Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ισχυει τωρα εβαλα ξανα τη σκηνη που πεθανε.

Δεν τον δειχνει να πεθαινει αλλα αργοτερα η Brienne λεει κοφτα οτι τον σκοτωσε σε Davos και Μελλισαντρα .

Και δεν εχει και κανενα λογο βεβαια να πει ψεματα.

Anyway, ηταν απλα απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ισχυει τωρα εβαλα ξανα τη σκηνη που πεθανε.

Δεν τον δειχνει να πεθαινει αλλα αργοτερα η Brienne λεει κοφτα οτι τον σκοτωσε σε Davos και Μελλισαντρα .

Και δεν εχει και κανενα λογο βεβαια να πει ψεματα.

Anyway, ηταν απλα απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες.

Και να φανταστείς ο ηθοποιός που έπαιζε τον Stannis έχει δηλώσει ότι απεχθάνονταν το ρόλο του, με το ζόρι έπαιζε και δε καταλάβαινε λέει γιατί έχει προκαλέσει τόσο ντόρο η σειρά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα αυτη την αντιδραση περιμενα

 

 

Στα βιβλια (που ακολουθουν διαφορετικο δρομο απο την τηλεοραση) εχει πει ο GRRMartin οτι ο Stannis ειναι ζωντανος

 

 

 

Ναι. Είναι πολύ γάτος και δε ψοφάει τόσο εύκολα. Αντιλαμβάνεται το κίνδυνο αμέσως όταν υπάρχει, και κινείται κατάλληλα.

 

 

Και να φανταστείς ο ηθοποιός που έπαιζε τον Stannis έχει δηλώσει ότι απεχθάνονταν το ρόλο του, με το ζόρι έπαιζε και δε καταλάβαινε λέει γιατί έχει προκαλέσει τόσο ντόρο η σειρά.

Ίσως επειδή στη σειρά τον έβαλαν να σκοτώσει τη κόρη του. Στα βιβλία δεν έχει κάνει κάτι τέτοιο, και δεν δίνει την εντύπωση ότι θα το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1ο επεισόδιο θέλω να δω

- reunion Jon - Arya

- πως θα υποδεχτούν την Daenerys στο Winterfell

- τον Jaime στο Winterfell και την συνάντηση με Jon και Tyrion.

- Ποιος(Tormund ή Bran) θα πει τα νέα ότι ο NK έχει δράκο και την αντίδραση της Daenerys.

και το βασικότερο την στιγμή που ο Jon μαθαίνει τα νέα για την καταγωγή του και το πραγματικό του όνομα.

Μαλλον ξεχασες οτι ο NK και οι WW διελυσαν το τειχος και προχωρανε; Δεν ειναι ωρα για γιορτες.

 

Πιστευω οτι το ολο θεμα με τους WW θα τελειωσει πριν το season finale. Στο τελευταιο επεισοδιο θα μας δειξει πραγματικα λιγο game of thones, με την κυριολεξια της λεξης.

 

Παντως μου κανει εντυπωση που δεν εδειξε μια σκηνη απο το pre-season trailer που ειχε κυκλοφορησει. Ειναι η σκηνη στο 1.05 που μας δειχνει οτι ο χειμωνας εφτασε και στο king's landing.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστείς ο ηθοποιός που έπαιζε τον Stannis έχει δηλώσει ότι απεχθάνονταν το ρόλο του, με το ζόρι έπαιζε και δε καταλάβαινε λέει γιατί έχει προκαλέσει τόσο ντόρο η σειρά.

λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μου κανει εντυπωση που δεν εδειξε μια σκηνη απο το pre-season trailer που ειχε κυκλοφορησει. Ειναι η σκηνη στο 1.05 που μας δειχνει οτι ο χειμωνας εφτασε και στο king's landing.

Δεν υπάρχει σκηνή που να δείχνει, τον χειμώνα στο KL. Η παγωμένη ανάσα της, υποδηλώνει τον ερχομό τον WW και τον στενό κλοιό των βορίων γύρω της.

 

Παρόλα αυτά έδειξε πως άρχισε να χιονίζει στο KL και να το στρώνει. Οπότε κι έτσι αν θες, ο χειμώνας στο KL ήρθε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σκηνή που να δείχνει, τον χειμώνα στο KL. Η παγωμένη ανάσα της, υποδηλώνει τον ερχομό τον WW και τον στενό κλοιό των βορίων γύρω της.

