Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler

Εντωμεταξύ οι ντοθρακι από που ήρθαν; έκανε μεταγραφές η ξανθιά; είπαν μια Μλκ ότι και καλά έχουν μείνει κάποιοι στο περασμένο επεισόδιο, αλλά @@ δεν πρόκειται να το φάω μετά την μάχη με τα ζόμπι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κ εγώ ένα 7αρακι δίνω στο επεισόδιο, εκεί πήγαινε το πράγμα, εκεί το πήγαν, καμία ανατροπή και η σκληρότητα που φεροταν η σειρά στους χαρακτήρες της στους προηγούμενους κύκλους έχει χαθεί, από τότε που σταμάτησε να γράφει ο Martin. Για μένα φουλ προβλεπόμενο το επεισόδιο, νομίζω μαντεύω πια ποιος θα κάτσει κ στο θρόνο και τι κατάληξη θα έχει η ιστορία. Δίνω φαβορί το Μπραν... 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

Τη μία οι δράκοι πεθαίνουν σαν κατσαρίδες και την άλλη σολάρουν το σύμπαν. Τελικά ο μόνος ανταγωνιστικός αντίπαλος ήταν ο Ναιτ Κινγκ, εκεί τα δρακάκια δε κλάσανε.

Ήθελα να ξερα, η σέρσει πέθανε τελικά? 

 

 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, telis είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εντωμεταξύ οι ντοθρακι από που ήρθαν; έκανε μεταγραφές η ξανθιά; είπαν μια Μλκ ότι και καλά έχουν μείνει κάποιοι στο περασμένο επεισόδιο, αλλά @@ δεν πρόκειται να το φάω μετά την μάχη με τα ζόμπι. 

Spoiler

Το ερώτημα είναι πού ήταν κρυμμένοι στη μάχη του 3ου επεισοδίου και κατάφεραν να επιζήσουν. Μιλάμε για το 50% του στρατού, τη στιγμή που εμείς είδαμε στο τέλος να μάχεται μόνο μια χούφτα ανθρώπων ανάμεσα σε μιλιούνια από ζόμπι. Oh, well...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aizensama24 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τη μία οι δράκοι πεθαίνουν σαν κατσαρίδες και την άλλη σολάρουν το σύμπαν. Τελικά ο μόνος ανταγωνιστικός αντίπαλος ήταν ο Ναιτ Κινγκ, εκεί τα δρακάκια δε κλάσανε.

Ήθελα να ξερα, η σέρσει πέθανε τελικά? 

Spoiler

Αυτή την φορά έγινε το ανάποδο.Η Καλίση ήρθε από γωνία από την οποία δεν την περίμεναν προσπαθούσε ο σιδερένιος στόλος να στρίψει τα skorpions αλλά δεν πρόλαβε.όπως επίσης η επίθεση στην πόλη ξεκίνησε από την πίσω πλευρά της και όχι από εκεί που ήταν παρατεταγμένος ο στρατός

 

2 λεπτά πριν, gpapad20 είπε

Εδώ δεν είναι πραγματική ζωή όμως και δεν μπορείς ένα χαρακτήρα που τον χτίζεις τόσο καιρό, δεν ξέρεις σχεδόν τπτ γ αυτόν τις προθέσεις τους γιατί κάνει ότι κάνει δλδ και ξαφνικά πεθαίνει έτσι όπως πεθαίνει άχαρα χαζά παιδικά ανάμεσα στη προσωπική του φρουρά 

Spoiler

Θα πω μερικά πράγματα και τα υπόλοιπα το βράδυ φεύγω για την δουλειά.Πουθενά δεν φάνηκε ότι ο NK ήταν έξυπνος η στρατιωτική ιδιοφυΐα ή οτιδήποτε άλλο.Το μεγάλο του πλεονέκτημα ήταν η μαγεία του που του επέτρεπε να σηκώνει και να στρατολογεί νεκρούς.Από εκεί και πέρα και το origin του έχει εξηγηθεί και ο σκοπός του ο οποίος ήταν να αφανίσει την ανθρωπότητα.Το αν δεν το πέτυχε για έμενα ήταν λάθος στρατηγικής και τίποτα άλλο.Επίσης και η 'Αρυα που τον έφαγε δεν ήταν καθόλου αμελητέα ποσότητα ίσα ίσα ήταν εκπαιδευμένη δολοφόνος και άσος στις μεταμφιέσεις, άλλωστε το κόλπο με το dugger το έχει ξανά κάνει. Αυτά από εμένα προς το παρόν τα υπόλοιπα το βράδυ.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

Εγώ είχα γελάσει αρκετά με κάποιους που λέγανε έχει και 4ο δράκο υπάρχει στο γυροσκόπιο και ο Τύριον θα τον αναστήσει κτλ.

