Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι κριμα γιατι υπηρχε μια πολυ καλη ευκαιρια για να αναπτυξουν την μυθολογια (WW, Δρακοι, Θεοι κτλ) και δεν το εκαναν. Βεβαια τωρα ειναι πια αργα αλλα καθως το GoT πλεον εχει αλλαξει σε σχεση με τις προηγουμενες σεζον και εχει περασει απο τις δολοπλοκιες στο φανταστικο θα ειχε ενδιαφερον να ξεραμε περισσοτερα για την μυθολογια της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι κριμα γιατι υπηρχε μια πολυ καλη ευκαιρια για να αναπτυξουν την μυθολογια (WW, Δρακοι, Θεοι κτλ) και δεν το εκαναν. Βεβαια τωρα ειναι πια αργα αλλα καθως το GoT πλεον εχει αλλαξει σε σχεση με τις προηγουμενες σεζον και εχει περασει απο τις δολοπλοκιες στο φανταστικο θα ειχε ενδιαφερον να ξεραμε περισσοτερα για την μυθολογια της σειρας.

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι υπηρχαν οι αρχαιοι δεντρανθρωποι (τυχαιο ονομα :D ) και ηρθαν οι ανθρωποι να κανουν ντου σαν ΠΑΟΚΙΑ. 

 

Οι treehuggers φτιαξαν τα BANIZΩ ΖΟΜΒΙΑ team για να φανε τους ανθρωπους αλλα τα ζομπια ξεφυγαν λιγο και αρχισαν να λενε κατι κουλα περι Μπακουνιν, Κροποτκιν και Μαρξ, οποτε και δεντρα και ανθρωποι συμμαχησαν ωστε να μην περασει ο υπαρκτος σοσιαλισμος.

 

Τελικα τους στειλαν εξορια στην Μακρονησο και ησυχασαν. Μετα οι ανθρωποι φαγαν τα δεντρα και ζησανε αυτοι καλα και εμεις καλυτερα. Εως τωρα..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, από τη σκηνή που παραθέτεις, προκύπτουν κάποια ερωτήματα. Π.χ.:

 

1) (αυτό που θέτεις) Γιατί δεν σκότωσαν τον Sam οι W;

2) Πού είναι οι υπόλοιποι (Ο ΝΚ κι η υπόλοιπη κομπανία που βλέπουμε στο τέλος στη S7);

3) Πού πάνε αυτοί που έδειξαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω και εγω μια ερωτηση

https://www.youtube.com/watch?v=P6yoS3LFIFM

εδώ γιατι τον αφησαν;

Μια θεωρια που κανει βολτες ειναι αυτη:

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Littlefinger γιατί δεν απαίτησε trial by combat? Θα μπορούσε να βρει κάποιον που να του ήταν ακόμα πιστός και να είχε πιθανότητες να ζήσει. Ακόμα και το θάνατο της Arryn θα μπορούσε να τον αρνηθεί κανείς δεν μπορεί να  αποδείξει όσα έκανε εκτός από το Μπραν

 

παντως μου κανε εντυπωση που ενω ασκει τετοια επιρροη και εχει τοσα λεφτα , δεν εχει bodyguards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος, αμα σου πω οτι δεν το χα παρει χαμπαρι μεχρι που το ειπες...

εγω το ειχα υποψιαστει εξαρχης. εχω 2-3 συναδελφους που ειναι Jonathan και το εχουν κανει Jon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για τα βιβλία.

 

 

 

Εκεί τι έχει αναφερθεί σε γενικές γραμμές για τους White Walkers? Υπάρχουν; Ξέρω οτι ο Night King στα βιβλία είναι ο 13ος Διοικητής κλπ.

Τι γνωρίζουμε όμως για τον κανονικό Nights King? Και γενικά για τους ww? Έχει υπάρξει Hardhome? Όλο το στορυ με τους Wildlings έχει γίνει;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...