Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Αυτά είναι απλά τα δικά σου συμπεράσματα.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Και στον Tyrion είπε να μην μιλάει, αλλά στο τέλος όχι μόνο τον άκουσε, αλλά τα δέχτηκε κιόλας. Οπότε κι εγώ κάνω δικές μου εικασίες και λέω ότι αν γινόταν ο JS βασιλιάς, θα καθόταν ήσυχος σαν καλή κοτούλα, μπορείς να αποδείξεις το αντίθετο; Όσο για το ότι δεν ήθελε ο JS τον θρόνο και την αντίθεση σε σχέση με την δολοφονία της Dany, το εξήγησα πιο πίσω.

Κάνε ό, τι εικασίες θέλεις. Δικαίωμά σου.

Spoiler

 

Κι εγω χαλιέμαι που έζησε ο Σνοου. Με βάση των δεδομένων δε θα έπρεπε να ζησει. Χάρη στο κοινό έκαναν μου φαίνεται :P 

To γεγονός ειναι οτι ο greyworm εκεινη τη στιγμη τους κρατούσε απο τα @@. 

Επισης γεγονος ειναι πως οσο και να το θέλετε, ο μορφονιός δε θα γινόταν ποτέ βασιλιάς. Δεν ήθελε να γινει. 

 

4ο επεισόδιο, στο συμβούλιο πολέμου, προσέξτε την κινηση που κάνει ο greyworm στον χάρτη με τον στρατό του. Δειτε ποιους αφαιρεί και πόσους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Btw

 

αφού τελικα ενας Σταρκ στέφθηκε Βασιλιάς, η Σάνσα γιατί θέλησε να ανεξαρτητοποιηθεί το Winterfell. Μόνον όταν δεν συμπαθούσαν τον Βασιλιά δεν τα έσπαγαν με το βασίλειο οι Βόρειοι ;πχ απ'τη 2η σεζον κλπ

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Κάνε ό, τι εικασίες θέλεις. Δικαίωμά σου.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Κι εγω χαλιέμαι που έζησε ο Σνοου. Με βάση των δεδομένων δε θα έπρεπε να ζησει. Χάρη στο κοινό έκαναν μου φαίνεται :P 

To γεγονός ειναι οτι ο greyworm εκεινη τη στιγμη τους κρατούσε απο τα @@. 

Επισης γεγονος ειναι πως οσο και να το θέλετε, ο μορφονιός δε θα γινόταν ποτέ βασιλιάς. Δεν ήθελε να γινει. 

4ο επεισόδιο, στο συμβούλιο πολέμου, προσέξτε την κινηση που κάνει ο greyworm στον χάρτη με τον στρατό του. Δειτε ποιους αφαιρεί και πόσους.

Κι εσύ εικασίες κάνεις, αυτό είπα.

Spoiler

Το ότι τους κρατούσε απ' τα @@ δεν είναι γεγονός, αλλά δικό σου συμπέρασμα. Και σου έφερα και αντίλογο, όταν τελικά κάθεται και ακούει έναν άλλον προδότη και μάλιστα συμφωνεί και με όσα λέει να κάνουν, δεν υφίσταται τίποτα απ' όσα ισχυρίζεσαι ως γεγονός μετά. Είναι απλά η δική σου ερμηνεία, όπως δίνουμε κι εμείς τη δική μας.

 

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Btw

  Απόκρυψη περιεχομένων

αφού πάλι Σταρκ στέφθηκε Βασιλιάς, η Σάνσα γιατί θέλησε να ανεξαρτητοποιηθεί το Winterfell. Μόνον όταν δεν συμπαθούσαν τον Βασιλιά δεν τα έσπαγαν με το βασίλειο οι Βόρειοι πχ απ'τη 2η σεζον κλπ

Επίσης, ένα άλλο ερώτημα είναι τι σταματάει πλέον τα υπόλοιπα βασίλεια απ' το να αιτηθούν ακριβώς το ίδιο.

