Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2018 [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνιδι κυκλοφορει απο αυριο εκτος Ευρωπης.Ειδη αρχιζουν και βγαινουν πατς.

Εδω https://www.youtube.com/watch?v=2RovyCwo5zQ

Αυθεντικα σηματα και εμφανισεις ομαδων αγγλικης ισπανικης λιγκας.

Το κατεβαζετε απο εδω https://mega.nz/#!2QZ1kRyL!il3dFrgmBbyjHxoqLyDXtDtu8ciXotpd8pY9OxLmpVo

Το κατεβασα,αλλα δεν εχω το παιχνιδι να το δοκιμασω.Θα το εχω Πεμπτη.Φανταζομαι απο αυριο θα βγαινουν περισσοτερα πατς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα τo demo..

 

Ενταξει δεν τρελαθηκα κιολας...

 

Ν πω την αληθεια πιο πολυ μ αρεσει το 2017

Δυστηχως & εμενα το ιδιο φιλε.Ειναι πιο ομορφοτο 18 αλλα εχει γινει το gameplay πολυ τρυπα στις αμυνες.καμια σχεση με το 17. :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα κανω μια συγκριση πες-φιφα,οπως τα ειδα στα ντεμο και την κανω στο τοπικ του πες,γιατι σε ολα τα φορουμ υπαρχει ενα προβλημα.Αν πεις οτι δεν σου αρεσει το φιφα,πεφτει πολυ μπουλινγκ,ενω αν πεις πως δεν σου αρεσει το πες....ενταξει,δεν τρεχει τιποτα.Τουλαχιστον εδω,μεχρι στιγμης,σε αφηνουν οι μοντ να πεις την γνωμη σου ελευθερα και δεν ειναι η κατασταση που ειναι πχ στο βεεεεεελας :lol:

Ενα πραγμα μου αρεσει στο ντεμο φιφα.Η αλλαγη κερσορα παικτη.Γινεται γρηγορα και αποτελεσματικα.Γιατι ενταξει...θελουν να παιζουμε αμυνα οχι με τετραγωνο οπως μεχρι τωρα,αλλα με παικτη ενας προς ενα.Ενταξει,αλλα να αλλαζει σωστα ο κερσορας!

Στο ντεμο πες δεν αλλαζει σωστα και γρηγορα οπως στο φιφα.

Απο κει και περα,στο ντεμο φιφα,γραφικα χαλια σε σχεση με πες,χρωματα χαλια,το πες μοιαζει σαν να βλεπεις αληθινο ποδοσφαιρο.Η κινηση παικτων στο φιφα ντεμο,δεν ειναι απλως κακη,ειναι αστεια!

Το γκειμπλει μου αρεσει στο φιφα ντεμο,αλλα μπορω με οποια ομαδα θελω να παιζω το συστημα και τακτικη που θελω και αυτα βγαινουν στο γηπεδο..Δεν τα εχουν κλειδωμενα οπως στο πες.

Στο ντεμο πες σε καποιες ομαδες μου αρεσε το γκειμπλει,σε καποιες οχι,αλλα ειναι καθαρα θεμα επιλογης τακτικης.

Σε γενικες γραμμες βρισκω το πες καλυτερο και το προτιμω,παρολο μαλιστα που θελω πολυ να παιξω αυστριακη λιγκα,γιατι μενω Αυστρια και την παρακολουθω.Εφοσον και τα δυο τα εχουν κανει να μπαινουν πολλα και ευκολα γκολ,δεν υπαρχει επιλογη.

Βρισκω το πες καλυτερο,βελτιωμενο πολυ πλεον καθε χρονο,σε σχεση με τα πετρινα χρονια του 2012-15.

Οι δυο εταιριες δινουν εμφαση στο ονλαιν και προσπαθουν να ικανοποιησουν περισσοτερο τους ονλαιν παικτες και να εχουν περισσοτερα εσοδα,απο ενα 50-60ρι που τους σκαμε οι οφλαιν παικτες μια φορα το χρονο.Τι να κανουμε,με αυτο θα ζησουμε απο δω και μπρος.

