Προς το περιεχόμενο

AMD Raven Ridge APUs (ZEN APUs)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο 2500u πρέπει να είναι για λαπτοπ όχι για desktop η κανω λάθος

δεν κανεις λαθος. εξ αλλου και ο χρονισμος του (2ghz) ειναι πολυ χαμηλος για Desktop...!!!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 742
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το παραπάνω σκορ είναι με 15w tdp στα 2 GHz. Ρίχνει μια 50αρα % στα excavator και έχει χώρο για πολύ καλύτερους χρονισμούς τα γραφικά είναι ακόμα γρίφος αλλά στοίχημα ότι θα είναι σημαντικά πιο γρήγορα από τα Intel. Ενδιαφέρον επίσης το ότι η μέτρηση έγινε σε Android πράγμα που πιθανόν σημαίνει ότι υπάρχει ώθηση για συστήματα διπλής χρήσης (undocked tablet-docked laptop). Επίσης λογικά θα υπάρχει πρόταση ryzen 7 APU ακόμα πιο δυνατή. Από ότι διάβασα στόχος είναι οι γιορτές. Μακάρι γιατί θέλω να ψωνίσω στις γιορτές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε γιατί θέλουμε και νέο laptop όπως πάει. 15w tdp είναι όσο έχει ο 7100u με τους μισούς πυρήνες οπότε θέλω να δω φορητότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω σκορ είναι με 15w tdp στα 2 GHz. Ρίχνει μια 50αρα % στα excavator και έχει χώρο για πολύ καλύτερους χρονισμούς τα γραφικά είναι ακόμα γρίφος αλλά στοίχημα ότι θα είναι σημαντικά πιο γρήγορα από τα Intel. Ενδιαφέρον επίσης το ότι η μέτρηση έγινε σε Android????? πράγμα που πιθανόν σημαίνει ότι υπάρχει ώθηση για συστήματα διπλής χρήσης (undocked tablet-docked laptop). Επίσης λογικά θα υπάρχει πρόταση ryzen 7 APU ακόμα πιο δυνατή. Από ότι διάβασα στόχος είναι οι γιορτές. Μακάρι γιατί θέλω να ψωνίσω στις γιορτές.

 

που το ειδες αυτο?    WIN 10 PRO ειναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

R7 2700u cinebench r15 multithread πάνω από i5 6500 από τα leaks... Και single εκεί κοντά στον 6500... Το λες και άψογο αν ισχύουν και μάλιστα στα 15watts (αν και άλλοι λένε 25)...links είμαι από κινητό και δεν ψάχνω τώρα, όποιος θέλει βρίσκει στον γουγλη... Έφτασαν οι cpus να κάνουν τα άλματα που κάναν κάποτε οι gpus... Ωραίες μέρες... Να έπεφταν και λιγάκι οι ram...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Review Link.png Site: εδώ

 

Δεν έχουν βγει ακόμα τα desktop APU και αυτά είναι tdp μέχρι 15  (9~25 όπως λέει το review) watt αλλά κάνουν turbo και πολύ παραπάνω αλλά γενικώς κρατάνε αυτό το tdp (θα ήταν χαζοί αν δεν τα άφηναν να πιουν λίγο ρεύμα παραπάνω κρατώντας τον μέσο όρο όπως και τα αντίστοιχα της Intel). Προσέξτε όμως πως τα καλύτερα chassis στα laptop δίνουν καλύτερο turbo λόγω ψύξης!  :)

 

Καλές επιδόσεις όμως για τα ρεύματα που ζητάνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...