Προς το περιεχόμενο

Apple Care


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

έχω αγοράσει στις 11 Αυγούστου 2016 ένα Macbook Pro και θέλω να αγοράσω Apple Care για επέκταση της εγγύησης. 

 

Έχω βρει κατάστημα το οποίο το έχει σε προσφορά και θα μου στείλει το κωδικό για την ενεργοποίησηα αφού το αγοράσω.

 

Μπορώ να το αγοράσω και να το ενεργοποιήσω άφοβα?

 

Ή υπάρχει κάποιο περιθώριο έως ότου μπορώ να το ενεργοποιήσω για την επέκταση της εγγύησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όπως είπε ο προηγούμενος έπρεπε να έχει ενεργοποιηθεί εντός του πρώτου έτους. Πέραν αυτού, ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που δε στέλνει σφραγισμένο κουτί κα στέλνει μόνο τον κωδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όπως είπε ο προηγούμενος έπρεπε να έχει ενεργοποιηθεί εντός του πρώτου έτους. Πέραν αυτού, ποτέ μην εμπιστεύεσαι κάποιον που δε στέλνει σφραγισμένο κουτί κα στέλνει μόνο τον κωδικο

 

Σωστη παρατηρηση μεν....

αλλα αν τα χρηματα που γλυτωνεις ειναι παααραααα πολλαααα,

γιατι στο εξωτερικο βρισκεις και κωδικους κοψοχρονια, εν σχεση με ελληνικα μαγαζια που τα εχουν π-α-ν-α-κ-ρ-ι-β-α,

ε τοτε το ξανασκεφτεσαι....

Δεν ειναι δα και ολοι του εξωτερικου απατεωνες και στην Ελλαδα οι τίμιοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πήρα τηλέφωνο να ενεργοποιήσω της αδερφής μου πριν κάποιους μήνες μου ζήτησαν και τον σειριακό του κουτιού. Γενικά ΔΕΝ αγοράζουμε ποτέ μόνο κωδικό πυ στελνεται μέσω μειλ. Μια αναζήτησή στο google θα σας πείσει (πχ περίπτωση που η Apple 52 μέρες μετά έστειλε μειλ για να αναστείλει την κάλυψη).

 

Οποίος πάρει από ebay τον καλύπτει η απόδειξη του PayPal (μέχρι πριν καποιους μήνες τουλάχιστον που το δοκίμασα) αλλά ας βεβαιωθεί ότι θα του σταλεί το πλήρες σφραγισμένο κουτί και όχι ο κωδικός. Πήρα 2 έτσι και δεν είχα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι πηρα σκετο κωδικο πριν χρονια, και ενεργοποιησα κανονικα.

Στην εποχη των ψηφιακων downloads, δεν ξερω ποσο μπορει να επιζησει η λογικη 'θελω το φυσικο κουτι'.

Καταλαβαινω πως το λες, αλλα παιζει ρολο κι απο που αγοραζεις.

Ισως δε, καποιοι μεγαλοι sellers να αγοραζουν και μαζικα κωδικους apple care απο την apple....

Συνηθως παντως, mac δεν παιρνεις κι απο οπουδηποτε...δεν ειναι pc του κιλου....

Αν παντως η apple ακομη βγαζει κουτια για το apple care, και το πουλα μονο με συνοδεια κουτιου, πραγματικα θα μου εκανε μεγαλη εντυπωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφέρει πολύ αν στο εξωτερικό αγοράσεις το applecare μαζί με τον μακ σαν auto enrol. Τώρα πρόσφατα που κοίταζα ήταν -50% και έβγαινε κάπου στις 114£. Το αμαζον Ιταλίας είχε κάτι προσφορές αλλά και πάλι όχι κάτι ουαου. Το τελευταίο που είχα πάρει από ebay το βρήκα με 70 λίρες και ήταν διαμαντάκι. Σίγουρα είναι κατά περίπτωση όπως λες η κάθε αγορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To apple care παντως αξιζει τα λεφτα του, γιατι το να αγορασεις υπολογιστη mac, με τοσα λεφτα, ειναι κατι σαν επενδυση, και δεν θελεις να την χασεις απο οποιαδηποτε αστοχια υλικου....

Θυμηστε μου, ακομη 1 ετος δινει η apple εγγυηση στα mac? Παροτι η ΕΕ μιλα για διετη εγγυηση;

Παντως εγω θα ηθελα το apple care να δινει χρονο (αγορασμενο απο εμας), και παραπανω απο τα 2 εξτρα χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πλέον αναγνωρίζουν την διετή εγγύηση. Η έτσι μου είχε πει ένας γνωστος. Πάντως σίγουρα αξίζει ειδικά στα νέα MacBook Pro με ΤΒ όπου έχει χαμηλή επισκευασιμοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να σαι καλα για το αρθρο.

Ειναι πολυ ψαγμενο αυτο το site, το διαβαζα παλια αλλα τα τελευταια χρονια το ειχα αφησει...

Ετσι οπως τα εχουν κανει τα macbook/pro, πλεον δυσκολα μπαινει χερι....

εχεις δικιο, και καλα τα λεει το αρθρο.

Εγω προσωπικα, αλλα και αλλοι users σε forums του εξωτερικου που συζηταμε,

εδω και χρονια ειμαι κατα της περαιτερω συρρικνωσης των διαστασεων του mbp.

Ιδιου τα αποτελεσματα τωρα. Και οχι μονο φυσικα...

Οποτε, αν αξιζε μια φορα πριν το apple care, τωρα το ρισκο ειναι τεραστιο να μην το αγορασεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Στις 06/09/2017 στις 10:55 ΠΜ, TiMoRiS είπε

Έχουμε κάποιον έμπιστο seller από ebay or Amazon για να αγοράσουμε?

Bump!

Θέλω Applecare για Macbook 12άρι. Εδώ από ότι βλέπω είναι στα 259 ευρώ http://www.isquare.gr/store/mac-accessories/applecare.html.

Υπάρχει κάτι φτηνότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...