Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, kirileman είπε

Σε πάρα πολλά επεισόδια μέχρι και τον 7ο κύκλο. Με ή χωρίς το πρωτογενές υλικό του Μάρτιν. Το χθεσινό κατά τη γνώμη μου ήταν θεαματικό και άρτιο (όπως πάντα), αλλά δραματουργικά λίγο. Πχ, πέθαναν τόσοι χαρακτήρες και χέστηκε η φοράδα στο αλώνι. Να θυμίσω το αντίκτυπο παλαιότερων θανάτων ή προηγούμενα επεισόδια μαχών; Πάρτε μια γεύση από τι έχουμε δει, με το κορυφαίο για εμένα επεισόδιο ολόκληρης της σειράς, το Winds of Winter (s6e10) (ποια βιβλία και πράσινα άλογα; ), μετά η δίκη του Tyrion και το Hardhome.

https://mashable.com/article/game-of-thrones-best-episodes-ever/?europe=true

Θα συμφωνήσω ότι το καλύτερο επεισόδιο είναι το winds of winder απλώς δίπλα του θα έβαζα και το rains of castamere.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Ναι σ' αυτό δεν φταίει η Νόβα όμως τελικά, αυτό λέμε, έτσι το πήρε απ' την πηγή. Για την ανάλυση ήταν οι ενστάσεις, αν δείχνει 1080p ή λιγότερο.

Η Νόβα καλά κάνει και τα ακούει.. σκατα στα μούτρα τους..έχω HD δέκτη.. είδα εχθές on demand το επεισόδιο  και ήταν λες και έβλεπα το 50 αποχρώσεις του γκρι..με ανάγκασαν να γίνω πειρατής και την κατέβασα σε 1080 ..ε καμία σχέση αυτό που είδα τώρα.. είχα χάσει τις μισές λεπτομέρειες χώρια που ετρεχα να βρω κολυριο βραδιάτικα.

Η υπηρεσίες τους είναι άθλιες..  compression του κέρατα..εστειλα μέιλ και τους έβρισα πατόκορφα..οχι ότι θα γίνει κάτι.. Αλλά στα @@ μου..εβγαλα έστω το άχτι μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτική η ατμόσφαιρά της μάχης. Νύχτα, μαύρο σκοτάδι, αχταρμάς, πανικός, έχανε
η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα.

Τα υπόλοιπα ήταν λίγο γτπ. Τσάμπα 7 σεζόν χτήσιμο για το χειμώνα και τους νεκρούς
και το Night King.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

παιδια εκει που φτανει η ντανιερυς και σωζει τον σνοου με τον δρακο, προς το τελος , μετα ο σνοου φωναζει την Daenerys μπραν; μηπως ειχε μπει στον δρακο για να σωσει τον snow;

 

Επεξ/σία από adok13
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Χτίσιμο χαρακτήρα του Ν.Κ. και @@ λέω εγώ.Πριν το χτεσινό επεισόδιο έχει συνολική παρουσία στις 7 σαιζόν λίγο παραπάνω από μισή ώρα.Δεν μιλάει δεν λαλάει ένα πτώμα λίγο λιγότερο άβουλο από τα υπόλοιπα. Η άλλη έχει εκπαιδευτεί σε stealth επιθέσεις μέχρι και την κωλόφατσα της άλλαζε για να δολοφονήσει, και μας κάνει εντύπωση που έστειλε αδιάβαστο τον απέθαντο μπουμπούνα

 

  • Like 5
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Και να εξηγήσω γιατί τον λέω απέθαντο μπουμπούνα.Τι θα μπορούσε να είναι πιο εύκολο για αυτόν από το να καθαρίσει στεγνά το winterfell και να πάει μετά να καθαρίσει και τον κορακομάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, adok13 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

παιδια εκει που φτανει η ντανιερυς και σωζει τον σνοου με τον δρακο, προς το τελος , μετα ο σνοου φωναζει την Daenerys μπραν; μηπως ειχε μπει στον δρακο για να σωσει τον snow;

Spoiler

"Ο Μπράν!" είπε, όχι "Μπράν" και του λέει η Ντάνι "τρέχα". Στα αγγλικά δεν βάζουν άρθρα στα ονόματα, λάθος μετάφραση οι δικοί μας.