Ισως επιλεξω τελικα να παιζω και στο πες 8λεπτα ματς,να μειωσω καπως τις γκολοκαταιγιδες.

Αυριο παω το αγοραζω το παιχνιδι.

Πατς για αρχη και αργοτερα θα βγουν πιο πληρες.

https://www.youtube.com/watch?v=J5B5mxoDHyQ

Κατεβαινει απο εδω http://www.mediafire.com/file/1j9wdf16ch1ap0w/PES+2018+Option+File+Premerie+League+PS4.rar

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Παλιός παίχτης του PES από εποχές PS1 (lol), και τα τελευταία χρόνια ψιλοπαίζω FIFA,

Τώρα, λέω να ξαναδοκιμάσω το PES και ήθελα την άποψή σας, αν αξίζει, και επίσης, αν υπάρχει patch με ομάδες κ.λπ. για το XBOX One (και οδηγίες για εγκατάσταση κ.λπ.).

 

Ευχαριστώ πολύ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Παλιός παίχτης του PES από εποχές PS1 (lol), και τα τελευταία χρόνια ψιλοπαίζω FIFA,

Τώρα, λέω να ξαναδοκιμάσω το PES και ήθελα την άποψή σας, αν αξίζει, και επίσης, αν υπάρχει patch με ομάδες κ.λπ. για το XBOX One (και οδηγίες για εγκατάσταση κ.λπ.).

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

 

Εγω ειμαι πιο πολυ φαν του PES αλλα φετος θα αργησω να το παρω. Tωρα περι patch στο XO δυσκολα θα βρεις λογω ελλειψης ενδιαφεροντος σε σχεση με την PS4 εκδοση, μπορεις να τα κανεις μονο σου αμα θες και εχεις χρονο, αλλιως χτυπας ενα fifa και εισαι καλυμμενος στο θεμα των αδειων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pes2018 ονομα kav-tinki οποιος θελει να χασει :) :)..ρε παιδια ερωτηση τι ειναι το πατς και τι κανει?πως το κατεβαζω απο pc η ps4?και πως το κανω εγκατασταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://download1358.mediafire.com/prq9aao8aqgg/bno2qixtp840rup/wehk_pes2018_ps4_0.1.rar

Εδω αυθεντικα ονοματα εμφανισεις απο Α-B κατηγοριες κλπ.Τωρα ψαχνω καμια γερμανικη λιγκα,συν τις υπολοιπες 5 ευρωπαικες ομαδες που εχει ακομα φεικ.

Το πατς μπαινει σε μιση ωρα ολοκληρο αμεσως,χωρις να κολλαει οπως περσι.

Το παιχνιδι τα σπαει,πολυ καλυτερο απο το ντεμο και το 17 τελικα.Κυκλοφορουν ντεμο Αυγουστιατικα μισοτελειωμενο και προβληματιζουν τον κοσμο.Παιζεις μπαλαρα,καλες αμυνες,νορμαλ τριπλες,φαουλ δινει οχι οσο περσι αλλα νορμαλ.Καταπληκτικα γραφικα.Νομιζεις βλεπεις κανονικο ποδοσφαιρικο αγωνα στην τηλεοραση.

Περιμενω να δω ποτε θα βγει το update με τα υπολοιπα γηπεδα που λενε,γιατι ακομα εχει μονο 24 και στο σαιτ της κοναμι εχει κι αλλα,συνολο καμια 30ρια γηπεδα.Νομιζω ειναι να βγει τελος του μηνα?Το μικρο update 300 mb που μπαινει,νομιζω ειναι κατι διαφορετικο.

Στο μαστερ λιγκ εχει επιλογη δυσκολιας η κανονικη καριερα,δηλαδη να εχεις δυσκολια στις μεταγραφες,να σε απολυουν αν η ομαδα δεν παει καλα κλπ και επιλεγεις τι δυσκολια θες.Επισης πριν παιξεις αγωνα,επιλεγεις αν θελεις να παιξεις μερα η νυχτα,βροχη η καλο καιρο.

