Προς το περιεχόμενο

Apple Care


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το αγόρασα 11 μήνες μετά από το γερμανικό site της apple (το Macbook το αγόρασα από φυσικό apple store στις ΗΠΑ) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Μόλις τώρα, thodoris20s είπε

Ναι από το mac

Περίεργο, λογικά θα παίζει ρόλο η IP σου. Η αλήθεια είναι ότι εγώ ήμουν στη Γερμανία όταν αγόρασα το Apple Care.

Επεξ/σία από djuan1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mindreader είπε

Οταν λεω εγω, οτι η καλυτερη τακτικη ειναι η ταυτοχρονη αγορα mac+apple care...

Γιατι ζουμε στην ελλαδαρα, οχι για αλλον λογο...

Εμ, στη συγκεκριμένη περίπτωση το laptop είναι αμερικανικό. Το apple Care πρέπει να αγοραστεί από το Αμερικανικό site της apple και να δηλωθεί αμερικανική διευθυνση (όπως και κάρτα με την οποία θα γίνει η πληρωμή - αν θυμάμαι καλά).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, natural_sgf είπε

Εμ, στη συγκεκριμένη περίπτωση το laptop είναι αμερικανικό. Το apple Care πρέπει να αγοραστεί από το Αμερικανικό site της apple και να δηλωθεί αμερικανική διευθυνση (όπως και κάρτα με την οποία θα γίνει η πληρωμή - αν θυμάμαι καλά).

Αν στείλω τον φίλο μου σε apple store και του δώσω το serial number της συσκευής θα γίνει η δουλειά; Θα μπορέσει να το κάνει από εκεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Αν στείλω τον φίλο μου σε apple store και του δώσω το serial number της συσκευής θα γίνει η δουλειά; Θα μπορέσει να το κάνει από εκεί; 

Δε χρειάζεται να πάει σε φυσικό κατάστημα. Από το αμερικανικό Apple store μπορεί να κάνει την αγορά. Εκτός εάν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα καθώς θέλουν να σπρωξουν το Apple Care+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, natural_sgf είπε

Εμ, στη συγκεκριμένη περίπτωση το laptop είναι αμερικανικό. Το apple Care πρέπει να αγοραστεί από το Αμερικανικό site της apple και να δηλωθεί αμερικανική διευθυνση (όπως και κάρτα με την οποία θα γίνει η πληρωμή - αν θυμάμαι καλά).

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Από όπου θέλει μπορεί να αγοράσει apple care. 

33 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Αν στείλω τον φίλο μου σε apple store και του δώσω το serial number της συσκευής θα γίνει η δουλειά; Θα μπορέσει να το κάνει από εκεί; 

Φίλε μου δεν μπορείς να πάρεις από USA, γιατί εκεί πουλάνε μόνο το + που δεν σου επιτρέπει να το αγοράσεις μετά τις 60 μέρες.

 

image.png.154201f4197909173bb819026e253f60.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, djuan1988 είπε

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Από όπου θέλει μπορεί να αγοράσει apple care.

Δεν έχεις καταλάβει γιατί το λέω αυτό. Ρώτησε αν μπορεί να αγοράσει το αμερικανικό. Του λέω ναι και πως μπορεί να γίνει (δηλαδή τι περιορισμούς έχει). Αυτό δε σημαίνει ότι δε μπορεί να αγοραστεί από (παράδειγμα) επίσημο ελληνικό reseller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου απλά σας παρακαλώ από που μπορώ να αγοράσω ένα apple care που να έχει ισχύ παντού και δεν έχει περιορισμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, thodoris20s είπε

Πείτε μου απλά σας παρακαλώ από που μπορώ να αγοράσω ένα apple care που να έχει ισχύ παντού και δεν έχει περιορισμούς. 

Από τους επίσημους resellers στην Ελλάδα (ή EU), αν το βρεις διαθέσιμο.

Διαφορετικά, επειδή έχει αγοραστεί Αμερική, παίρνει άνετα και apple Care αγορασμενο από το αμερικανικό Apple Store με αμερικανική διευθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, natural_sgf είπε

Από τους επίσημους resellers στην Ελλάδα (ή EU), αν το βρεις διαθέσιμο.

Διαφορετικά, επειδή έχει αγοραστεί Αμερική, παίρνει άνετα και apple Care αγορασμενο από το αμερικανικό Apple Store με αμερικανική διευθυνση.

Σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...