Προς το περιεχόμενο

To Samsung Galaxy Note8 από κοντά (video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτά τα λεφτά δύσκολο να προχωρήσουν σε αγορά οι πελάτες, φυσικά αυτοί το έχουν σε αυτή την τιμή διότι ποντάρουν στα πρώτα κομμάτια που τα θέλουν οι φανατικοί της σειράς, μόλις αρχίσουν να πέφτουν τα νούμερα στις αγορές θα χτυπήσουν κάτω την τιμή. Τα σπασμένα θέλουν να βγάλουν.

 

Το κινητό δεν λέω όμορφο αλλά θα προτιμούσα το s8 μιας και είναι σχεδόν το ίδιο και είναι και πολύ πιο φθηνό. (σχεδόν το ίδιο έτσι)?

 

Από την άλλη, εφόσον υπάρχει το διαθέσιμο ποσό μπορεί κάποιος να περιμένει και την πρόταση της Apple. Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ειναι δυνατον να συγκρινουμε το Note με οποιοδηποτε αλλο κινητο, ουτε με το iPhone (το αναφερω γιατι πολλοι γραφουν οτι στα χρηματα αυτα καλυτερα να παρουν iPhone). 

Αυτος που θελει να παρει Note, ξερει γιατι το θελει και δε θα κοιταξει αλλη συσκευη, ουτε καν το υπερεκτιμημενο iPhone. Αυτος που θα παρει Note το χρειαζεται γιατι εχει το S-Pen.

Μεγαλο φαουλ της εταιρειας που εβαλε μικρη μπαταρια στη συσκευη, παρ' ολα αυτα θα περιμενω να δω πρωτα στην πραξη τι γινεται και μετα να κρινω, γιατι και το S8+ εχει θεωρητικα μικρη χωρητικοτητα μπαταριας, αλλα στην πραξη ειμαι απολυτως ικανοποιημενος! (και κανω βαρια χρηση, mail, social media, συνεχως 4G ανοιχτο)

 

Προσωπικα θα περιμενω να πεσει η τιμη και μετα σιγουρα θα το παρω, με το καλημερα τα 1029 μου φαινονται παρα παρα πολλα χρηματα και δε θα τα εδινα για καμια συσκευη.

Υ.Γ. Με την φραση "υπερεκτιμημενο iPhone" μη παρεξηγηθουν ορισμενοι, ημουν χρηστης iPhοne για 6 χρονια και ειχα ολες τις συσκευες εως και το 6 Plus και συνεχιζω να εχω iPad και Macbook. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικο κινητο, αν ποτε πηγαινα σε android (που αποκλειεται ) θα ηταν η μοναδικη μου επιλογη .Πραγματικη  ναυαρχιδα ο  ορισμος της premium κατηγοριας σε αυτο το λειτουργικο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το είδα και στο αεροδρόμιο στη Ρώμη !Είναι ελαφρως μεγαλύτερο από το s8+ κατά τα άλλα μοιάζει αρκετά . Σίγουρα θα πέσει η τιμή του γρήγορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοαπαράδεκτο για κινητό αυτού του ευρους τιμής. Ευχαριστώ άλλα θα περιμένω το νεο iPhone που θα είναι κλάσεις ανώτερο από όλες τις απόψεις, ελπίζω κ από μπαταρία αυτή τη φορά!

Εγώ θα έλεγα ότι είναι πρόβλημα κρατήματος και κυρίως της edge οθόνης η οποία μάλλον δεν συνηθίζεται εύκολα. Το μικρό δάχτυλο του παιδιού ακουμπάει την οθόνη και το σηκώνει και φτιάχνει (σημείωση, δεν είναι κόλλημα, έτσι γίνεται αν βάλεις 2 δάχτυλα στο app drawer). Επίσης η απάντησή σου δείχνει ότι έψαχνες ένα (ατυχές) πάτημα για να αναδείξεις τα γούστα σου :) . Και το Note 8 αλλά και τα iPhones έχουν απαράδεκτη τιμολόγηση, και για αυτό φταίμε εμείς που τους βοηθάμε να εξαπλώνεται αυτή η αρρώστεια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοαπαράδεκτο για κινητό αυτού του ευρους τιμής. Ευχαριστώ άλλα θα περιμένω το νεο iPhone που θα είναι κλάσεις ανώτερο από όλες τις απόψεις, ελπίζω κ από μπαταρία αυτή τη φορά!

Το κολληματάκι αυτό δεν είναι λαγκ...είναι επειδή όπως το κρατάει στο πλάι ακουμπάει η παλάμη πάνω στην οθόνη και δεν το αφήνει να κάνει το σκρολ. Το αρνητικό της edge οθόνης αλλά θέμα συνήθειας είναι κι εμένα στο σ7 μου την έσπαγε στην αρχή αλλά πλέον ειδικά μετά από κάποιο update δεν μου συμβαίνει καθόλου. Φυσικά παραμένει εκνευριστικό όταν το δίνεις σε κάποιον που δεν ξέρει και το κρατάει σαν αλτήρα στο γυμναστήριο. Αλλά...μπρος στα κάλη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην Σαμμυ που εβγαλε το καλυτερο smartphone με διαφορα για το 2017,αλλα με τετοια τιμη θα πεσει παντοφλα.

