Προς το περιεχόμενο

Νέο YotaPhone 3 που συνεχίζει να έχει οθόνη e-ink στη… “πλάτη”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εδώ βλέπουμε το λάθος σου.

Δεν χρησιμοποιείς το σωστό φορμάτ. 

Τέτοιες οθόνες είναι ιδανικές για epub/mobi/ezw3,όχι για PDF(πόσο μάλλον για σκαναρισμένα του "θείου").

Για αυτά τα format ακριβώς μιλάω ... ειδικά τα epub πώς τα διαβάζεις; ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ειδικό "εργαλείο". Ακόμα συζητάμε ΑΝ βολεύει κάποιο που το θέλει για e-reader ενώ από την άλλη η διπλή οθόνη δεν ακούγεται φυσιολογική έχοντας την ίδια διάσταση με την κανονική. Σαν "ανωμαλία" μου κάνει..

 

Είναι τυχαίο που δεν είδα κανένα μέχρι τώρα? (το παλαιό μοντέλο κυκλοφορεί καιρό).

 

" απληστια του ματιού "ονομαζεται τυπε  .... οτι και καλα εχει το κινητο και στην πλατη οθονη και να μην "ησυχαζει " ποτε ,συν βλεπω οτι η μπαταρια θα τελειωνει στο αψε σβησε εφοσον οι ειδοποιησεις θα τρεχουν διαρκως στην πλατοθονη και οταν θα πιασεις την μπροστιμη οθονη θα εχει φτασει στο 35% η μπαταρια ....δεν θα ειναι σε αναμονη ποτε το κινητο ,εκτος και εαν το απενεργοποιεις ,οποτε παλι ποιος ο λογος να το παρει καποιος ?? "απληστια του ματιού" ,ονομαζεται ! συν οτι απο τιμη δεν "σκιζει" ουτε για αστειο ....με τα ιδια παιρνεις σαφως καλυτερα σμαρτφον.

Ανωμαλία ο ένας. Απληστία ο άλλος. Την παλεύετε ωρέ σύντροφοι; Πώς να δεις ρε φίλε στην Ελλάδα Υοtaphone 2; Έγινε μάρκετινγκ εδώ; Κυκλοφόρησε επίσημα εδώ; Πόσοι Ελληνες διαβάζουν συστηματικά eBooks; 

Τρώει ελάχιστη μπαταρία η οθόνη e-Ink. Και εγώ στα 350 δεν θα το πάρω. Στα 150 σε κάνα χρόνο ίσως, για backup. Είναι γαμώ τις ιδέες και μπράβο στη Yota που έβγαλε και 3ο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΣ ΠΡΩΗΝ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ YOTAPHONE 2 ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ 3 ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ''ΤΙΜΗΣΩ''.

 

ΕΝΤΑΞΕΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΙΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτά τα format ακριβώς μιλάω ... ειδικά τα epub πώς τα διαβάζεις; ...

Επειδή κάνουν scale ανάλογα με το φορμάτ της οθόνης;  :huh:

Υπήρχαν συσκευές μικρότερες από τα yotaphone.

Όπως το Pyrus Mini, που λειτουργούσε ικανοποιητικότατα(αν και είχε άλλα προβλήματα) ή το Pocketbook 360.

Γενικά από προσωπική εμπειρία μικρότερων συσκευών (Pyrus Mini-Kobo Mini-Pock 360)θα έλεγα ότι είναι παραπάνω από ικανοποιητικά για αρχεία κειμένου, όπως λογοτεχνία ή άρθρα εφημερίδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάνουν scale ανάλογα με το φορμάτ της οθόνης;  :huh:

Υπήρχαν συσκευές μικρότερες από τα yotaphone.

Όπως το Pyrus Mini, που λειτουργούσε ικανοποιητικότατα(αν και είχε άλλα προβλήματα) ή το Pocketbook 360.