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Btw

  Απόκρυψη περιεχομένων

αφού τελικα ενας Σταρκ στέφθηκε Βασιλιάς, η Σάνσα γιατί θέλησε να ανεξαρτητοποιηθεί το Winterfell. Μόνον όταν δεν συμπαθούσαν τον Βασιλιά δεν τα έσπαγαν με το βασίλειο οι Βόρειοι ;πχ απ'τη 2η σεζον κλπ

Spoiler

 

Ε κάτι έπρεπε να γίνει και με δαύτη, έτσι θα το αφήναν το κορίτσι ; 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Κι εσύ εικασίες κάνεις, αυτό είπα.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Το ότι τους κρατούσε απ' τα @@ δεν είναι γεγονός, αλλά δικό σου συμπέρασμα. Και σου έφερα και αντίλογο, όταν τελικά κάθεται και ακούει έναν άλλον προδότη και μάλιστα συμφωνεί και με όσα λέει να κάνουν, δεν υφίσταται τίποτα απ' όσα ισχυρίζεσαι ως γεγονός μετά. Είναι απλά η δική σου ερμηνεία, όπως δίνουμε κι εμείς τη δική μας.

Επίσης, ένα άλλο ερώτημα είναι τι σταματάει πλέον τα υπόλοιπα βασίλεια απ' το να αιτηθούν ακριβώς το ίδιο.

Γενικά άφησαν ένα τόνο αναπάντητα ερωτήματα και γενικότερα τι να πρωτοσχολιασουμε πλέον. Αντε η αρχή και το τέλος του επεισοδίου ας δεχτούμε ήταν οκ τα πράγματα που έγιναν ή οι εξελίξεις στη μέση ήτανε τελείως της βιασύνης, πάμε έχουμε 40 λεπτά ακόμα, τσοπ τσοπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου άρεσε ο 8ος κύκλος γιατί ήταν πολύ στο στυλ άντε να τελειώνουμε και να πάμε για άλλα!

Από άποψη παραγωγής, οκ, το επίπεδο ήταν υψηλό, αλλά σεναριακά ήταν παιδικό παραμύθι.

Spoiler

Πέθαναν όλοι οι κακοί και ζήσαν οι καλοί καλά κι εμείς καλύτερα!

 

Σχετικά με τον Τζον:

Spoiler

Νομίζω ότι δεν μπορούσαν να δείξουν ότι κάθησε στο θρόνο επειδή:

Δεν το ήθελε ο ίδιος και για μένα είναι ο κυριότερος λόγος.

Σχετικά με το γιατί δεν αναφέρθηκε στη μάζωξη ότι είναι Ταργκάριαν, νομίζω ότι όλοι το ήξεραν από τον Βάρις, ο οποίος έστελνε ραβασάκια σε όλους για να τους το πει και να τον υποστηρίξουν να αναλάβει τον θρόνο.

Αλλά γιατί να θέλουν έναν Ταργκάριαν να τους κυβερνά?
Τον πρώτο Ταργκάριαν αναγκάστηκαν να τον δεχθούν γιατί επιβλήθηκε με τους δράκους.
Ο Τζον δεν είχε δράκο, δεν ήθελε τον θρόνο και έτσι επόμενο ήταν να γίνει κάποιος άλλος.

Δεν λέω ότι ο Μπραν ήταν  η καλύτερη επιλογή, αλλά αφού δεν θα ήταν κληρονομική η διαδοχή, αλλά θα διάλεγαν εκείνοι κάθε φορά, τους βόλευε όλους, γιατί μπορούσαν, θεωρητικά,  να τον ανατρέψουν όποτε ήθελαν.

Ο Μάρτιν έχει εμπνευστεί από την μεσαιωνική ιστορία της Ευρώπης, και τότε όντως αυτό συνέβαινε.
Ο εκάστοτε βασιλιάς εξαρτιόταν απόλυτα από τους τοπικούς άρχοντες κσι πρίγκιπες, των οποίων την εύνοια προσπαθούσε να έχει για να μείνει στον θρόνο.