Η ρυθμιση συνεφια βροχη,αρχιζει και βρεχει κατα την διαρκεια του αγωνα,σε διαφορετικα σημεια του αγωνα καθε φορα.

Καλο λιωσιμο....

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και η γερμανικη λιγκα με την Μπαγερν,που λειπει απο το παιχνδι.https://www.youtube.com/watch?v=rhAsci9XdJE

Κατεβαινει απο εδω http://www.mediafire.com/file/z4ftzunefs3v4b4/WEPES.rar

Οποιος δεν ξερει να βαλει το πατς,οδηγιες δινονται στο βιντεο.Εκτος της γερμανικης λιγκας,εχει τις Α-B κατηγοριες Αγγλιας Ισπανιας κλπ,συν εθνικες ομαδες.Επειδη το file ειναι μεγαλο,για να μην χανω χρονο,απλα και μονο εβαλα την γερμανικη λιγκα.Ενα φακελο WEPES στο στικακι και μονο η γερμανικη λιγκα μεσα,την περασα και τελειωσα.Απο την δομη πρωταθληματων αφαιρεσα τις ασχετες και προσθεσα Ντορτμουντ και τις αλλες γερμανικες που ειναι στο παιχνιδι και ετοιμη η γερμανικη λιγκα πληρες.

Αυτο που ψαχνω τωρα ειναι τις υπολοιπες ευρωπαικες,καμια Αυστριακια ομαδα,καμια Σελτικ κλπ,αλλα συνηθως καθυστερουν λιγο παραπανω να βγουν.Ειναι και μολις δυο μερες που κυκλοφορησε το παιχνιδι και πλεον ειναι σχεδον κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κανω μια συγκριση πες-φιφα,οπως τα ειδα στα ντεμο και την κανω στο τοπικ του πες,γιατι σε ολα τα φορουμ υπαρχει ενα προβλημα.Αν πεις οτι δεν σου αρεσει το φιφα,πεφτει πολυ μπουλινγκ,ενω αν πεις πως δεν σου αρεσει το πες....ενταξει,δεν τρεχει τιποτα.Τουλαχιστον εδω,μεχρι στιγμης,σε αφηνουν οι μοντ να πεις την γνωμη σου ελευθερα και δεν ειναι η κατασταση που ειναι πχ στο βεεεεεελας :lol:

Ενα πραγμα μου αρεσει στο ντεμο φιφα.Η αλλαγη κερσορα παικτη.Γινεται γρηγορα και αποτελεσματικα.Γιατι ενταξει...θελουν να παιζουμε αμυνα οχι με τετραγωνο οπως μεχρι τωρα,αλλα με παικτη ενας προς ενα.Ενταξει,αλλα να αλλαζει σωστα ο κερσορας!

Στο ντεμο πες δεν αλλαζει σωστα και γρηγορα οπως στο φιφα.

Απο κει και περα,στο ντεμο φιφα,γραφικα χαλια σε σχεση με πες,χρωματα χαλια,το πες μοιαζει σαν να βλεπεις αληθινο ποδοσφαιρο.Η κινηση παικτων στο φιφα ντεμο,δεν ειναι απλως κακη,ειναι αστεια!

Το γκειμπλει μου αρεσει στο φιφα ντεμο,αλλα μπορω με οποια ομαδα θελω να παιζω το συστημα και τακτικη που θελω και αυτα βγαινουν στο γηπεδο..Δεν τα εχουν κλειδωμενα οπως στο πες.

Στο ντεμο πες σε καποιες ομαδες μου αρεσε το γκειμπλει,σε καποιες οχι,αλλα ειναι καθαρα θεμα επιλογης τακτικης.

Σε γενικες γραμμες βρισκω το πες καλυτερο και το προτιμω,παρολο μαλιστα που θελω πολυ να παιξω αυστριακη λιγκα,γιατι μενω Αυστρια και την παρακολουθω.Εφοσον και τα δυο τα εχουν κανει να μπαινουν πολλα και ευκολα γκολ,δεν υπαρχει επιλογη.