Και σκεφτόμουν εντάξει ρε παιδιά δεν είναι skyrim να σηκώσει δράκους δηλαδή είπαμε... :P

 

 

Επεξ/σία από godfather0991
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, godfather0991 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Εγώ είχα γελάσει αρκετά με κάποιους που λέγανε έχει και 4ο δράκο υπάρχει στο γυροσκόπιο και ο Τύριον θα τον αναστήσει κτλ.

Και σκεφτόμουν εντάξει ρε παιδιά δεν είναι skyrim να σηκώσει δράκους δηλαδή είπαμε... :P

Spoiler

Όχι, υπήρχε μια θεωρία στην οποία αναφερόταν ότι η dany είναι η ίδια δράκος και μπορεί να το πιστέψαμε λίγο παραπάνω αλλά ήταν σωστό εν μέρει 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, kti23 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Όχι, υπήρχε μια θεωρία στην οποία αναφερόταν ότι η dany είναι η ίδια δράκος και μπορεί να το πιστέψαμε λίγο παραπάνω αλλά ήταν σωστό εν μέρει 😊

Spoiler

 

Δράκος δεν ξέρω αν είναι ηθοποιάρα πάντως είναι :P

Επίσης είμαι ο μόνος που δεν λυπήθηκε και τόσο τον κόσμο που τόσες season φερόταν σαν ελίτ τις περισσότερες φορές?

 

 

Επεξ/σία από godfather0991
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξύ, τώρα υπάρχουν 2 διαφορετικά endings στα leaks, που αφορούν κυρίως την τύχη ενός συγκεκριμένου χαρακτήρα. Το 1ο χάλι μαύρο, το 2ο ελαφρώς καλύτερο. Ίδιο λινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kti23 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Όχι, υπήρχε μια θεωρία στην οποία αναφερόταν ότι η dany είναι η ίδια δράκος και μπορεί να το πιστέψαμε λίγο παραπάνω αλλά ήταν σωστό εν μέρει 😊

Spoiler

 

Το ότι η Νταινέρης είναι δράκος το ξέρουμε από τη πρωτη σεζόν.


 

Τη μεταμόρφωσή της σε αυτού του είδους άτομο, επίσης έχει προβλεφθεί από τη πρώτη σεζόν και σιγά σιγά χτίζετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, telis είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εντωμεταξύ η Σέρσει έπαθε Μπραν και απλά χάζευε, εκτός αν έχει πάρει τίποτα λεξοτανίλ 

Spoiler

Περίμενε τους ελέφαντες αλλά ξεχαστήκανε και δεν ήρθαν :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, godfather0991 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δράκος δεν ξέρω αν είναι ηθοποιάρα πάντως είναι :P

Επίσης είμαι ο μόνος που δεν λυπήθηκε και τόσο τον κόσμο που τόσες season φερόταν σαν ελίτ τις περισσότερες φορές?

Spoiler

 

Ε και πάλι ήταν ολοκληρωτικό ολοκαύτωμα, δεν το αξίζει κανείς αυτό. Είμαι ικανοποιημένος πάντως και με τον τρόπο που πέθανε το ζευγάρι Λανιστερ γιατί είδαμε ότι υπήρξε ένα σχέδιο και μια λογική εξήγηση για το πως κατέληξαν εκεί κάτω.

Περιμένω να δω ποιοι θα επιζήσουν τελικά, η δολοφονία ντάνυ από άρυα νομίζω είναι δεδομένη. 

 

Κατάλαβε κανείς τι συμβόλιζε το άλογο στο τέλος του επεισοδίου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, telis είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εντωμεταξύ η Σέρσει έπαθε Μπραν και απλά χάζευε, εκτός αν έχει πάρει τίποτα λεξοτανίλ 

Τι να έκανε? Να καβαλήσει το βουνό και να πολεμήσει; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, telis είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Εντωμεταξύ η Σέρσει έπαθε Μπραν και απλά χάζευε, εκτός αν έχει πάρει τίποτα λεξοτανίλ 

Την περίμενες στα όπλα? σου εξηγεί γιατί κάθεται εκεί πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...