 

Υ.Γ. Το σχόλιό μου σβήστηκε εχθές και δεν κατάλαβα γιατί!
Αν έκανα κάτι λάθος, πολύ θα ήθελα να το μάθω για να μην το επαναλάβω.

Ό,τι έγραψα το είχα σαν σπόιλερ και όχι ανοιχτό!

Επεξ/σία από SB_1957
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα spoiler μεχρι ποτε θα μπαινουν ? Μεχρι να βγει σε blu ray η μεχρι να την κατεβασει και ο τελευταιος χρηστης ? 😆 😂

Επεξ/σία από bluesattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Κι εσύ εικασίες κάνεις, αυτό είπα.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Το ότι τους κρατούσε απ' τα @@ δεν είναι γεγονός, αλλά δικό σου συμπέρασμα. Και σου έφερα και αντίλογο, όταν τελικά κάθεται και ακούει έναν άλλον προδότη και μάλιστα συμφωνεί και με όσα λέει να κάνουν, δεν υφίσταται τίποτα απ' όσα ισχυρίζεσαι ως γεγονός μετά. Είναι απλά η δική σου ερμηνεία, όπως δίνουμε κι εμείς τη δική μας.

Επίσης, ένα άλλο ερώτημα είναι τι σταματάει πλέον τα υπόλοιπα βασίλεια απ' το να αιτηθούν ακριβώς το ίδιο.

Την ίδια απορία έχω κι εγώ.

28 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Btw

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

αφού τελικα ενας Σταρκ στέφθηκε Βασιλιάς, η Σάνσα γιατί θέλησε να ανεξαρτητοποιηθεί το Winterfell. Μόνον όταν δεν συμπαθούσαν τον Βασιλιά δεν τα έσπαγαν με το βασίλειο οι Βόρειοι ;πχ απ'τη 2η σεζον κλπ

Spoiler

O Βορράς, όπως είπε, ήταν ανεξάρτητος για χιλιάδες χρόνια και με βάση τα βιβλία, υπέκυψαν μόνο στον πρώτο Ταργκάριαν και όταν ανέλαβε ο Μπαράθεον, πάλι σήκωσαν τις δικές τους σημαίες!

 

Επεξ/σία από SB_1957
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.digitalspy.com/tv/ustv/a27527143/game-of-thrones-emilia-clarke-like-changed-season-8-remake/

( αναφέρεται στο τι θα άλλαζε ή τι θα ήθελε να είχε αναπτυχθεί περισσότερο - όχι για remake προφανώς )

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Την ίδια απορία έχω κι εγώ.

  Απόκρυψη περιεχομένων

O Βορράς, όπως είπε, ήταν ανεξάρτητος για χιλιάδες χρόνια και με βάση τα βιβλία, υπέκυψαν μόνο στον πρώτο Ταργκάριαν και όταν ανέλαβε ο Μπαράθεον, πάλι σήκωσαν τις δικές τους σημαίες!

Spoiler

Ανεξάρτητος όμως με Σταρκ στον θρόνο του. Τώρα που είναι Σταρκ ο βασιλιάς των 7 (6) βασιλείων, γιατί να μην είναι ΚΑΙ βασιλιάς του Βορρά; Για να μη χάσει τον θρόνο η τύπισσα που στην τελική έκατσε ως αναπληρωματική;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, nio15 είπε

Θα μιλήσω γενικά για όλη την σεζόν και δεν θα μείνω μόνο στο τελευταίο επεισόδειο. Γενικά δεν έμεινα ευχαριστημένος. Δεν ηταν και τελείως χάλια αλλα δυστηχώς δεν ηταν και κάτι φοβερό.
Τo GOT ήταν και θα έιναι απο τις καλυτερες σειρές που έχω δει ποτέ, και απο τις πιο αγαπημένες μου.
Αλλα ρε παιδία αλήθεια τώρα περιμέναμε 2 ολόκληρα χρόνια για να κάνουν 6 επεισόδεια και να δούμε αυτό το πράγμα???? Αλήθεια τώρα???
Σε μερικά επεισόδεια τα πράγματα που έβλεπες ήταν για να τραβάς τα μαλλία σου (για να μην πω κάτι άλλο)....

