Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, elpaso1 said:

Εισαι σιγουρος οτι τους δειχνει;

Αφου ροδα ειναι και γυριζει. Εχουν υπαρχει και αλλοι NK παλαιοτερα, οχι;

Εαν είμαι σίγουρος για ποιο; 

Στο 3ο επεισόδιο δείχνει την Lyanna να σηκώνεται αποτι θυμάμαι αφού έχει πεθάνει, ο Edd υποθέτω το ίδιο, εκτός εαν ο ΝΚ αποφάσισε οτι "α εσένα δεν σε θέλω μαζί μου" 

Και στην αρχή του 4ου τους δείχνει και τους 2

Σεναριογράφοι απο τα Lidl για να υπερδραματοποιήσουν καταστάσεις...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dazed είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Το σκεφτηκα και εγω και νομιζω το καταλαβε και η ξινη οτι εγινε μλκια και θα πρεπει να τα μπαλωσει καπως. 

Και λογικα επιτηδες δεν εδειχναν το θαλασσολυκο εραστη για να μην προϊδεασουν για κοντρες ή προδοσια την τελευταια στιγμη.

Spoiler

Στη χειρότερη περίπτωση θα το αφήσουν να περάσει έτσι ή θα υπάρξει κάτι λεκτικό. Στην καλύτερη για μας του θεατές ο καπετανιός θα αντιδράσει.

Επεξ/σία από k33theod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, ThReSh said:
  Reveal hidden contents

Θρύψαλα γίνονται μόνο οι Whitewalkers, τα Wights απλά "σβήνουν". Αν είναι σχεδόν κοκκαλα τότε σκορπάνε, αν είναι πρόσφατα νεκροί που έχουν full σάρκα λογικά μένουν "ολόκληροι"...

Σα να θυμάμαι οτι στο τέλος του 3 όλοι θρύψαλα έγιναν ανεξαρτήτως (μπορεί να κάνω και λάθος, δεν το έχω για να το ξαναδώ)

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, j0hnn1e said:

Σα να θυμάμαι οτι στο τέλος του 3 όλοι θρύψαλα έγιναν ανεξαρτήτως (μπορεί να κάνω και λάθος, δεν το έχω για να το ξαναδώ)

Στην προηγούμενη season στο 6ο episode που σκοτώνουν τον Whitewalker πάνω από το Wall, τα σκελετωμένα Wights σκόρπισαν όταν πέθανε. Full flesh όμως λογικά αντέχουν ολόκληρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, j0hnn1e είπε

Σα να θυμάμαι οτι στο τέλος του 3 όλοι θρύψαλα έγιναν ανεξαρτήτως (μπορεί να κάνω και λάθος, δεν το έχω για να το ξαναδώ)

Όχι, απλά έπεφταν και όπως αναφέρθηκε και παραπάνω μόνο οι σκελετοί "σπάνε" . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, coffeex said:

Όχι, απλά έπεφταν και όπως αναφέρθηκε και παραπάνω μόνο οι σκελετοί "σπάνε" . 

 

2 minutes ago, ThReSh said:

Στην προηγούμενη season στο 6ο episode που σκοτώνουν τον Whitewalker πάνω από το Wall, τα σκελετωμένα Wights σκόρπισαν όταν πέθανε. Full flesh όμως λογικά αντέχουν ολόκληρα...

Σχωράτε με, λάθος κατανόηση του τι γίνεται όταν (ξανά)αφήνουν τον μάταιο τούτο κόσμο οι ww

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους είχαν στα βαθιά όμως. 6 επεισόδια για να τελειώσουν την σειρά. Τι να προλάβουν ακόμα και 1 ώρα και 20 λεπτά το επεισόδιο δεν μαζεύεται

Spoiler

είδες πόσο πρόχειρα ξεκίνησαν για την Πόλη

... Ενώ παλιά που ζούσε και ο πατέρας του ξανθού γένους Λανιστερ μάζευε στρατό, έβλεπες barracks, μικροιστοριες και σε προετοίμαζε. Ακόμα και η μάχη που χτύπησε στο κεφάλι ο κοντός και τον ποδοπάτησαν, ξύπνησε και είχαν κερδίσει; ακόμα και σε το έκαναν πονηρά για να γλιτώσουν λεφτά και γυρίσματα μάχες αλλά είχε πλάκα πολύ. Τώρα 0. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Ο χαουντ θα σκοτώσει τον αδελφό του, η Αρυα με νεα κινηση ninja θα φάει την σέρσει, ο βαρυς θα προσπαθησει να φαει την ντενερις και θα τον φαει ο νανος, η σανσα θα σκοτωσει την ντενερις με καποιο τρόπο για να κατσει στον θρονο ο τζον και καπου εδω είναι που λες ζήτω ο night king! 🤣

 

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, music_lover said:
  Hide contents

Ο χαουντ θα σκοτώσει τον αδελφό του, η Αρυα με νεα κινηση ninja θα φάει την σέρσει, ο βαρυς θα προσπαθησει να φαει την ντενερις και θα τον φαει ο νανος, η σανσα θα σκοτωσει την ντενερις με καποιο τρόπο για να κατσει στον θρονο ο τζον και καπου εδω είναι που λες ζήτω ο night king! 🤣

Ο οποίος θα πει "άντε γ@θειτε, εγώ είμαι παιδί του λαού, πάω πίσω στους folks αφήστε το Kings Landing στον χυλοπιτά Gentri

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, coffeex said:

Το μεγαλύτερο WTF από την σειρά για μένα είναι αυτό 

  Reveal hidden contents

Γιατί δεν είδαμε την Arya face2face με την Daenerys....

 

Nope, στο 2ο επεισόδιο στο "συμβούλιο" που λέει ο Bran ότι ο ΝΚ θα έρθει γι' αυτόν, είναι κι η Arya κι η Daenerys γύρω από το τραπέζι...

Αν εννοείς ότι δεν μιλάει η μία στην άλλη, μάλλον ισχύει.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ThReSh είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Nope, στο 2ο επεισόδιο στο "συμβούλιο" που λέει ο Bran ότι ο ΝΚ θα έρθει γι' αυτόν, είναι κι η Arya κι η Daenerys γύρω από το τραπέζι...

Αν εννοείς ότι δεν μιλάει η μία στην άλλη, μάλλον ισχύει.

Γιατί; Μήπως έχουν κόντρα; Άντε γεια!!!

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...