 

Παρόλα αυτά έδειξε πως άρχισε να χιονίζει στο KL και να το στρώνει. Οπότε κι έτσι αν θες, ο χειμώνας στο KL ήρθε.

σωστός,μεταφορικό είναι το σκηνικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνει ένας μοντ - έτσι για το hype - ένα δημοψήφισμα για το πότε υπολογίζουμε ότι θα κυκλοφορήσει ο 8ος κύκλος να αρχίσουμε τις προβλέψεις :)

Εγώ ψηφίζω Οκτώβριο 2018...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαλλον ξεχασες οτι ο NK και οι WW διελυσαν το τειχος και προχωρανε; Δεν ειναι ωρα για γιορτες.

 

Πιστευω οτι το ολο θεμα με τους WW θα τελειωσει πριν το season finale. Στο τελευταιο επεισοδιο θα μας δειξει πραγματικα λιγο game of thones, με την κυριολεξια της λεξης.

 

Παντως μου κανει εντυπωση που δεν εδειξε μια σκηνη απο το pre-season trailer που ειχε κυκλοφορησει. Ειναι η σκηνη στο 1.05 που μας δειχνει οτι ο χειμωνας εφτασε και στο king's landing.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rbNWMGecNcM

Οφφτοπικ πριν δύο μέρες έβλεπα βίντεο περί τρέιλερ γενικότερα και ο τύπος έλεγε ότι το καλύτερο είναι όταν γυρίζουν σκηνές μόνο για τρέιλερ.

Έτσι κι αλλιώς τα τρέιλερ υπάρχουν και να σε προϊδεάζουν για το τι να περιμένεις όχι να σου κάνει σποιλερ και να σου δείχνει σκηνές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ξεχασες οτι ο NK και οι WW διελυσαν το τειχος και προχωρανε; Δεν ειναι ωρα για γιορτες.

 

Πιστευω οτι το ολο θεμα με τους WW θα τελειωσει πριν το season finale. Στο τελευταιο επεισοδιο θα μας δειξει πραγματικα λιγο game of thones, με την κυριολεξια της λεξης.

 

Παντως μου κανει εντυπωση που δεν εδειξε μια σκηνη απο το pre-season trailer που ειχε κυκλοφορησει. Ειναι η σκηνη στο 1.05 που μας δειχνει οτι ο χειμωνας εφτασε και στο king's landing.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rbNWMGecNcM

Δεν το έχω ξεχάσει απλός θα γίνει το reunion και θα μάθει ο Jon την αλήθεια.

Αυτό που λες με τους WW το πιστεύω και εγώ δεν νομίζω να το αφήσουν για το τελευταίο επεισόδιο, υποθέτω πως η μεγάλη μάχη θα γίνει στο 4 ή 5 επεισόδιο.

Το θέμα με τους μισθοφόρους δεν ξέρω πως θα μας το δείξουν.. αν και θα ήταν ωραίο την ώρα της μάχης με τους ww να εμφανίζονταν και αυτοί και αφού έβλεπαν την πραγματικότητα να βοηθούσαν τον Jon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνει ένας μοντ - έτσι για το hype - ένα δημοψήφισμα για το πότε υπολογίζουμε ότι θα κυκλοφορήσει ο 8ος κύκλος να αρχίσουμε τις προβλέψεις :)

Εγώ ψηφίζω Οκτώβριο 2018...

Νοεμβριος του 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σκηνή που να δείχνει, τον χειμώνα στο KL. Η παγωμένη ανάσα της, υποδηλώνει τον ερχομό τον WW και τον στενό κλοιό των βορίων γύρω της.

 

Παρόλα αυτά έδειξε πως άρχισε να χιονίζει στο KL και να το στρώνει. Οπότε κι έτσι αν θες, ο χειμώνας στο KL ήρθε.

σωστός,μεταφορικό είναι το σκηνικό

Προχθες χαζευα τα βιντεο στο καναλι του HBO για τη σειρα. Αυτες τις 2 σκηνες που βλεπει ο Μπραν στο οραμα του, δεν θυμαμαι να τις εχουμε δει.

Πιστευω θα τις δουμε στην 8η. Στο 2:37

 

https://www.youtube.com/watch?v=b77r5ip7USQ&index=3&list=WL&t=158s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...