Επεισόδειο 3

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Μετα απο τοσα χρονια και επεισοδεια αναπτυξης για των Night King και τους Whitewalkers και ολο αυτο τελειωσε σε 1 ΜΟΝΟ επεισοδειο?
Χωρις να μας λυσουν καμμια απορια, να μας πουνε κατι εστω.
Γενικα αυτα που ειδα εγω στην μαχη ηταν οχι απλα τραγικα αλλα δεν μπορω να βρω την λεξη.

1) Παρα μα παρα πολυ σκοτεινο επεισοδειο

2) Οι ντοθρακοι κανουν ντου στο πουθενα, χωρις να ξερουν τι γινετε, χωρις να βλεπουν και γενικα χωρις να υπαρχει λογος

3) Οι βαλιστρες να ειναι μπροστα μπροστα απο ολο τον στρατο? Μπροστα????? Που εχει ξαναυπαρξει τα range weapons να ειναι μπροστα απο ολο τον κοσμο? Να ριξουν που?

4) Ολοκληρη πεδιαδα μεσα στα μαυρα σκοταδια δεν ειχαν βαλει ουτε κανενα πυρσο, ουτε ειχαν σκαψει, ουτε καποιο τειχος απο ξυλα, ουτε τιποτα.

5) Αφου αναψε η φωτια στο τειχος απο τα ξυλα και οι whitewalkers δεν μπορουσαν να περασουν μπορειτε να μου πειτε τι στο καλο γινετε?
Οι whitewalkers περιμενουν και κοιτανε τους αλλους. Και οι αλλοι καθονται και κοιτανε τους whitewalkers. Δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ.  Πλακα μου κανετε ρε σεις τωρα?
Ουτε τοξα, ουτε ακοντια, ουτε πετρες, κατι ρε παιδι μου. Απλα τους κοιτανε να δουνε αν ειναι ομορφοι....

6) Δεν πεθαινει κανενας απο τους βασικους βασικους, ασχετα αν ηταν 1 ωρα στριμωγμενοι απο 10000 whitewalkers

7) Ναι οκ η Arya ειναι απο τους πιο καλους assasin, και φοραει τα προσωπα τον αλλον και και και αλλα ρε πως στο καλο περασε μεσα απο 100 undeads, που ηταν και οι στρατηγοι εκει, και πεταχτηκε πισω απο τον NK??? Να ηταν κρυμμενη στο δεντρο και να πηδαγε απο εκει ΟΚ ναι μια χαρα

Και γενικα 7 χρονια,  the winter is coming, the undead are coming, θα μας φανε ολους αμα δεν ενωθουμε και αλλα τετοια, και ολα αυτα τελειωσαν σε 1 ωριτσα (!μαλιστα)....
Και βεβαιως αρκετα ακομα θεματακια....

Ολα λοιπον τα παραπάνω δεν έχουν να κάνουν με το αν είναι καλή η ιστορία, αλλα με κακό και χαζό γράψιμο, σε σημείο που πιστευείς οτι μπορεί να το έγραψε παιδάκι 5 χρονών.
Στρατηγική όχι απλά μηδεν αλλα ΜΕΙΟΝ.

Επεισόδειο 4-5

  Απόκρυψη περιεχομένων

Γενικα καλο επεισοδειο. Και εδω βεβεια με αρκετα θεματα.
Οπως για παραδειγμα οτι 100 βαλιστρες δεν μπορουσαν να πετυχουν τον Drogon. Αλλα στο προηγουμενο 1-2 ηταν αρκετες για να φανε τον αλλον δρακο.
Το Golden army δεν φανηκε ουτε για πλακα πουθενα. Ενω ηταν ενας τεραστιος στρατος απο καλα εκπαιδευμενους στρατιωτες.