Βρισκω το πες καλυτερο,βελτιωμενο πολυ πλεον καθε χρονο,σε σχεση με τα πετρινα χρονια του 2012-15.

Οι δυο εταιριες δινουν εμφαση στο ονλαιν και προσπαθουν να ικανοποιησουν περισσοτερο τους ονλαιν παικτες και να εχουν περισσοτερα εσοδα,απο ενα 50-60ρι που τους σκαμε οι οφλαιν παικτες μια φορα το χρονο.Τι να κανουμε,με αυτο θα ζησουμε απο δω και μπρος.

Ισως επιλεξω τελικα να παιζω και στο πες 8λεπτα ματς,να μειωσω καπως τις γκολοκαταιγιδες.

Αυριο παω το αγοραζω το παιχνιδι.

Πατς για αρχη και αργοτερα θα βγουν πιο πληρες.

https://www.youtube.com/watch?v=J5B5mxoDHyQ

Κατεβαινει απο εδω http://www.mediafire.com/file/1j9wdf16ch1ap0w/PES+2018+Option+File+Premerie+League+PS4.rar

 

 

 

 

θα ελεγα οτι τα πετρινα χρονια που αναφερεις του ΠΡΟ , ηταν ενα χρονο αργοτερα απο αυτα που αναφερεις , διοτι το 2013 ηταν και ειναι κατα την γνωμη μου το καλυτερο ΠΡΟ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 13 ειχε ενα πολυ καλο φιφα.Μεχρι το 13 αγοραζα και τα δυο.Απο το 14 πηρα ps4 οπου εκεινη την χρονια ειχε βγαλει παιχνιδι στην καινουργια κονσολα τοτε,μονο το φιφα.Το 13 λοιπον και το 14 ηταν τα φιφα εξαιρετικα.Απο κει και περα τα φιφα ειναι ολο τα ιδια και το πες βελτιωνεται συνεχως στην εποχη του ps4,λογω και του οτι ειναι χαμηλα στις πωλησεις.Αυτη ειναι η γνωμη μου.Καποιος αλλος μπορει να το βλεπει διαφορετικα.Στο μονο που δεν συμφωνω ειναι,οτι τα παλια ποδοσφαιρακια ηταν εξαιρετικα και σημερα οχι.Στην εποχη του ps2 παιζαμε ωρες ατελιωτες γιατι δεν υπηρχε τιποτα αλλο.Τωρα ειναι το ιντερνετ οπου κανεις ενα σωρο πραγματα ολη την μερα.Και σημερα ειναι καλα τα ποδοσφαιρακια.

 

Και κατι οφτοπικ για τους old school.

Οι Blondie εχουν βγαλει καινουργιο τραγουδι και υπαρχει στην μουσικη του παιχνιδιου!

https://www.youtube.com/watch?v=gaL-G9zVxzk

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμυνα στο PRO EVOLUTION 2018

 

Καλημερα σε ολους αγορασα προσφατα το pes2018  για ps3  και εχω τεραστιο θεμα με την αμυνα  πως κανω πιεση και παιρνω τη μπαλα και πως πεταει το ποδι ο παιχτης μου να παρει τη μπαλα ?Γενικα πως κανω καλη αμυνα .Μονο σοβαρες απαντησεις απο ατομα που ξερουν παρακαλω.Nα σημειωσω οτι εχω δει τις οδηγιες που προσφερει το παιχνιδι αλλα λεει μονο για πιεση απο τον συμπαικτη μου με πατημενο το τετραγωνο  και τη καταδιωξη με το ρ1 +κυκλο  αλλα δεν μπορω με αυτα να  κανω αμυνα καθολου χανω καθε παιχνιδι 8-1 ,7-1 και δεν ξερω τι να κανω σας παρακαλω βοηθηστε με ειναι αναγκη μεγαλη,να παω να ρωτησω στο πλαισιο δεν ξερω τι να κανω.Οι αντιπαλόι συνεχεια μου περνουν τη μπαλα πετωντας το ποδι και εγω δεν ξερω πως το κανω αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...