Αντε τωρα να πω στην δικια μου οτι δεν θα παμε ταξιδι για να παρω το note 8.

Εδω ενα s7 edge πηρα περυσι κι ακομα φαινονται οι μωλωπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην Σαμμυ που εβγαλε το καλυτερο smartphone με διαφορα για το 2017,αλλα με τετοια τιμη θα πεσει παντοφλα.

Αντε τωρα να πω στην δικια μου οτι δεν θα παμε ταξιδι για να παρω το note 8.

Εδω ενα s7 edge πηρα περυσι κι ακομα φαινονται οι μωλωπες...

Αντε να πάρεις και το note 8 και σε βλέπω στο νοσοκομείο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κολληματάκι αυτό δεν είναι λαγκ...είναι επειδή όπως το κρατάει στο πλάι ακουμπάει η παλάμη πάνω στην οθόνη και δεν το αφήνει να κάνει το σκρολ. Το αρνητικό της edge οθόνης αλλά θέμα συνήθειας είναι κι εμένα στο σ7 μου την έσπαγε στην αρχή αλλά πλέον ειδικά μετά από κάποιο update δεν μου συμβαίνει καθόλου. Φυσικά παραμένει εκνευριστικό όταν το δίνεις σε κάποιον που δεν ξέρει και το κρατάει σαν αλτήρα στο γυμναστήριο. Αλλά...μπρος στα κάλη...

Νόμιζα ότι το είδα μόνο εγώ και λεω αποκλείεται κάνω λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο στην Σαμμυ που εβγαλε το καλυτερο smartphone με διαφορα για το 2017,αλλα με τετοια τιμη θα πεσει παντοφλα.

Αντε τωρα να πω στην δικια μου οτι δεν θα παμε ταξιδι για να παρω το note 8.

Εδω ενα s7 edge πηρα περυσι κι ακομα φαινονται οι μωλωπες...

Ποιες φενονται οι μωλωπες που συμενει ;

Εγω ειμαι τυχερος που δεν εχω μεν κοριτσι μεν τιποτα μονο γονεις.και 450ευρω + 80ευρω βαουσκετ απο ενα καταστημα εδω στην Κυπρο βαλω και εγω τα αλλα τα υπολοιπα και το εχω στα χερια μ στις 15/9/2017 με το καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με το θέμα αλλά @voltmod αν δεν ξέρεις τι σημαίνει μια λέξη κοίτα το λεξικό ή βάλε autocorrect:

 

Πάντως το Galaxy Note8 δείχνει πιο «σοβαρό» από την έταιρη ναυαρχίδα της εταιρείας

 

Η λέξη που έπρεπε να χρησιμοποιήσεις:

έτερος: Επίθετο
έτερος - ετέρα - έτερον
άλλος· χρησιμοποιείται κυρίως σε λόγιες τυποποιημένες εκφράσεις
συνώνυμα: άλλο το ένα, άλλο τ' άλλο

Η λέξη που χρησιμοποίησες:

εταίρος: Ουσιαστικό
αρσενικό ή θηλυκό
    το μέλος μιας εταιρείας, κερδοσκοπικής ή μη
    το μέλος μιας συμμαχίας ή ένωσης κρατών
    (αρχαία ιστορία) ο ευγενής που υπηρετούσε στο ομώνυμο σώμα του μακεδονικού ιππικού

είπαμε,το ινσομνια είναι τεχνολογικό forum αλλά μη μας βγάζετε το μάτι πρωινιάτικα.Σας διαβάζουν και νέα παιδιά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποιος κρίνει για τον α ή β λόγο το κινητό είτε θετικά είτε αρνητικά...είναι αυτόματα και κομπλεξικός...τι άλλο θα ακούσουμε.

Αντικειμενικοτατα και για οσους ασχολουνται με το κομματι,αναμφισβητητα ειναι το Νο1 της αγορας.Ειτε απο εμφανιση ειτε απο specs οθονη κτλ.Ειναι συσκευη που δεν χωραει κλαψηματα.οποιος βλεπει αυτο και κλαιει, χαρακτηριζεται απο κομπλεξ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εσεις που ασχολειστε με το "κολλημα" προφανως δεν εχετε ουτε θα εχετε ποτε τα λεφτα να το αποκτησετε και γι αυτο τοση χολη, σας μαθαμε πια, κλασικη αντιδραση ελληναρα να απαξιωνει ο,τι δεν μπορει να αποκτησει...ξυδακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...