Προς το περιεχόμενο

Μείωση της τιμής του PlayStation VR


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εγώ πάντως από τότε που πήρα το oculus δεν έχω ξαναπαίξει σε οθόνη. Θυμάμαι στην αρχή που το είχα πάρει έπαιζα λίγο doom ακόμα και σκεφτόμουν τι ωραίο που θα ήταν σε VR. Μετά το σταμάτησα και αυτό. Από τότε παίζει σχεδόν κάθε μέρα σε VR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που το χαίρεσαι φίλε μου αλλά έρχεσαι στα λόγια μου. Αναφέρεις 3-4 παραδείγματα παιχνιδιών. Ωραία, τα έπαιξες τα ευχαριστήθηκες. Μετά; Ειλικρινά από΄τότε που το πήρες σε τι ποσοστό το χρησιμοποιείς όταν ανοίγεις το PS4? Θέλω να πω ότι είναι ακόμα νωρίς και για την τεχνολογία και για την ποσότητα των ποιοτικών εμπειριών. Ας βγούνε 10-15-20 δυνατά παιχνίδια και χειριστήρια της προκοπής και με χαρά θα τα σκάσω.

εγω τον καταλαβαινω τον φιλο γιατι εχω κανει το ιδιο με πιστολι που το πληρωσα 130 ευρω αν θυμαμαι καλα (aimtrack) και τα παιχνιδια ειναι λιγα αλλα μου αρεσει απο την εποχη του house of the dead στο dreamcast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που το χαίρεσαι φίλε μου αλλά έρχεσαι στα λόγια μου. Αναφέρεις 3-4 παραδείγματα παιχνιδιών. Ωραία, τα έπαιξες τα ευχαριστήθηκες. Μετά; Ειλικρινά από΄τότε που το πήρες σε τι ποσοστό το χρησιμοποιείς όταν ανοίγεις το PS4? Θέλω να πω ότι είναι ακόμα νωρίς και για την τεχνολογία και για την ποσότητα των ποιοτικών εμπειριών. Ας βγούνε 10-15-20 δυνατά παιχνίδια και χειριστήρια της προκοπής και με χαρά θα τα σκάσω.

Το VR καταρχάς έχει εμπράκτως περισσότερα παιχνίδια απο αυτά που ανέφερα. Ομολογουμένως δέν είναι όλα με τα production values του Uncharted 4, αλλά ειλικρινά, καθώς η εμπειρία είναι όπως και να το κάνουμε, εντελώς διαφορετική απο ένα 2D game στην οθόνη, το VR κάνει ακόμη και ένα πιό λιτό παιχνίδι όπως το Battlezone (για παράδειγμα) άκρως απολαυστικό. Μικρά παιχνίδια όπως το Trackmania Turbo, το VR Worlds, Rez Infinite, Farpoint, Robinson The Journey κτλ είναι απλά σε "άλλη διάσταση" απο αυτό που έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια.

 

Παράλληλα έρχεται το Ace Combat 7 (το οποίο είναι για εμένα προσωπικά dream-come-true), το Gran Turismo Sport, Doom VFR, Skyrim VR (αυτό θα είναι "χάσιμο" κανονικά...) και άλλα πολλά παιχνίδια βρίσκονται σχεδόν στο κατώφλι μας. 

 

Last but not least, η ίδια η συσκευή είναι κυριολεκτικά απίστευτη για να βλέπεις 3D ταινίες, ή ακόμα και να "ρεπλικάρει" μια τεράστια οθόνη για τα κανονικά 2D παιχνίδια. 

 

Πάντως όποιος φίλος / φίλη έχει έρθει να το δεί στο σπίτι, όλοι γελάνε μόλις το χρησιμοποιήσουν. Αυτή η αίσθηση ευφορίας και γαλήνης μερικές φορές (συνιστώ το "Perfect" για αυτόν τον λόγο) απλά ΔΕΝ βρίσκεται πουθενά αλλού πέρα απο το VR. Είτε είναι SONY, Oculus, κτλ κτλ. Μια πολύ όμορφη πτυχή της τεχνολογίας που πιστεύω θα έπρεπε όλοι μας να δούμε πιο θετικά.... 

 

Καλή συνέχεια παιδιά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...