 

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, p4n0s86 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

"Ο Μπράν!" είπε, όχι "Μπράν" και του λέει η Ντάνι "τρέχα". Στα αγγλικά δεν βάζουν άρθρα στα ονόματα, λάθος μετάφραση οι δικοί μας.

 α ναι.σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Στημένο παιχνίδι...

  Απόκρυψη περιεχομένων

58994526_2721335924604518_44089221843412

Spoiler

Τους πείραξε ο πολύς ήλιος και είπαν να το δείξουν και στο editing 😛

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Γιατί ρε φίλε δεν γράφουν βιβλία αυτοί, οπότε το χαρακτήρα να του γράψουν πέρα από καφενείου για να "βγει η κασέτα" και το επεισόδιο;

Σε καταλαβαίνω αλλά ο χοντρός είναι πίσω στο γράψιμο.

Συμφωνώ, δεν έκαναν sign up για αυτό οι showrunners. Η δουλειά τους ήταν να περάσουν ότι ήταν δυνατόν από τα βιβλία στην οθόνη και τα πήγαιναν μια χαρά πριν στερέψει η κανουλα. Το θέμα είναι ότι φτάσαμε κούτσα στραβά στο 'endgame' της σειράς, δεν χρειάζεται να επινοήσουν κάτι ιδιαίτερο πλέον, απλά να δώσουν τις δικές τους απαντήσεις στα μεγάλα ερωτήματα της σειράς και ένα υποτυπώδους ευφυίας closure για τους χαρακτήρες. Οι τύποι δεν απάντησαν καν, ζμπουτσα τους! "ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ" είπαν και called it a night. Τα storylines του Τζον και του Μπραν έχουν όση αξία έχει του  Podrick πλέον. Τον οποίο φαντάζομαι κράτησαν ζωντανό για να μάθουμε πως ικανοποίησε τις τανεσπου στο μπουρδέλο του λιτλφινγκερ. Γιατί αυτά είναι τα πραγματικά ερωτήματα της σειράς, κύριοι. Fan service και άγιος ο Θεός.

Για να μην παρεξηγηθω, αν αφήσεις το σκηνικό το με τους white walkers στην άκρη το επεισόδιο συνεχίζει να μπαζει από παντου. Σκοτάδι ντεμεκ για ατμόσφαιρα αλλά στην πραγματικότητα γιατί δεν έχουμε λεφτά(;) για grand scale μάχη, χαρακτήρες που δεν νοιάζεται κανένας αν πεθάνουν, γιατί βλέπουμε GoT όχι Λάμψη, ζούνε μεσα από αστεία sequences, στρατηγική μάχης από 10χρονο που ανακαλύπτει το Total War και πολλά άλλα κωμικοτραγικά. 

disappointed kevin sorbo GIF

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Ghost1978 είπε

Η Νόβα καλά κάνει και τα ακούει.. σκατα στα μούτρα τους..έχω HD δέκτη.. είδα εχθές on demand το επεισόδιο  και ήταν λες και έβλεπα το 50 αποχρώσεις του γκρι..με ανάγκασαν να γίνω πειρατής και την κατέβασα σε 1080 ..ε καμία σχέση αυτό που είδα τώρα.. είχα χάσει τις μισές λεπτομέρειες χώρια που ετρεχα να βρω κολυριο βραδιάτικα.

Η υπηρεσίες τους είναι άθλιες..  compression του κέρατα..εστειλα μέιλ και τους έβρισα πατόκορφα..οχι ότι θα γίνει κάτι.. Αλλά στα @@ μου..εβγαλα έστω το άχτι μου.

Με τόσα παράπονα για τη Nova δεν θα μου έκανε εντύπωση να τρέχουν την εταιρία 4-5 άτομα.

Δεν εξηγείται αλλιώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...