Γενικα ακουστηκε οτι η Daenerys ηταν παραλογο που εκανε οτι εκανε και οτι δεν ηταν τετοιος χαρακτηρας. Πιστευω το αντιθετο. Απο πολυ παλια ειχε δειξει καποια πολυ μικρα σημαδια οτι μπορει να μην ηταν 100% αυτη που ελεγε και βλεπαμε.
Επισης ο πατερας ηταν τρελος. Ο αδερφος ηταν τρελος. Αυτη πως θα την γλυτωνε. Ηταν μεσα στο DNA της. Και ειδικα με ολα αυτα που εγιναν στα τελευταια επεισοδεια ειναι δυνατον να μην το εχανε?
Εχασε 2 δρακους - παιδια της. Εχασε τον Jorah. Εχασε - την προδωσε ο Varys. Δεν την ηθελε κανενας και ειδικα στον Βορρα. Ο Jon δεν ηθελε ουτε αυτος + οτι εμαθε ποιος ηταν κανονικα.
Εχασε την αγαπημενη της φιλη, την Missandei. Και γενικα πολλα πολλα ακομα.

Εδω εμεις μπορει να τρελαθουμε για πιο απλα και γελοια πραγματα. Λογικο λοιπον ηταν να το χασει και αυτη.

Επισης σας παρακαλω πολυ γιατι θα τρελαθω. ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΒΡΗΚΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΕΠΕΙΣΟΔΕΙΑ Η DAENERYS????????
Και ειδικά τους Ντοθρακι. Δεν ειναι οτι ηταν 20-30. Ηταν πάνω απο 100. Και γενικά ο στρατός της μέχρι το 4 επεισόδειο ηταν 100 άτομα. Αλλα μετά στα επόμενα 2  γένησε αλλους 1000.

Επεισόδειο 6

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Γενικα περα απο 2-3 δυνατες σκηνες ηταν αστα να πανε.
Τωρα ο Bran που ειδικα στις 2 τελευταιες σεζόν δεν φάνηκε και δεν έκανε τιποτα έγινε ο Βασιλιάς. Αυτός υποτίθεται οτι εκπροσωπούσε κάτι διαφορετικό (Three - eye raven) και όλα αυτά δεν ένοιαζάν.
Για το ποιός ειναι πραγματικά ο Jon, που στην ουσιά για αυτο (λογω της μανας του και του πατερα του) αρχισαν οι μεγαλοι πολεμοι, χεστηκαν. Δεν ανέφεραν τιποτα. Όπως ούτε και για τι προφητείες.

Γενικά περίμενα ενα πιο επικό τελος. Να δω κάτι καλύτερο απο αυτό. Τρέξανε να το τελειώσουν με ολη τους την ψυχή. Και όποιος βιάζετε σκοντάφτει.
Και όλα τα παραπάνω δεν είναι μόνο δική μου γνώμη. Αλλα σχεδόν όλων με όσους το έχω συζητησει (πέρα απο ότι ακούγετε στο ιντερνετ γενικά).

Ηταν μια απο τις καλύτερες σειρές όλων των εποχών. Κάτι μοναδικό. Και νομίζω οτι της άξιζε κάτι διαφορετικό απο αυτό που είδαμε.
Και γενικά θα συμφωνήσω με τα παρακατώ που είπε ο φιλός.
 

