Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, kwstas_1993 είπε

Με όλον αυτό τον ντόρο στα social media π γίνεται κάθε φορά π βγαίνει ένα επεισόδιο πιθανόν κ εγώ ν είχα μπει εδώ να δω τι παίζει με αυτή την σειρά όσο κ ν Μ εντυπωσίασε η πρώτη σεζόν.γιατι λες όπου υπάρχει καπνός υπάρχει φωτιά.μην σπαταλήσω δεκάδες ώρες κ γ κάτι π στην προεδρία γίνεται μάπα αφού έχει βουτήξει όλο το ιντερνετ

Φίλε μου, να μπεις να πάρεις μια ιδέα έχει λογική πριν δεις τη σειρά, όχι αφού έχεις δει μια ολόκληρη σεζόν. Αν δεν σε κρατήσει ειδικά στο σημείο που λέει ότι το άφησε, τότε απλά δεν θέλει να την δει ή δεν είναι για τα γούστα του. Εδώ απ' ότι φαίνεται έμαθε όλη την πλοκή αφού λέει "Να ακούς τόσες σεζόν winter is coming και να κρατάει ένα επεισόδιο;".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω πάντως τη ξαναβλέπω ηδη απο την αρχη . Έχοντας τελειώσει το 1ο κύκλο για 2η φορα δε μπορω να φανταστώ πως μπορεί κάποιος να πει τη παρατάω γιατι διάβασα καποιους να κράζουν στο Ίντερνετ ή ας μπω στο insomnia να διαβάσω τι εχει συμβεί στη σειρά ποιοι εχουν ζήσει κ ποιοι εχουν πεθάνει στο τελος . Ειδικα σε μια εποχή που ψάχνεις να βρεις σειρά της προκοπής με το κυαλι . Σκεφτείτε οτι εκείνη την εποχή ειχαμε παράλληλα Braking Bad , Sherlock , Sons of anarchy ,Spartacus , justified ,  Broadwalk empire , Homeland . Walking dead ( σε καλη φάση ακομα ) . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Θεωριες, αυτη η μαστιγα..

 

Είναι το εύκολο defense. "Δεν βγήκε η θεωρία σου, γι'αυτό κλαίγεσαι".
Σοβαρά, ποιος ασχολείται με τις θεωρίες;

Τα ίδια ακούγαμε και για το The Last Jedi και γενικά.
Αλλιώς ακούμε το "δεν σου αρέσει ο τάδε χαρακτήρας, άρα είσαι _____στής".

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, p4n0s86 said:

Δηλαδή τέλειωσες την 1η σεζόν κι απ' αυτά που είδες, αντί να λες "πωπω βάζω στο καπάκι τα επόμενα" ήρθες εδώ να διαβάσεις τι γίνεται κι αν είναι καλή η σειρά; Εμένα πιο πολύ για τρολ μου κάνει η φάση, ή δεν θες να την δεις πραγματικά. Γιατί πέρα απ' το αν εξελίχθηκε ικανοποιητικά ή όχι, τι νόημα έχει πλέον να την δεις αφού ξέρεις τα πάντα;

Δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε καθολου με τετοια ατομα. Αν δεν τρολαρει, ισως να εχει ψυχολογικα. Εδω ειδα καπακια τις πρωτες 4 σεζον σε 1 εβδομαδα, ειχα πορωθει. Ουτε 1 δευτερολεπτο δεν ειχα σκεφτει να μπω καπου και να ψαξω τι μπορει να γινει στο μελλον.

1 hour ago, gpgalanis said:

Δηλαδή είναι κακό που ανέβηκαν οι προσδοκίες; Δηλαδή θα έπρεπε να έχουμε χαμηλές προσδοκίες όπως κάποιοι; 

Για καποιους υψηλες προσδοκιες μπορει να ειναι να κατσει στον θρονο ο NK ή ο littlefinger, και χαμηλες προσδοκιες να κατσει στον θρονο ο JS ή η Daenerys. Το οτι εχει ανατροπες η σειρα, δε σημαινει οτι το κακο θα νικησει στο τελος. Δεν γινονται αυτα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε καθολου με τετοια ατομα. Αν δεν τρολαρει, ισως να εχει ψυχολογικα. Εδω ειδα καπακια τις πρωτες 4 σεζον σε 1 εβδομαδα, ειχα πορωθει. Ουτε 1 δευτερολεπτο δεν ειχα σκεφτει να μπω καπου και να ψαξω τι μπορει να γινει στο μελλον.

Για καποιους υψηλες προσδοκιες μπορει να ειναι να κατσει στον θρονο ο NK ή ο littlefinger, και χαμηλες προσδοκιες να κατσει στον θρονο ο JS ή η Daenerys. Το οτι εχει ανατροπες η σειρα, δε σημαινει οτι το κακο θα νικησει στο τελος. Δεν γινονται αυτα.