Γενικά από προσωπική εμπειρία μικρότερων συσκευών (Pyrus Mini-Kobo Mini-Pock 360)θα έλεγα ότι είναι παραπάνω από ικανοποιητικά για αρχεία κειμένου, όπως λογοτεχνία ή άρθρα εφημερίδων.

Δοκίμασα το Epub στο Redmi 4x που είναι 5 ίντσες και πρέπει να πω ότι έχει διαφορά. Το θέμα είναι ότι είναι δύσκολο για μένα να διαβάσω σε pdf και ppt που τα χρειάζομαι αφού δεν γίνονται σωστά scale . Και δυστυχώς δεν υπάρχουν προγράμματα που να μετατρέπουν pdf εικόνες και σχέδια όπως εξισώσεις σε epub format τουλάχιστον δεν βρήκα εγώ κάποια. Εκτός αν έχεις να προτείνεις κάτι αντίστοιχο θα με βοηθούσες πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ink καλό για την μέρα ακόμα και πολύ ηιλιο

Βράδυ σχεδόν άχρηστο

Κάνει κόπια την κύρια οθόνη και μπορείς να δουλέψεις και ετσι

Χρήστης yota2

Για τα 120 που έδωσα μόνο το e ink αξίζει

Το τηλέφωνο έχει πολλά bug

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ink καλό για την μέρα ακόμα και πολύ ηιλιο Βράδυ σχεδόν άχρηστο Κάνει κόπια την κύρια οθόνη και μπορείς να δουλέψεις και ετσι Χρήστης yota2 Για τα 120 που έδωσα μόνο το e ink αξίζει Το τηλέφωνο έχει πολλά bug

Φίλε μου γιατί το λες αυτό?εγώ μέχρι και το Navigon που του πέρασα μια χαρά το έτρεξε.όσο καιρό το είχα δεν είδα κανένα bug, ίσα ίσα ''σφαίρα'' πήγαινε.ο λόγος που το άλλαξα ήταν πως ήθελα φυσικό πληκτρολόγιο (Blackebrry Passport).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό! Το Yota 2 έχει 110 περίπου από Κίνα τώρα. Περιμένω να πέσει στα 200 ευρώ και το τσίμπησα λογικά.

Επειδή είχα το Yota 2 και μου έπεσε από τη μηχανή, ψάχνω να πάρω, αλλά δεν βρίσκω. 'Εχεις την καλοσύνη να μου στείλεις το λινκ από όπου το βρήκες;

Κάτω από 200 δεν το βρίσκω πουθενά και έχει σταματήσει εδώ και 2 μήνες να υπάρχει στο gearbest.

Αν μπορείς, στείλε μου το λινκ, θα είμαι ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ink καλό για την μέρα ακόμα και πολύ ηιλιο Βράδυ σχεδόν άχρηστο Κάνει κόπια την κύρια οθόνη και μπορείς να δουλέψεις και ετσι Χρήστης yota2 Για τα 120 που έδωσα μόνο το e ink αξίζει Το τηλέφωνο έχει πολλά bug

Αν δεν σου αρέσει, μου το πουλάς; Δεν κάνω πλάκα. Μου έχουν μείνει οι ασύρματοι φορτιστές από το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα το Yota 2 και μου έπεσε από τη μηχανή, ψάχνω να πάρω, αλλά δεν βρίσκω. 'Εχεις την καλοσύνη να μου στείλεις το λινκ από όπου το βρήκες;

Κάτω από 200 δεν το βρίσκω πουθενά και έχει σταματήσει εδώ και 2 μήνες να υπάρχει στο gearbest.

Αν μπορείς, στείλε μου το λινκ, θα είμαι ευγνώμων.

Sorry φίλε. Είχα στο μυαλό μου τιμές πριν κανα 2μηνο όπως λες. Δεν φαντάστηκα ότι εξαντλήθηκε. Πράγματι δεν υπάρχει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...