Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Pa0ki είπε

Χωρίς να έχω διαβάσει τα leaks, θεωρώ στανταράκι ότι

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

θα πεθάνει η Ντάνυ. Απόδοση 1,10

Λογικά θα την φάει ο Τζόνης ο Χιονάς, αλλά αυτό παίζεται

Spoiler

 

Παρόλο που το internet έχει βουίξει ότι έτσι θα γίνει έχω κάποιες επιφυλάξεις χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και σωστές.Δεν θεωρώ ότι η Καλίση θα είναι τόσο off guard μετά από ότι έκανε τουλάχιστον μέχρι να εδραιώσει την κυριαρχία της.Αντιλαμβάνεται πλέον και η ίδια πολύ καλά ότι άπαντες εκτός των Ντοθράκι, και των Άσπιλων είναι το λιγότερο εξαγριωμένοι μαζί της.

Αν θυμάστε στο την τελευταία φορά που μίλησε με τον Τζον Σνόου είχε τον γκριζοσκώληκα δίπλα της και του έκανε νόημα να τους αφήσει μόνους, πριν ακόμα πράξει ότι είδαμε πως έπραξε.Θα το θεωρήσω μέγιστη παπάτζα να πάει έτσι σαν το σκυλί στο αμπέλι.Έτσι τουλάχιστον το σκέφτομαι εγώ, έτσι τουλάχιστον μας δείχνει και αυτή ότι ήδη έχει λάβει προφυλάξεις για την προσωπική της ασφάλεια ακόμα και πριν την σφαγή που διέπραξε.

Λέγοντας τούτο φυσικά αντιλαμβάνομαι ότι αν ο Τζον Σνόου την σκοτώσει για το ευρύτερο καλό όλων ενώ ακόμα την αγαπάει θα είναι μία πολύ δυνατή στιγμή και ένα πολύ δυνατό φινάλε για την σειρά αλλά όπως είπα ήδη έχω, έχω αρκετές επιφυλάξεις επ'αυτού

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπίζω η νέα σειρά lord of the rings να διώκει στους φίλους του φανταστικού μια εμπειρία ανάλογη του άρχοντα πριν 20 χρόνια,μετά τη φόλα του got βέβαια τα πάντα θα βλέπονται ευχάριστα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάσαμε στο τέλος παιδιά! Παρακάτω παραθέτω τα δικά μου προγνωστικά για το ποιος θα κάτσει στον θρόνο (αν δεν κάηκε μετά από τόση φλόγα). 

Spoiler

1. Daenerys - 4.00

2. Snow - 5.00

3. Tyrion - 7.00

4. Arya - 10.00

5. Bran - 2.00

6. Sansa - 3.00

Και δίνω ένα 3,00 στο να κλειδωθεί αυτό το φόρουμ πριν το τελευταίο επεισόδιο :P

10 ώρες πριν, coffeex είπε

H δρακομάνα θα ταίριαζε απόλυτα με τον Kilgore  😎

Μάλλον πρέπει να πάρουν κανα μαθηματάκι οι D&D από Κόπολα για το σενάριο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι έλεγα να μπω τώρα μήπως κλειδωθεί το νήμα προληπτικά γιατί από αύριο θα πέσει τόση γκρίνια από τους δέκα είκοσι που θα ξημερωθούν να το δουν και θα βγάλουν όλο το άχτι μέχρι να το δούμε οι υπόλοιποι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 minutes ago, Vangelis_D9 said:

Κι έλεγα να μπω τώρα μήπως κλειδωθεί το νήμα προληπτικά γιατί από αύριο θα πέσει τόση γκρίνια από τους δέκα είκοσι που θα ξημερωθούν να το δουν και θα βγάλουν όλο το άχτι μέχρι να το δούμε οι υπόλοιποι...

Τουλάχιστον δεν έχουν ανοίξει από τώρα την βαθμολόγηση του επεισοδίου όπως είχαν σε όλα τα προηγούμενα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως περασαν 8 χρονια παντως ρε γαμωτο.... Θυμαμαι μετα την πρωτη σεζον ελεγα αντε να περιμενω ακομα ενα χρονο για την επομενη μεχρι που ηρθε η 2η,η 3η κ.ο.κ .   Και τωρα φτασαμε στο τελευταιο επεισοδιο της 8ης,μου φαινεται πραγματικα απιθανο. 

Ας μας δωσουν ενα τελευταιο κορυφαιο επεισοδιο να κλεισει ποιοτικα η καλυτερη σειρα της δεκαετιας και ειλικρινα χαλαλι οι μαλακιες στους τελευταιους κυκλους. Το οφειλουν στους οπαδους τους που τους ακολουθουνε τοσα χρονια να κλεισει με σοβαροτητα η σειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε άλλα νέα,

"Bloodmoon" : Ξεκίνησαν τα γυρίσματα για το prequel του GoT !

Όπως προκύπτει από έγκυρες πληροφορίες υπήρξε ανακοίνωση πως ξεκίνησαν τα γυρίσματα για το prequel του GoT στο Μπέλφαστ , μια αρκετά γνώριμη περιοχή αφού εκεί έλαβαν χώρα και αρκετά γυρίσματα για το GoT. Όσοι δουλεύουν πάνω στο νέο αυτό πρότζεκτ αναφέρονται σε αυτό ως "Bloodmoon" ή ελληνιστί " Ματωμένο Φεγγάρι".

 

Το prequel θα τοποθετείται 5,500 χρόνια πριν τα γεγονότα του Game of Thrones και θα επικεντρωθεί κυρίως στα Παιδιά του Δάσους , τα οποία δημιούργησαν όπως έχουμε δει ήδη από το GoT τον αείμνηστο Night King.

[...]

Παράλληλα η πηγή αναφέρθηκε και στην συμμετοχή της Naomi Watts  στο καστ του prequel ενώ αναμένονται να ανακοινωθούν και τα ονόματα των υπόλοιπων ηθοποιών. Στο prequel θα δοθεί επίσης έμφαση στα τρομακτικά μυστικά του Westeros και στην πραγματική προέλευση των White Walkers

 

Την συγγραφή και την παραγωγή της σειράς θα επιμεληθεί η σύζυγος του Jonathan Ross, Jane Goldman και έχει ήδη χαρακτηριστεί ως σειρά με τεράστιο budget.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να κλειδωθεί το θρεντ για 2 μερουλες ώστε να μην έχουμε τις ίδιες γκρίνιες με τς προάλλες για τα σποιλερ κτλ. Κρίμα να τσακώνονται και να νευριάζουν κάποια μέλη.2 μέρες πχ ώστε να το δουν όσοι θέλουν κ μετά ας τ σχολιάσουμε αβερτα

Μια ιδέα είναι.εγω προσωπικά δεν έχω θέμα με τα σποιλερ (πολλές φορές ταβκυνηγαω κι όλας για να μάθω πριν καν δω κάτι) αλλα  για κάποιους είναι θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ώρα αρχίζουν τα ποστ σχετικά με: Φόλα το φινάλε, το χειρότερο επεισόδιο εβερ, ότι χειρότερο έχω δει, ξεφτίλα να κλείνει έτσι κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...