Σε πειραξαν οι παρθενογενέσεις ολοκληρων στρατιων; Να το κανω χειρότερο;

Spoiler

 

Αν θυμάμαι καλά, στην μάχη πριν την μάχη στην πρωτεύουσα κάνουν απολογισμό και λενε ότι τους μείναν μόνο 5... ΧΙΛΙΑΔΕΣ(!) ντοθρακι και άσπιλοι. Όποιος ειδε το επεισοδιο 3, θα νομιζε με βεβαιότητα οτι δεν θα μεινανε πάνω απο 5 ασπιλοι, μαζι με τον Γκριζοσκωληκα και πανω από 5 άλογα κι απο αναβατες μαλλον κανένας. Σκηνές μαζικής υποχωρησης Ντοθρακι δεν έδειξε, μονο φλογες κι ελπιδες να σβηνουν, τραυματισμενα αλογα να τρεχουν πανικοβλητα κι εναν χ€σμ€νο Τζορα... Να πολεμούν αυτες οι εφεδρειες εντος των τοιχων δεν εδειξε, ιδιως οταν σπαρταρουσαν ολοι οι πρωταγωνιστές περικυκλωμένοι ως μονοι επιζήσαντες συν τα γυναικόπαιδα στην κρύπτη.

Για την ακρίβεια, το ντου των Ντοθρακι και τα σκηνικά δεν διναν εντυπωση επίθεσης περισσότερων απο 500 εφιππων στο επεισοδιο 3. Πως λοιπόν οι επιζησαντες ηταν 5.000, μόνο ο Μπραν θα ξερει!

Ακομη πιο αστείο:

Spoiler

Κατά την πολιορκία οι ασπιλοι φαίνονται λιγοτεροι από οσοι εμφανίζονται στον θρίαμβο μετά την πολιορκία. Μήπως σαν τα σκουλικια, οσο τα κοβεις τοσο πολλαπλασιάζονται;

Η σκηνή  θριαμβου της Ντάνι θυμιζε αρκετά σκηνές απο Lord of the Rings και Saruman με τα χειροκροτουντα ορκ, η ομιλια θυμιζε ομιλιες του Citizen Cane και του real life Αδόλφου.

Το καδραρισμα της Ντανυ με τα φτερά του δράκου προεκταση των ώμων της ηταν ΕΠΙΚΗ, μία όαση δημιουργικότητας στο ολέθρια διεκπεραιωτικό επεισόδιο.

Με έκανε να ξεχάσω αρκετές καυτές πατάτες της τελευταίας σεζον.

Μέχρι που...

Spoiler

ξεκίνησε το συμβούλιο των οίκων για την τυχη των Τυριον, Τζον και του θρόνου. Τι διαλογοι, τι σκηνική παρουσια!

 

Μα τον High Sparrow τον οσιομάρτυρα και τους Old Gods, τι Epic facepalm ηταν αυτο!

Επεξ/σία από EmpYristis
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
35 minutes ago, SB_1957 said:

Την ίδια απορία έχω κι εγώ.

  Reveal hidden contents

O Βορράς, όπως είπε, ήταν ανεξάρτητος για χιλιάδες χρόνια και με βάση τα βιβλία, υπέκυψαν μόνο στον πρώτο Ταργκάριαν και όταν ανέλαβε ο Μπαράθεον, πάλι σήκωσαν τις δικές τους σημαίες!

Πριν τον Aegon και τα 7 βασίλεια ήταν ανεξάρτητα, όχι μόνο ο Βορράς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, katergaris79 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ανεξάρτητος όμως με Σταρκ στον θρόνο του. Τώρα που είναι Σταρκ ο βασιλιάς των 7 (6) βασιλείων, γιατί να μην είναι ΚΑΙ βασιλιάς του Βορρά; Για να μη χάσει τον θρόνο η τύπισσα που στην τελική έκατσε ως αναπληρωματική;

Spoiler

Δεν γίνεται να είσαι βασιλιάς όλων και ταυτόχρονα βασιλιάς του οίκου σου.

Υποτίθεται ότι δεν θα είσαι δίκαιος και αντικειμενικός, δεν θα έχεις χρόνο και για τα δύο κ.λπ. κ.λπ..

Αλλά με τόσες τρύπες στο σενάριο αυτό είναι μάλλον το λιγότερο άτοπο από όλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...