Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 hours ago, godfather0991 said:

Σταμάτα να προσβάλεις κόσμο και να γράφεις ότι κάποιος έχει ψυχολογικά (και να έχει είναι δικό του θέμα και ένα θέμα που δεν είναι καθόλου αστείο). Δεν είναι σωστό να μιλάς έτσι σε ανθρώπους που δεν γνωρίζεις. Όταν σου είπε ΄κάποιος άλλος κάτι για την ωμοφαγία που είχες ποστάρει (και κακώς σε κορόιδεψε για αυτό) προσβλήθηκες. Ότι δεν θες να σου κάνουν μην το κάνεις.

Το νήμα είναι για μια σειρά τηλεοπτική, ο καθένας μπαίνει και κάνει τον χαβαλέ του, μην χαλάς το νήμα προσβάλοντας κόσμο.

Αλλοι χαλανε το νημα, οχι εγω. Και δεν προσβληθηκα καθολου. Ειδες κατι να γραφω; Με ανοητους δεν ασχολουμαι, απλα..  Εδω και 50 σελιδες μας λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυ του.. Ο καθενας το παιζει σεναριογραφος. Αυτοι οι τυποι εχουν χαλασει την σειρα και το νημα, οχι εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Αλλοι χαλανε το νημα, οχι εγω. Και δεν προσβληθηκα καθολου. Ειδες κατι να γραφω; Με ανοητους δεν ασχολουμαι, απλα..  Εδω και 50 σελιδες μας λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυ του.. Ο καθενας το παιζει σεναριογραφος. Αυτοι οι τυποι εχουν χαλασει την σειρα και το νημα, οχι εγω.

Χάλασε τη σειρά το insomnia; Πωτς γκένεν αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kirileman είπε

Χάλασε τη σειρά το insomnia; Πωτς γκένεν αυτό;

Το insomnia όχι, αλλά οι τύποι στο YouTube που έλεγαν το μακρύ τους και το κοντό τους, που έβγαζαν συνειρμούς από το κεφάλι τους κοκ.

Ο καθένας λοιπόν έγινε τόσο hyped που δεν μαζεύεται πλέον αυτό το πράγμα. Όποιο και αν είναι το τέλος θα έχουμε ragequitters που θα σπάνε πληκτρολόγια στο όνομα του faceless God

Επεξ/σία από Zus
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Αλλοι χαλανε το νημα, οχι εγω. Και δεν προσβληθηκα καθολου. Ειδες κατι να γραφω; Με ανοητους δεν ασχολουμαι, απλα..  Εδω και 50 σελιδες μας λεει ο καθενας το κοντο του και το μακρυ του.. Ο καθενας το παιζει σεναριογραφος. Αυτοι οι τυποι εχουν χαλασει την σειρα και το νημα, οχι εγω.

Οποιος θελει γραφει οτι γουσταρει για την σειρα απο την στιγμη που πρωτον δεν προσβαλει προσωπικα κανεναν αλλον εδω μεσα και δευτερον κραταει την κουβεντα σε ενα κοσμιο επιπεδο. 

Εσυ προσβαλες εναν ανθρωπο που δεν σου μιλησε καν,  ειπε μια αποψη μια γνωμη οτιδηποτε τελος παντων. 

Εσυ φαινεται οτι παιρνεις προσωπικα μια κριτικη σε μια σειρα που δεν εισαι καν συντελεστης,  δικαιωμα σου αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να προσβαλεις κοσμο και να μιλας με τετοια αγενεια σε κανεναν,  αν δεν μπορεις να μιλησεις σαν ενηλικας και με την στοιχειωδη ευγενεια μην μπαινεις στο νημα αν σε ενοχλουν τοσο οι κριτικες στην σειρα ή απλως μην δινεις σημασια ή φτιαξε ενα δικο σου νημα που απαγορευεται η κριτικη στην σειρα. 

Σε αυτο το νημα δεν υπαρχει τετοιος περιορισμος. 

Επεξ/σία από godfather0991
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, Zus said:

Το insomnia όχι, αλλά οι τύποι στο YouTube που έλεγαν το μακρύ τους και το κοντό τους, που έβγαζαν συνειρμούς από το κεφάλι τους κοκ.

Ο καθένας λοιπόν έγινε τόσο hyped που δεν μαζεύεται πλέον αυτό το πράγμα. Όποιο και αν είναι το τέλος θα έχουμε ragequitters που θα σπάνε πληκτρολόγια στο όνομα του faceless God

Αυτο ακριβως. Επρεπε να το εξηγησω δλδ;

 

7 minutes ago, coffeex said:

Η μάχη στο imdb για το 5ο επεισόδιο έχει είδη αρχίσει 😂😂

Αυτοι δεν πρεπει να φανε ban κανονικα; Και γιατι το Imdb επιτρεπει βαθμολογια πριν την προβολη;

 

 

Επεξ/σία από elpaso1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

 

Αυτοι δεν πρεπει να φανε ban κανονικα; Και γιατι το Imdb επιτρεπει βαθμολογια πριν την προβολη;

Κανονικά ναι.

