Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 8


epir21
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Για γενική συζήτηση για τις προηγούμενες σεζόν του Game of Thrones (με spoilers), επισκεφθείτε αυτό το θέμα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Είμαι ο μονος που η πιο αντιπαθητικη έβερ στη σειρά μου φαινεται η Σάνσα; :P (ντάξ βέβαια δεν μου αρέσει και η ηθοποιός

Είμαι ο μονος που η πιο αντιπαθητικη έβερ στη σειρά μου φαινεται η Καλίσι; :P (ντάξ βέβαια δεν μου αρέσει και η ηθοποιός

Ετσι αισθανομαι και εγω για την Δρακομάνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Είμαι ο μονος που η πιο αντιπαθητικη έβερ στη σειρά μου φαινεται η Σάνσα; :P (ντάξ βέβαια δεν μου αρέσει και η ηθοποιός

6 season ευχόμουν να φαει χωμα. Μετά άλλαξαν τα πράγματα. :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν συνεχίσετε να ποστάρετε πληροφορίες εκτός spoiler tags, θα κλειδώσει και θα ανοίξει ξανά όταν τελειώσει η σειρά. :) 

Bill την βλεπεις  την σειρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Σάνσα έμπαινα άγρια. Είχα κάτι τέτοιες Αγγλίδες πελάτισσες στη σεζόν όταν δούλευα. Hey babe, mi love και κάτι τέτοια πετούσαν...

Καλά βέβαια έλεγαν και το γουοτερ: γουότα κτλπ αλλά με έφτιαχναν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Εγώ Σάνσα έμπαινα άγρια. Είχα κάτι τέτοιες Αγγλίδες πελάτισσες στη σεζόν όταν δούλευα. Hey babe, mi love και κάτι τέτοια πετούσαν...

Καλά βέβαια έλεγαν και το γουοτερ: γουότα κτλπ αλλά με έφτιαχναν!

Γιατι δεν έμπαινες Δρακομάνα?

Ρε και στην Άρυα λέμε :P :P :P Kαι στη Μπριεν χαλαρά. Μη σου πω και στη γυναίκα του χοντρούλη που ξέχασα το ονομά του τωρα :P 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Ναι

Δεν αμφισβητει κανενας πως αγαπαει τον Τζον, απλως αγαπαει την εξουσια περισσοτερο. Νομιζω θα ερθει η στιγμη να διαλεξει και τοτε θα εχει ενδιαφερον. Αν και ενα δειγμα το χουμε παρει με τη συζητηση αναμεσα σ'αυτην και τη Σανσα

πιστεύω πως θα διαλέξει το θρόνο τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από την αντίδραση τής όταν ο Τζον τής είπε ποια είναι η πραγματική τού ταυτότητα

19 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Εγώ Σάνσα έμπαινα άγρια. Είχα κάτι τέτοιες Αγγλίδες πελάτισσες στη σεζόν όταν δούλευα. Hey babe, mi love και κάτι τέτοια πετούσαν...

Καλά βέβαια έλεγαν και το γουοτερ: γουότα κτλπ αλλά με έφτιαχναν!

Εγώ έμπαινα Άρια άνετα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, pontez2 said:

Γιατι δεν έμπαινες Δρακομάνα?

Ρε και στην Άρυα λέμε :P :P :P Kαι στη Μπριεν χαλαρά. Μη σου πω και στη γυναίκα του χοντρούλη που ξέχασα το ονομά του τωρα :P 

Spoiler

Shot07_012.jpg?itok=TqcW-QAT

Σιγα τη θυσια 😛 Mια χαρα κοπελα ειναι η Gilly. 

Btw πανω απ την Ros δε βαζω καμια 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Γιατι δεν έμπαινες Δρακομάνα?

Ρε και στην Άρυα λέμε :P :P :P Kαι στη Μπριεν χαλαρά. Μη σου πω και στη γυναίκα του χοντρούλη που ξέχασα το ονομά του τωρα :P 

Δρακομανα στις πρώτες σεζόν ναι. Τώρα πια μου έφυγε. Άλλη γουστάρα 1 γυμνασίου άλλη στην 3η γυμνασίου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Όπως το βλέπω δε χρειάζεται να έχει blood claim to the throne όποιος μείνει όρθιος κάθεται . Ακόμα και ο Tyrion παίζει ανταυτού  :P

Υπάρχει από παλιά η θεωρία ότι ο Tyrion δεν είναι Lannister btw ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Ισα ισα που σαν ηθοποιος ειναι πολυ καλη η Κλαρκ. Το ιδιο και ο Τζοφρι

Εδω ειναι πιστευω απο τις καλυτερες ερμηνειες της 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

Η Σάνσα έχει κάτι το αντιπαθητικό ( μη νομίζετε ότι είναι τέρμα το θύμα γιατί κι αυτή πλέον κυνηγάει το αντίστοιχο θρόνο του Βορρά. Μην ξεχάσουμε και την πρώτη σεζόν με τον Τζοφρι από όπου ξεκίνησαν όλα ). Και η Καλισι από το 2ο επεισόδιο, στη σκηνή που μιλάνε "σαν φίλες " και μετά στις κατακόμβες με τον Τζον φαίνεται ότι ταλαντεύεται μεταξύ μουρλαμαρας και αυτή για την εξουσία. Γενικά τον Τζον τον ερωτεύτηκε γιατί ηταν λίγο στα @ρχιδια του από την αρχή. Δεν γονάτισε εξ αρχής, ήρθε να ζητήσει μεν βοήθεια αλλά δεν έκανε σαν σκυλάκι. Αυτό πιστεύω θαύμασε η Ντάνυ και ότι "πέθανε" για τους δικούς του και όσα πίστευε/πιστεύει. Επίσης χωρίς να το επιδιώκει κέρδισε και το σεβασμό του Βορρά ας ήταν Snow και έγινε King in the North.

Πολλοί θα θέλαμε Τζον και Ντανυ για τον Θρόνο ας είναι συγγενείς. Ο Τζον αξίζει το θρόνο από άποψη ηθικής όπως άξιζε και ο Νεντ αλλά στη ζωή δεν επιβιώνουν οι τίμιοι αλλά οι έξυπνοι/πονηροί και όσοι ξέρουν να παίζουν καλό manipulation game ( θυμηθείτε το παιχνίδι του Littlefinger από το 1ο κύκλο ). Το πιθανότερο είναι να πάνε όλα πιο σκατά τώρα που ο Τζον είναι τέρμα μπερδεμένος ψυχολογικά και χαμένος μέσα στις σκέψεις του. Γι αυτό και δεν θα το θεωρούσα σωστό ως Σαμ να του το πω πριν τη μάχη. Θα επέλεγα να το πω μετά ( εάν επιβίωναν ).

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...