Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy Note8 από κοντά (video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην περνάμε πάλι σε αντιπαράθεση apple vs Samsung....

Το κινητό πετάει κ από specs κ από design!!!

Κ από τιμή πετάει αλλά πιστεύω να πέσει!!!

 

Οπως παντα.. Οσοι εχοντες το περνουν τωρα, οσοι θελουν και δεν ειναι διατεθειμενοι να δωσουν τοσα πολλα, θα περιμενουν λιγο και θα το παρουν.. Τοσο απλα.. 

Σαφως και ειναι τηλεφωναρα..Το αν κανει ή οχι σε καποιον αυτο ειναι αλλο θεμα, αλλα αν ακουω και τα ακυρα τι να πω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχχαχαα 3.300 mah σε 6 ιντσες κινητό.. τα βλέπει η ΧΙΑΟΜΙ με τα 5.500 mah. Και γελάει... Όσο για το κολημμα στο 5.38 δεν το σχολιάζω το μόνο που θα πω είναι::

 

Αρχίσαμε....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτο για το digital touch, αλλα οσον αφορα την πρωτοτυπια, στη συγκεκριμενη σειρα νομιζω η samsung ειναι μακραν μπροστα επειδη wacom και Spen. 

Δηλαδή 400€ παραπάνω επειδή έχει Spen?  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τιμη του ακουγεται σχεδον σαν ανεκδοτο.


 


Κατα τα αλλα θεωρω πως σχεδον ολα τα μελλοντικα high-end τηλεφωνα θα ακολουθησουν αυτο το form factor/σχεδιασμο:


1) οθονη πιο μακροστενη με διαφορετικη αναλογια απο την συνηθισμενη 16:9, πχ 18:9


2) πολυ μικρα bezel


3) στρογγυλεμενες γωνιες στην οθονη


4) απουσια hardware home button


5) amoled οθονη


6) οθονη με πολυ υψηλο ppi


7) καποιο ειδος face/iris recognition


 


 


Tο εντυπωσιακο ειναι οτι τα περισσοτερα απο αυτα χαρακτηριστικα τα ειδαμε μαζι πρωτα σε μικροτερες εταιρειες, πχ sharp, xiaomi και υστερα ακολουθησε η samsung.


Λογικα θα ακολουθησουν και οι υπολοιποι κατα ποδας.


Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο insomnia εμαθα οτι :

 

* Υπαρχει κινητο χωρις lag εστω και ανεπαισθητο..

* Το s8 κατηγορειται για lag απο γνωστους κινεζους που εχω 4 κινητα τους και με εχουν πεθανει στο hang και στο f/w update..

 

Μαλλον ειμαι ο μονος που εχοντας πιασει ολες σχεδον τις κορυφαιες ναυαρχιδες στα χερια μου δεν ειχα ποτε σχεδον θεμα σε καθημερινη χρηση με καμια σοβαρο.. Συμπεριλαμβανομενου του iphone εννοειται..

 

Anyway i'm out κλασσικα εικονογραφημενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή 400€ παραπάνω επειδή έχει Spen?  :huh:

 

Αντε να το ξαναπουμε ρε παιδια.. Η τιμη ειναι ΚΑΙ θεμα μαρκετινγκ.. 

Στα 920 ξεκινησε αν θυμαστε και το s8 plus και επεσε σταδιακα.. Ετσι θα πεσει και αυτο.. Απλα..Οποιος δεν ειναι διατεθειμενος να τα σκασει τωρα τα σκαει μετα! Τοσο απλα.. Οποιος δεν ειναι διατεθειμενος να το αγορασει δεν το αγοραζει! Παλι τοσο απλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκάλωμα έφαγε ρε σεις στο 5.38? Ούτε κινητά των 150 ευρώ δεν σκαλώνουν έτσι. Αθάνατο TouchWiz αθάνατη Samsung. Με μια custom rom θα πετάει. Για την ώρα παραμένει μέτριο σε ταχύτητα με όλη τη σαβούρα της Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως τετοιο lag κανει οταν φορτιζει το τηλεφωνο..

 

Και βλεποντας την καθημερινη ταχυτητα του s8+ απο προσωπικη εμπειρια, οχι μετρια δεν θα ειναι αλλα θα πεταει.. Ποσο μαλλον με custom και debloated..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως τετοιο lag κανει οταν φορτιζει το τηλεφωνο..

 

Και βλεποντας την καθημερινη ταχυτητα του s8+ απο προσωπικη εμπειρια, οχι μετρια δεν θα ειναι αλλα θα πεταει.. Ποσο μαλλον με custom και debloated..

Χρονια φορτίζω το κινητό και κάνω άλλα 10 πράγματα τέτοιο κόλλημα δεν είδα. Debloat θέλει και μια καθαρή Rom και για 4 5 χρόνια το κινητό δεν θα έχει κανένα πρόβλημα σε τίποτα.

Μετά το 5.40 τα λέει πολύ σωστά νομίζω

 

https://youtu.be/_gEjmghHkD8

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα σπαει ο τυπος γενικοτερα και δεν διαφωνω στα περισσοτερα απο αυτα που λεει, μου αρεσει ο τροπος σκεψης του γενικοτερα σε πολλα videos του.. Πολυ σωστος..
Αυτο με το lag στην φορτιση το εχω παθει αρκετες φορες γκουγκλαρε το θα δεις ειναι κοινο προβλημα.. Μπορει φυσικα να μην φταιει αυτο αλλα λεμε.. Εν παση περιπτωσει τι συζηταμε τωρα; Καληνυχτα παω γιατι πρεπει να σηκωθω κιολας αυριο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτογραφία στην αρχή του άρθρου τα δείχνει όλα. Ο απεσταλμένος ούτε "Insomnia" δεν μπορεί να γράψει με αξιοπρέπεια σε τόσο στενή οθόνη...

Note (σημειωματάριο) με οθόνη 18.5:9, μάλιστα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι bokeh φωτογραφιών ειναι φωτογραφιών με bokeh.

Bokeh είναι ή "θολούρα" όπως την είπες στο βίντεο και όχι η ονομασία της τεχνικής που χρησιμοποιεί το κινητό για να το πετύχει...

 

Οπότε αν πεις bokeh φωτογραφία είναι σαν να λες φωτογραφία όλη bokeh ή αλλιώς θολή φωτογραφία..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τη γνώμη μου πλέον δεν υπάρχουν "επαγγελματικά" τηλέφωνα αφού μπορείς να τα κάνεις όλα και με συσκευές των 59 ευρώ (κλήσεις - email - browsing - κτλ κτλ)...

 

Το συγκεκριμένο μια χαρά δυνατό και όμορφο όμως προσωπικά στην Ελληνική αγορά θα επέλεγα το φθηνότερο S8 ή S8+ μιας και το πενάκι του Note 3 που έχω ακόμα και τώρα το έχω χρησιμοποιήσει πολύ σπάνια για σημειώσεις και επεξεργασία φωτογραφιών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφφτόπικ , αλλά θα το πω .Γιατί δεν μπορούν να φτιάξουν ένα κινητό με το smoothness των windows phone 8.1? Τόσο δύσκολο είναι ή τόσο κακογραμμένες είναι οι εφαρμογές τους? 1000 ευρώ κινητό και δεν σου δίνει την εικόνα ότι πετάει , απλά πάει καλά . Δηλαδή σε έξι μήνες θα πηγαίνει από lag σε lag. Και μην πείτε μερικοί για μηλόφωνο γιατί και αυτό έχει τα .....σκαλώματά του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...