Για αυτό τον λόγο δεν δίνω απολύτως καμία σημασία σε βαθμολογίες, θα το δω και θα κρίνω μόνος μου. 😎

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν μια σειρα παιρνει 9,5/10 με 1,5 εκατομμυριο ψηφους, προφανως και πηρε τα περισσοτερα 10 και 9.. Τωρα τι μας απασχολει τι λεει η μειοψηφια; Πριν δω το 8.3 επεισοδιο ημουν super hyped. Καθως το εβλεπα κρυωνα, ειχα ριγος, αγχος, αγωνια, τρομο, φοβο για το τι θα γινει! Γενικα μου αρεσε πολυ το επεισοδιο, αλλα ημουν τοσο hyped που περιμενα να

Spoiler

πεθανουν αρκετοι πρωταγωνιστες,

πραγμα το οποιο δεν εγινε. Δεν μπορω να πω οτι ξενερωσα με τ

Spoiler

ον NK και την αρυα,

αλλα ουτε και ξετρελαθηκα. Το επεισοδιο σε γενικες γραμμες μου αρεσε αρκετα, αλλα ηταν κατω απο το hardhome και battle of bastards και spoils of war. Ερχομαι λοιπον εδω μεσα στο φορουμ και ο καθενας λεει το καντο του και το μακρυ του, ε παιρνει η μπαλα και εμενα, καθως παρασυρομαι και ευκολα.. Και αρχιζω να αναρωτιεμαι, μηπως οντως ηταν τοσο αθλιο το επεισοδιο; Μετα βλεπω και τις βαθμολογιες στο imdb και καθε μερα επεφτε στο επειδιο και σιγα-σιγα σα να μου γινοταν πλυση εγκεφαλου οτι το επεισοδιο ηταν οντως αθλιο. Μετα βλεπω και το 8.4 που χωρις να υπαρχει καθολου hype, καθως ηξερα οτι δεν θα γινει καποια μαχη, μου αρεσε ακομα περισσοτερο, ακριβως επειδη ημουν χαλαρος! Μετα μπαινω εδω στο φορουμ παλι εκραζαν, στο Imdb οι βαθμολογιες ακομα χειροτερες. Οταν ειδα και ενα βιντεο που δειχνει ποσο καλα ενωνουν τους χαρακτηρες και μας δειχνουν και την εξελιξη τους απο την 1η σεζον μεχρι και σημερα, μου εφυγε καθε αμφιβολια. Ε μετα καταλαβα οτι καπου αλλου βρωμαει η δουλεια και οχι στα επεισοδια.. Τα φαρμακα που ελεγα πιο πανω..

Επεξ/σία από elpaso1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο lifeless πρεπει να ειναι καποιος για να περιμενει με το refresh buttom στο imdb για να βαλει 1 η 10 μιση μερα πριν την προβολη του επεισοδιου. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ποσο lifeless πρεπει να ειναι καποιος για να περιμενει με το refresh buttom στο imdb για να βαλει 1 η 10 μιση μερα πριν την προβολη του επεισοδιου. 

+ πόσα ψεύτικα account θα έχει ο κάθε ένας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpaso1 είπε

Τωρα τι μας απασχολει τι λεει η μειοψηφια; 

Σε απασχολεί γιατί πολλές φορές θα είσαι εσύ η μειοψηφία και θα θέλεις να ακουστεί η άποψη σου για θέματα πολύ σοβαρότερα του GoT. 

Αλλά τι σου λέω τώρα...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, 7nisiotis είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Είπαμε ότι δεν είναι όλοι οι Ταργκάριεν immune στη φωτιά πχ Viserys - to papari αδερφός της Ντάνυ. Ο ΝυχτοΒασιλιάς είναι φτιαγμένος από τα Children of the Forest ώστε να έχει ανοσία σε ότι σκοτώνει έναν κανονικό άνθρωπο, σκέψου όλα αντίστροφα πχ φωτιά, τίποτα, αρρώστιες, δεν, πείνα, δεν, κρύο, δεν, αθάνατος είναι κλπ 

Πώς να τον σκότωνε ο Μπραν με το καροτσάκι :P

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Spoiler

α ναι το ειχα ξεχασει αυτο, νομιζα οτι θα μπει στο μυαλο του η κατι τετοιο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...