Σταμάτα να προσβάλεις κόσμο και να γράφεις ότι κάποιος έχει ψυχολογικά (και να έχει είναι δικό του θέμα και ένα θέμα που δεν είναι καθόλου αστείο). Δεν είναι σωστό να μιλάς έτσι σε ανθρώπους που δεν γνωρίζεις. Όταν σου είπε ΄κάποιος άλλος κάτι για την ωμοφαγία που είχες ποστάρει (και κακώς σε κορόιδεψε για αυτό) προσβλήθηκες. Ότι δεν θες να σου κάνουν μην το κάνεις.

Το νήμα είναι για μια σειρά τηλεοπτική, ο καθένας μπαίνει και κάνει τον χαβαλέ του, μην χαλάς το νήμα προσβάλοντας κόσμο.

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μου αρεσει η σαιζον(δεν ειμαι φανατικος της σειρας) αλλα το χαλανε ως στιγμην με :

Το πολυ σκοταδι στο 3 επεισοδιο

Spoiler

και στην ναυμαχια που ολος ο πλανητης φωναζε στην ξανθια το προφανες, κανε κυκλο και πηγαινε απο πισω τους και μαμα τους  τα πεταλα.

Κατα τα αλλα δεν ειναι τοσο ασχημα οσο παρουσιαζεται..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, azuli είπε

6ulpe8349kx21.jpg.46a87016770c320c770538f516546d14.jpg

Spoiler

 

It's so hard to be "awake". Τα έβλεπα εγώ από το 1ο επεισόδιο της σεζόν. Εντάξει  λέμε συναντήθηκαν πάλι όλοι τι να κάνουν ακροβατικά; αλλα πολύ vanilla episode. Απλό πολύ. Μετά έρχεται το 2 ιστορίες από το τζάκι, θα μπορούσε και αυτό να είχε ένα- δύο side stories να εμπλουτίστει. Μετά έρχεται το 3 που δεν είδα ποιοι πέθαιναν τι γινόταν μπήκα και είδα στο νετ την λίστα του Σίντλερ για το επεισόδιο αυτό (ποιοι πέθαιναν δηλαδή).

Και το χειρότερο το 4.

 

 

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το 3ο επεισοδιο πριν λιγο και εχω τις εξης αποριες ,

Spoiler

κατ αρχην γιατι δεν πεθανε ο knight king με την φωτια του δρακου η μονη εξηγηση που στεκι ειναι οτι εχει αιμα ταργκεριαν και δευτερον ειχα την εντυπωση οτι ο bran θα σκοτωσει τελικα τον knight king αλλα δεν το εκανε οποτε παπαρια δυναμεις εχει τελικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Ειδα το 3ο επεισοδιο πριν λιγο και εχω τις εξης αποριες ,

  Απόκρυψη περιεχομένων

κατ αρχην γιατι δεν πεθανε ο knight king με την φωτια του δρακου η μονη εξηγηση που στεκι ειναι οτι εχει αιμα ταργκεριαν και δευτερον ειχα την εντυπωση οτι ο bran θα σκοτωσει τελικα τον knight king αλλα δεν το εκανε οποτε παπαρια δυναμεις εχει τελικα.

 

Είπαμε ότι δεν είναι όλοι οι Ταργκάριεν immune στη φωτιά πχ Viserys - to papari αδερφός της Ντάνυ. Ο ΝυχτοΒασιλιάς είναι φτιαγμένος από τα Children of the Forest ώστε να έχει ανοσία σε ότι σκοτώνει έναν κανονικό άνθρωπο, σκέψου όλα αντίστροφα πχ φωτιά, τίποτα, αρρώστιες, δεν, πείνα, δεν, κρύο, δεν, αθάνατος είναι κλπ 

Πώς να τον σκότωνε ο Μπραν με το καροτσάκι :P

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Ειδα το 3ο επεισοδιο πριν λιγο και εχω τις εξης αποριες ,

  Απόκρυψη περιεχομένων

κατ αρχην γιατι δεν πεθανε ο knight king με την φωτια του δρακου η μονη εξηγηση που στεκι ειναι οτι εχει αιμα ταργκεριαν και δευτερον ειχα την εντυπωση οτι ο bran θα σκοτωσει τελικα τον knight king αλλα δεν το εκανε οποτε παπαρια δυναμεις εχει τελικα.

Ο Μπραν απλα βλεπει παελθον κλπ και κανει warg δεν ειπε ποτε κανεις οτι ειναι σουπερ ηρωας, αυτο κολλησε στο κεφαλι του κόσμου απο θεωρίες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...