your boot kit back to AMD following the instructions below.

Book Kit Return Shipping Instructions
Please securely package the boot kit CPU in the box it came in with the RMA number and return shipping address clearly written on the outside of the box.
Note: Please keep the heatsink and fan as it is not required to send this back to AMD but be advised that this heatsink is not compatible with your Ryzen APU.

The shipping address is:
AMD/ ModusLink Global Solution Center
11010 NW 92nd Terrace
Miami, Florida 33178
Tel: 1-305-803-0916


I am currently arranging a pre-paid FedEx return label to return your CPU back to AMD free of charge - It will be emailed to you shortly.
Please print the label and attach it to the return package and arrange pick up or drop off through your local FedEx service center.

I will keep this ticket open for another 10 days so you can provide an update. If you need to update the ticket after 10 days, please submit a new request via http://support.amd.com/en-us/contact/email-form

In order to update this service request, please respond, leaving the service request reference intact.

Best regards,

Shibu

AMD Global Customer Care

Posted on Feb 17th 2018, 1:04

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ποσες μερες δλδ να παιρνει να σου ερθει ενα cpu απο την ολλανδια ,μιλαμε παντα για Ελλαδα και οχι για Αμερικη. Οσοι εχουμε κανει rma στην amd ξερουμε οτι στελνει cpu σημερα και αυριο το εχεις.

Λες ;  Μακάρι !

Επεξ/σία από Minitab
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε ποιες μητρικές έχουν πάρει bios update για τα APU 2200/2400g ?

 

Με τις τιμές που βλέπω χαλβαδιάζω τα

 

AMD R3 2200G

MSI AB350 PC MATE

G. SKILL AEGIS 8GB DDR4 3000Mhz

--------------------------------------------------------------------

258€

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, james rod είπε

εδω τεστ με την καρτα κλοκαρισμενη.

https://wccftech.com/amd-ryzen-3-2200g-vega-8-overclocked-1600mhz-performance/

 

Δεν τον θέλω για gaming.

Για HTPC τον θέλω για εγγραφή από δορυφορικό δέκτη και για audio.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Δεν τον θέλω για gaming.

Για HTPC τον θέλω για εγγραφή από δορυφορικό δέκτη και για audio.

γενικα το εβαλα. ρωτησες για το dac που σου ειπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, james rod είπε

γενικα το εβαλα. ρωτησες για το dac που σου ειπα?

 

Οχι ακόμα. Περίμενα να βγουν τα APU πρώτα να προσδιορίσω budget.

 

Μέσα στην εβδομάδα θα γίνει και αυτό.

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, adtakhs είπε

Ξέρουμε ποιες μητρικές έχουν πάρει bios update για τα APU 2200/2400g ?

Με τις τιμές που βλέπω χαλβαδιάζω τα

AMD R3 2200G

MSI AB350 PC MATE

G. SKILL AEGIS 8GB DDR4 3000Mhz

--------------------------------------------------------------------

258€

Στο μαγαζί που θα τα πάρεις ρώτα (άν φυσικά υπάρχει στοκ) άν η μητρική έχει επάνω τούτο ''AMD Ryzen Desktop 2000 Ready''

Άν όχι ζήτα να στο κάνουν αυτοί όπως τον παλιό καλό καιρό με τις h110-b150 και τους kaby. Αυτό προϋποθέτει καταστήματα με φιλική εξυπηρέτηση. Απο μικρή εμπειρία dexter vision multicopter ανήκουν σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, adtakhs είπε

Ξέρουμε ποιες μητρικές έχουν πάρει bios update για τα APU 2200/2400g ?

Με τις τιμές που βλέπω χαλβαδιάζω τα

AMD R3 2200G

MSI AB350 PC MATE

G. SKILL AEGIS 8GB DDR4 3000Mhz

--------------------------------------------------------------------

258€

Μιας και το θες για htpc δες και την δικιά μου, την Asrock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac που έχω για τον 1600 μου έχει πάρει πριν λίγες μέρες το 4.40 bios update για τους νέους επεξεργαστές. Φυσικά αν την πάρεις καινούργια από Ελλάδα το πιο πιθανό είναι να έχει το 3.10 bios οπότε θα θέλει update. Δεν το έχω επαληθεύσει ακόμη ότι παίρνει πράγματι χωρίς πρόβλημα τις apus. Όταν με το καλό πάρω τον 2200g θα ποστάρω αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, adtakhs είπε

Οχι ακόμα. Περίμενα να βγουν τα APU πρώτα να προσδιορίσω budget.

Μέσα στην εβδομάδα θα γίνει και αυτό.

Τσέκαρε rev 1.x https://www.skroutz.gr/s/14012914/Gigabyte-AB350M-DS3H-rev-1-x.html

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350M-DS3H-rev-1x#support-cpu

Αλλα να διευκρινιστεί και στο μαγαζί.

 

το ίδιο και σε καλή  τιμή https://www.skroutz.gr/comparelists/31?compare=14013019%2C14011873

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AX370M-Gaming-3-rev-1x#support-cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Μιας και το θες για htpc δες και την δικιά μου, την Asrock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/ac που έχω για τον 1600 μου έχει πάρει πριν λίγες μέρες το 4.40 bios update για τους νέους επεξεργαστές. Φυσικά αν την πάρεις καινούργια από Ελλάδα το πιο πιθανό είναι να έχει το 3.10 bios οπότε θα θέλει update. Δεν το έχω επαληθεύσει ακόμη ότι παίρνει πράγματι χωρίς πρόβλημα τις apus. Όταν με το καλό πάρω τον 2200g θα ποστάρω αποτέλεσμα.

 

8 ώρες πριν, radiohead είπε

 

 

Παίδες , θέλω ATX μητρική με PCI θύρες για να βάλω κάποιες κάρτες δορυφορικής κ.λ.π.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adtakhs είπε

Παίδες , θέλω ATX μητρική με PCI θύρες για να βάλω κάποιες κάρτες δορυφορικής κ.λ.π.

https://www.skroutz.gr/s/14012967/Gigabyte-AX370-Gaming-3-rev-1-x.html

το ίδιο για το rev

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...